Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A felsőoktatási helyettes államtitkárság megbízására készült egy modellszámítás az Oktatási Hivatalban arról, hogy mi várható 2020-tól, amikor a szigorított felvételi alapján dől el, kit vesznek fel az egyetemek és főiskolák.
Hamarosan költöztök kollégiumba vagy albérletbe az egyetem miatt? Itt egy kis előzetes áttekintés arról, hogy az egyetemvárosokban mennyibe kerül a tömegközlekedés. Segítünk egy kicsit, hogy ezzel már ne legyen dolgotok.
Egy mexikói fiú már 2015 óta kapcsolatban állt az egyetemmel, ahova most fel is vették, tizenkét évesen. Azt mondta, hogy a felvételi vizsga nehéz volt, mert "még mindig nem vagyok elég jó integrálszámításban".
Új típusú szak indul szeptembertől Magyarország néhány egyetemén, főiskoláján, melynek lényege a kevesebb elméleti, de annál több gyakorlati képzés nyújtása az informatikus hallgatóknak. Ez az új szak az üzemmérnök informatikus (BProf) képzés. Miért megoldás ez sokak számára és hányan jelentkeztek az elsőként induló képzésre? Utánajártunk.
Megkezdődtek az egyetemi kollégiumi jelentkezések, hamarosan készülhettek a gólyatáborra is. De mi a helyzet a beiratkozással? Olvasói kérdésre válaszolunk.
Idén valószínűleg nem kell elázniuk a felvételi ponthatárokat váró diákoknak, de egy-két helyen - az ország keleti részén és az Alpokalján - egy-egy zivatar előfordulhat. Az előző két évben több ponthatárváró bulit elvert az eső.
Mennyi volt a legmagasabb ponthatár tavaly? És ezt melyik egyetem melyik szakára hirdették meg? A maximális 500 pont bizony lehetséges ponthatár egyes képzéseken.
3,67-es összesített átlaggal zárták a diákok a tavaszi érettségi vizsgákat, ilyen jó eredmény a kétszintű érettségi rendszer bevezetése óta nem született - derül ki az Oktatási Hivatal adataiból, amelyeket szerdán hoztak nyilvánosságra. Mutatjuk az adatokat.
Két év múlva csak azok kerülhetnek be egyetemre vagy főiskolára, akiknek van legalább egy középfokú nyelvvizsgájuk - több tízezren csúszhatnak le a felsőoktatási felvételiről.
Legkésőbb 2018. július 11-én éjfélig, tehát ma éjfélig van lehetőségetek, hogy benyújtsátok a még hiányzó dokumentumokat, illetve egyetlen alkalommal módosíthatjátok a korábban megjelölt szakok sorrendjét.
Mikor nem érdemes sorrendet módosítani, hogyan lehet törölni a megjelölt képzéseket, és mire kell mindenképpen figyelni? Most minden fontos kérdésre válaszolunk a sorrendmódosítással kapcsolatban.
A versenyhelyzet önmagában nem gond a gyermekeknek, gondot akkor okozhat, ha a gyermekek kudarcot vall, és a szülő felelőssé teszi - mondta a HírTV-nek a Vadaskert Alapítvány klinikai igazgatója.
A 2020-as felvételi szigorról is beszéltek a képviselők a hétfői kérdések alatt a parlamentben - úgy tűnik, a kormány még mindig ragaszkodik a nyelvvizsgához és emelt szintű érettségihez kötött felvételihez.
Sokak számára mentőöv lehet a pótfelvételi. Ugyanis, ha valakit nem vesznek fel az általa megjelölt szakok egyikére sem, akkor még pótfelvételivel bekerülhet a felsőoktatásba. Utánajártunk, mik a legfontosabb szabályok.