Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A miniszterelnök szerint végeztek felméréseket és az jött ki, hogy mindenki azt szeretné, hogy ameddig lehet, az ésszerűség határáig az iskolák maradjanak nyitva.
Nap mint nap érkeznek az újabb hírek, miszerint ismét döntés született külföldön arról, hogy digitális oktatásra térnek át az iskolák. Románia és Szlovénia is szigorúbb szabályokat hozott.
Míg a környező országok közül egyre többen állnak át digitális tanrendre és döntenek az iskolák teljes vagy részleges bezárása mellett, itthon nem született olyan döntés, ami lakatot tenne az iskolakapukra.
A Szülői Hang Közösség széleskörű online felmérést készített az iskolai járványkezelésről. A kérdőívet tízezer szülő töltötte ki, a válaszokból pedig látszik, hogy problémák vannak a kormányzati intézkedések végrehajtásával. De a tanórai távolságtartás, maszkviselet, illetve a kontaktkutatás és a tesztelés hiányossága mellett a hiányzásokból adód lemaradások is gondot okoznak.
Azonnali intézkedéseket követelnek, miután Orbán Viktor miniszterelnök kedden semmilyen oktatást érintő intézkedésről nem tett bejelentést. A szakszervezetek, tanárok és sok szülők is csalódottak.
A makói Kálvin Téri Református Általános Iskola egyik tanára még a hétvége folyamán hunyt el, azt nem tudni, hogy a halálának volt-e köze a koronavírushoz. Az iskolában azonban annyi a megbetegedés, hogy hétfőtől online oktatásra álltak át.
Szeptember óta aktuális újra, és okoz gondot a hiányzások, igazolások kezelése. Az iskolák, óvodák ugyanis sok esetben olyan igazolásokat kérnek, melyeket a gyermekorvos nem köteles kiállítani. A Nemzeti Pedagógus Kar változtatást javasol.
A Népszava információi szerint az elhunyt tanárt egy debreceni kórházban ápolták, azonban az életét már nem tudták megmenteni. Ezzel egy időben egy Borsod megyei szakképzési intézmény igazgatója is kórházba került.
A III. kerületi Kőrösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Baptista Gimnáziumba minden tizedik tanár koronavírusos, ezért az őszi szünetben mindenkit szeretnének letesztelni, mielőtt újra indulnának.
Szombaton hajnal háromkor utaztak el a Semmelweis Egyetem hatod éves orvostanhallgatói, ötödéves fogorvostan-hallgatói, rezidensei, valamint PhD hallgatói és szakdolgozói, hogy segítsenek a szlovákiai koronavírus-tesztelésben. A "lelkes Semmelweis Polgárok" vasárnap este jönnek haza.
A Pedagógusok Szakszervezetének felmérése szerint az őszi járványhelyzetben a tanárok 74 százaléka nem érzi magát biztonságban. A felmérést október elején készítették, és több ezren vettek részt benne.
Miután bejelentették, hogy hamarosan még 200 mintavételi egységet állítanak be országszerte, a végzős egyetemistákat is mozgósították, azonban ők nem sok infót kaptak arról, mi lesz a feladatuk.
Annak ellenére, hogy az érdekképviseletek már korábban kérték, a kormány továbbra sem hajlandó nyilvánosságra hozni azon intézmények listáját, ahol megjelent a koronavírus.