Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Listát készített a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) azon szakokról, melyek ugyan elindulhatnak szeptemberben, a bizottság megítélése szerint mégsem megfelelő minőségűek.
Sokkal könnyebb szakdolgozatot írni, mióta létezik a Google, meg úgy általában az internet, ám még így sem árt ismerni azokat a helyeket, ahol tényleg hiteles anyagokat találtok, és nem kell ehhez sok haszontalan találatot átnyálaznotok. Most mutatunk két teljesen új lehetőséget.
A nők egész Európában kevesebb fizetésre számíthatnak a férfiaknál, pedig uralják a felsőoktatást – legalábbis létszám tekintetében. Magyarországon a rendszerváltás óta egyre több nő szerez diplomát, mára pedig csak három olyan képzési terület létezik, ahol megmaradt a férfitöbbség. Ezekben azonban nagyon le vannak maradva a nők.
300 ezer fő alá csökkent a felsőoktatásban tanulók létszáma. Ilyen utoljára 16 éve fordult elő. Az állam most spórol ezen, de nagy baj lehet belőle később.
Évek óta egyre kevesebb az oktatásra fordított állami pénzmennyiség. Persze csökken a diákok száma is, ám a forráskivonás annál is nagyobb, mint amit a létszámcsökkenés indokolna. A tanárok bérfejlesztése még valamennyit javíthat az összképen, ám ha egyszerre adnák oda a több évre elnyújtott emelést, az is csak kozmetikázná az eredményeket. Nagyon nem állunk jól a többi fejlett országhoz képest, és nem látszik, hogy a jövőben mitől javulna a helyzet.
Súlyproblémákkal küzd a magyar egyetemisták 35 százaléka: nem csak az elhízás, de az alultápláltság is jellemző a körükben - derült ki a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének (MDOSZ) felméréséből.
Néhány hét múlva kamatot vált a Diákhitel, a Diákhitel Központ azt reméli, hogy csökkenni fog a kamatszint - jelentette ki a szervezet marketing és kommunikációs igazgatója az M1 csütörtök reggeli műsorában.
A hazai statisztikák alapján a GDP 1%-ánál kevesebb pénz jut a felsőoktatásra már évek óta. Az intézmények támogatása a gazdaság teljesítményéhez képest esik, idén már csak 0,5% körül mozoghat. Történik mindez úgy, hogy mindenki számára világos, hogy a gazdasági fejlettség és a felsőoktatásba invesztált források között szoros az összefüggés. Hiába sikerült 2014-re megállítani a felsőoktatásra jutó pénzek esését, még le vagyunk maradva, és egyelőre a 2008-as mérték is csak álom.
Se tandíj, se vizsgák, se jegyek, se házi feladatok, csak csináld! Nagyjából így foglalható össze annak az alternatív egyetemnek a lényege, amit San Franciscóban hozott össze egy lelkes egykori MIT hallgató.
Tíz kórháznyi orvos hiányzik a magyar egészségügyből, miközben a magyar orvosi egyetemeken a hallgatóknak már a fele külföldi. Többször előfordult már, hogy adott évben több orvos hagyta el az országot, mint ahány végzett. Oktatókból is egyre nagyobb a hiány.
A kormány várhatóan decemberben tárgyal az orvosképzés fejlesztését célzó jelentésről - közölte Palkovics László felsőoktatási államtitkár szerdai online fogadóóráján az MTI kérdésére. A nemrég bejelentett felsőoktatási béremelésről is beszélt.
Uniós szinten is baj van az oktatással, nem csak Magyarországon. Ettől függetlenül nincs mire büszkének lennünk: mi költünk legkevesebbet az oktatásra és az itt élő, nehéz körülmények között élő 15 évesek fele nem tud megoldani egyszerű matematikai problémákat sem.
A Frissdiplomások 2014 tanulmány nem csak azt mérte fel, hogy milyen végzettséggel lehet a legjobban keresni, de azt is megmutatja, hogy milyen ágazatokban mekkora jövedelemre lehet számítani frissen végzettként.
Elfogadta a kormány azt a törvénymódosítási javaslatot, amivel 2018-ig kapnának haladékot azok a hallgatók, akik 2005 előtt kezdték főiskolai vagy egyetemei tanulmányaikat, de még nem szereztek diplomát. Az abszolutóriumot jövő szeptemberig kéne teljesíteni.
A Quacquarelli Symonds (QS) évente összeállítja a világ legjobb egyetemeinek listáját. Az elsők közé évek óta szinte ugyanazok az intézmények kerülnek be, és főleg angolszász egyetemek tarolnak. De mennyibe kerül, ha valaki külföldiként szeretne a világ legjobb egyetemeinek egyikén tanulni? Megnéztük, hogy milyen tandíjra kell felkészülnie egy magyar hallgatónak ezeken az egyetemeken.
Jelentősen csökkent az utóbbi években a lemorzsolódás a hazai felsőoktatási intézményekben, de még így is nagyon magas – tudta meg a Magyar Nemzet. A hallgatóknak több mint a harmada képtelen megszerezni a diplomáját.
A Világgazdasági Fórum által vizsgált országok közül Magyarországon a legnehezebb kigazdálkodnia egy háztartásnak a felsőoktatási tandíjat. A szervezet listáját magasan vezetjük, de ennek egyáltalán nem örülhetünk.