Különleges módon nyugtatja a stresszelő hallgatókat egy ausztrál egyetem
Állatsimogatót alakított ki egy ausztrál egyetem, hogy így segítsen a diákoknak megbirkózni az év végi vizsgaidőszak okozta stresszel.
Állatsimogatót alakított ki egy ausztrál egyetem, hogy így segítsen a diákoknak megbirkózni az év végi vizsgaidőszak okozta stresszel.
Ha az embernek rosszul fizetett vagy stresszes munkája van, az többet árthat az egészségének, mintha munkanélküli lenne - ezt állapította meg a Manchesteri Egyetem kutatói által publikált tanulmány.
A stressz sokaknak segít abban, hogy betartsák a határidőket, hogy rávegyék megukat a tanulásra, sokan pedig ezt az...
Csak tavaly 35 fiatal vetett véget életének.
A középiskolások nagy része szorong a jövőtől és problémája van a testével - derítette ki az SOS Gyermekfalvak kutatása.
Az osztálytermi kínok kínjának megértéséhez kerültünk közelebb.
Az érettségi előtti stressz nem feltétlen magától a vizsga közeledtétől alakulhat ki. A hétköznapokon is begyűrűzhet az életetekbe a félelem, de sokat csak ti tesztek azzá magatok számára. Íme néhány tanács, hogy mikor hogyan reagálj a különböző élethelyzetekre.
Egyszerű szabály, amit érdemes betartani.
Iskolai stresszoldó gyakorlatok bevezetését szorgalmazzák pszichológusok.
A szorongás és pánikbetegség a legelterjedtebb mentális probléma a brit építészhallgatók között. A mindennapos, éjszakáig húzódó munka kivérezteti őket, ráadásul kevés lehetőségük van pénzért dolgozni a tanulmányaik alatt, így hatalmas adóssággal kezdik meg életüket.
Idén kicsit később érkezett meg a hőség, de még így is elcsípte a vizsgaidőszak hajráját. A vizsgák alatt gyakori alváshiány és teljesítménykényszer sokakat brutális energiaital- és kávélöketekre sarkall, ám ilyen hőségben ez egyáltalán nem ajánlott.
Az osztálytársai rendületlenül zaklatták, végül nem látott más kiútat és felvágta az ereit. Szerencsésen megmenekült, de az esetet követően a gyámügy nem engedi haza az őt nevelő nagymamájához a lányt.
Az utolsó nap lehet a legrosszabb a vizsgák előtt. Adunk pár tanácsot.
Az érettségi előtt időszak gyakran hasonlóan stresszes, mint a vizsgaidőszakok, és mivel ezeket a helyzeteket elkerülni nem lehet, jobb megtanulni, hogyan csökkentsétek a káros hatásait. Ehhez adunk pár tanácsot.
Jól hangzik a rugalmas munkaidő, az ember könnyebben megszervezheti mellette az életét, de kutatások szerint komoly rombolást végezhet a szervezetben. Lehet, hogy jobb, ha inkább hagyományos időbeosztású munkahelyet választotok.
Senki sem tudja, honnan ered, de már egész Svédország ismeri a furcsa egyetemista hagyományt.
A bukástól vagy a rossz teljesítménytől való rettegés mindenkit gyötör. Hiába a zárthelyik jobb hatása a nem izgulós diákokra, az idegesebbek helyzetén csak ront, hogy egy zárt teremben, időre és felügyelő szemek előtt kell teljesíteniük. Bár számukra jobb lenne az otthoni vizsgázás, amíg nem kínálnak személyre szabott módszereket az egyetemek, addig nincs mese, valahogy le kell győzni a drukkot.
Mutatunk tíz tippet izgulós diákoknak, amivel pofonegyszerűen le lehet győzni a stresszt.
Egy videó tökéletesen szemlélteti, miért érdemes kerülni a stresszt. Persze vizsga előtt nehéz nyugodtnak maradni.
A Magyarországi Szülők Országos Egyesülete nem érti, miért kell őszi szünet, mivel „még nem alakult ki a diákokban az iskolába járási feszültség, még intőt se kaptak”. A szakemberek viszont úgy látják, igenis ki kell pihenni a magyar iskola által diktált extrém hajszát.