Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egyetemi kollégiumba készültök szeptembertől? Új cikksorozatunkban utánajárunk, milyen kiadással kell számolnotok, ha kollégiumba költöznétek. A budapesti egyetemek kollégiumainak árairól olvashattok.
A minőségi oktatást mérő lista szerint a legjobb magyarországi intézmény a Szegedi Tudományegyetem - derül ki az új felsőoktatási világrangsor, a Times Higher Education (THE) értékeléséből.
Meghirdették a Magyar Sportcsillagok Ösztöndíját, amellyel akár havi 240 ezer forintot kaphatnak az egyetemista sportolók a 2018/19 tanév második félévében.
2020-tól átalakul két népszerű gazdasági alapszak: a turizmus-vendéglátás és a nemzetközi gazdálkodás BSc-képzés hét helyett nyolc féléves lesz, hosszabb lesz a szakmai gyakorlat, amelyet ráadásul a hallgatók külföldön is teljesíthetnek.
Az egyetemen sokan azzal nyugtatják magukat, hogy minél később vacsoráznak, annál kevésbé számít az étel kalóriatartalma. Ugye? És mindenki tudja, a barátság legnagyobb ellensége a lustaság. Ezt a tíz dolgot biztosan megtanuljátok az egyetem (és nem a tananyagra gondoltunk).
A tavaszi félév a legtöbb egyetemen már elkezdődött. Ez pedig azt is jelenti, hogy a szemeszter végére teljesítenie kell a hallgatóknak azokat a feltételeket, amelyekkel tovább maradhatnak állami ösztöndíjas képzésükön.
A felvételizők nyakán az egyetemi jelentkezési határidő, egyre közeledik az érettségi, szeptembertől pedig egészen megváltozik az életük. Egyesek szülői és egyéb, akár szociális támogatásból, mások egyetem melletti munkavállalással fedezik majd kiadásaikat, vannak pedig akik diákhitelt vesznek fel. Milyen típusok vannak és melyiket érdemes igényelni? Mutatjuk.
Hogyan célszerű szakot váltani és mit érdemes tudni a már felhasznált - államilag támogatott - félévekről? Meddig lehet megszerezni a diplomát anélkül, hogy fizetni kelljen?
Mi történik, ha valaki diplomásként felvételizik és hogyan számolják a régi, 2005 előtt megszerzett érettségik eredményeit? Iránytű azoknak, akik évekkel ezelőtt érettségiztek, most pedig egyetemre, főiskolára felvételiznének.
"A kormány szisztematikusan alulfinanszírozza a felsőoktatást, és az elégtelen források elosztását úgy alakította, hogy az a minél olcsóbb tömegoktatás és mondvacsinált kutatási tevékenységek felé sodorja az intézményeket" – írja közleményében az Oktatói Hálózat.
Versenyképes felsőoktatási béreket, új képzési normatívarendszert követel a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ). Az Emberi Erőforrások Minisztériuma szeptembertől a képzési alaptámogatást több képzési területen a megemelt képzési önköltség alapján kapják majd meg az egyetemek, főiskolák.
Az egyetemi hallgatóknak minden félév elején hivatalos nyilatkozatot kell tenniük arról a Neptun rendszerében, bejelentkeznek-e az adott félévre vagy halasztanak. Mivel jár a passziváltatás? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Félbeszakították Horváth Zita felsőoktatási helyettes államtitkár beszédét a Hallgatói Szakszervezet tagjai az Educatio kiállításon szombat délelőtt. Az Emmi államtitkára a minőségi felsőoktatásról és az ösztöndíjakról beszélt volna, a tüntető hallgatók azonban a CEU-üggyel, a gender szak megszüntetésével és a leépítésekkel szembesítették.