Kezdődik: egy tanár robothelyettest épített magának
De vajon átveheti a professzorok szerepét?
De vajon átveheti a professzorok szerepét?
Először rendezik meg Németországon kívül a First Lego League nemzetközi robotprogramozási versenysorozat közép-európai döntőjét, amelynek március 19-20-án a debreceni Kölcsey Központ ad otthont - jelentették be a szervezők pénteken sajtótájékoztatón.
Hogyan gondolkodnak a robotok? Megfőznék a macskát, ha elfogyna otthon a hús? Na és mit tenne az önműködő autó, ha egy gyerek esne elég egy alagútban? Lehet-e a gépeket emberi viselkedésre tanítani? Nem tűnnek még időszerű kérdéseknek, de valójában minél előbb válaszokat kell találni rájuk.
A mestersége intelligenciák annyira foglalkoztatják az emberiséget, hogy már a filmkészítés hajnalán vászonra vitték őket. Azóta számtalan alkotásba kerültek bele a robotok, köztük nehezen érthető, filozofikus filmekbe, látványos akciókkal operálókba, és szórakoztató művekbe is. Ez az a hét robotos film, amit szerintünk mindenképp érdemes megnéznetek.
Napokon belül a forgalmazókhoz kerülhet a Codie, a magyar egyetemisták által fejlesztett oktatórobotot tehát hamarosan meg lehet vásárolni.
Féltek attól, hogy a robotok egyszer önállóan gondolkodnak majd, és az emberiség ellen fordulnak? Nos, akkor a következő történet nem fog megnyugtatni titeket.
1.80 magas, 130 kilós és Valkyrie-nek hívják: ő sétált be a napokban a világ egyik legjobb egyetemének tartott MIT-ra. Az űrbe szeretne jutni, és ebben segít neki egy kutató csapat. A dolog érdekessége, hogy Valkyrie nem is egy ember.
Zseniális eredményre jutottak a Cambridge kutatói. Üdv az evolúciós robotika világában.
Japán legszigorúbb elitegyetemeire is bejuthatna a tesztek alapján egy mesterséges intelligenciájú robot.
3D-s nyomtatóval elkészíthető, ember alakú, nyílt forráskódú robotot terveztek francia kutatók az Európai Unió számára, hogy a mechanikát, informatikát és elektronikát tanuló diákok kreativitását fejlesszék vele.
Magát rakja össze a papírhajtogatás ősi japán művészete, az origami ihlette új robot, amelyet amerikai tudósok - a Harvard és a Massachusetts Institute of Technology (MIT) szakemberei - fejlesztettek. Amikor kész, magától tud járni is.
Szemmozgással irányítható robotot fejlesztett a Rabati Műszaki Egyetem három mérnökhallgatója, hogy segítsenek a mozgásképtelen embereknek a mindennapokban boldogulni.
Japán kutatók olyan intelligenciával rendelkező roboton dolgoznak, amely a jövőben képes teljesíteni a Tokiói...
Néhány év múlva robottanárok jelenhetnek meg az osztálytermekben.
Meglepő újításra készülnek amerikai tudósok: speciális robotokat helyeznének üzembe az osztálytermekben, amelyek...
Különleges módon próbálják tehermentesíteni a középiskolai tanárokat az Egyesült Államokban: a jövőben robotolvasók...
Mindenki meglepetésére egy általános iskolás nyerte meg azt a tervezői versenyt, amelyet mérnökhallgatóknak hirdettek...
Katasztrófa-helyszínelő robotokkal versenyeznek a hallgatók a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karán.
Láthatatlanná tévő köpenyt és háztartási robotokat hamarosan már nem csak a filmekben lehet majd látni.