Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Pécsi Tudományegyetem külföldi orvostanhallgatóinak villányi bortúrája brutális csoportos verekedéssel zárult. Az egyik társtettest most 300 ezer forint pénzbüntetésre ítélték.
Két év alatt csaknem megnégyszereződött a külföldi hallgatók száma a győri Széchenyi István Egyetemen. Egy nemzetköziesítést támogató, négyéves projektet indítottak az egyetemen, amelynek részleteiről sajtótájékoztatón számoltak be.
Évente több százmillió forintot fordítanak a nagyobb felsőoktatási intézmények „fizetős” diákok toborzására. De a jelek szerint megéri, mert több tizmilliárdot fizetnek tandíjként, ráadásul helyi munkahelyeket teremtenek.
Csaknem nyolcezer fővel nőtt a külföldi hallgatók száma a magyar felsőoktatási intézményekben az elmúlt öt évben - írja szerdai számában a Magyar Hírlap az Oktatási Hivatal (OH) adataira hivatkozva.
Tandíjjal együtt évente mintegy 43 milliárd forintot költ a debreceni, szegedi és pécsi egyetemen tanuló mintegy 11 ezer külföldi hallgató a három megyeszékhelyen - állapította meg egy, a nemzetközi hallgatói mobilitás helyi gazdaságra gyakorolt hatását vizsgáló kutatás.
A felsőoktatás exportképessége javul, az itt tanuló külföldi diákok aránya nagyobb mértékben nő, mint a külföldön tanuló magyaroké, a külföldi diákok tandíjából befolyó összeg elérte az egyetemek és főiskolák bevételeinek 6,4, a felsőoktatásra fordított állami támogatásnak pedig a 12 százalékát - írta a Magyar Nemzet a Corvinus Egyetem elemzését idézve.
Több mint tízezer külföldi hallgató iratkozott be valamelyik hazai felsőoktatási intézménybe az elmúlt tanévben - írta a Magyar Nemzet szerdai számában.
Magyarország a 10. legkedveltebb a brazil hallgatók körében, eddig 1888 egyetemista kapott a brazil államtól magyarországi tanulást biztosító ösztöndíjat – tudta meg a Napi Gazdaság a Magyar Rektori Konferenciától (MRK).
A nyugdíjazások mellett több mint hatvan dolgozónak kell távoznia a Pécsi Tudományegyetemről az állami támogatás és a hallgatói létszám csökkenése miatt. Egy kormányzati előterjesztés alapján 17 milliárdot költene a kormány külföldi hallgatók tanulmányainak finanszírozására. Megnéztük, mennyi esélye van a magyar egyetemeknek, hogy bekerüljenek a világ 200 legjobbja közé, és azt is, hogy milyen lesz a 2014-ben megalakuló pedagóguskar. Heti összefoglaló.
Hogyan lehet ötszázból ötszáz pontot szerezni a felvételin? Kik lehetnek biztosak abban, hogy szeptemberben állami ösztöndíjasként kezdik el az egyetemet? Pontszámítási cikksorozatunk következő része.