Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Sokáig nem volt lehetőség bejutni Orbán Ráhel egyetemi előadására, hiába lenne szabadon látogatható a felsőoktatási törvény szerint. Végül a rejtőzködéssel felhagyva nyilvánosan is látogathatóvá tették a miniszterelnök lányának előadását, aki bár morcosan, de állta a sarat kiemelt figyelem mellett is. Bár vendéglátásból jelest nem feltétlen érdemel, ugyanis vendégelőadói egy korty víz nélkül beszélték át az órát a fülledt teremben.
Mikor kiderült, hogy Orbán Ráhel a Budapesti Corvinus Egyetem külsős előadója lett, a 24.hu munkatársai megpróbálták felkeresni az első egyetemi előadását, ám ekkor feltehetően az egyetem egy munkatársa csak azoknak engedélyezte az óra látogatását, akik bizonyítani tudták, hogy felvették a kurzust. Az egyetemen - talán épp az előjáték miatt - megnövekedett az érdeklődés a kurzus iránt, de rejtély volt, hogy mikor és hol tartják, a megjelölt terem rendszerint üresen maradt. Végül fény derült arra, hogy a turizmus-vendéglátás szakos hallgatókkal étteremben tartották az órákat, azonban az egyetem és maga Orbán Ráhel is engedett a törvényi előírásoknak, végül az egyetem épületén belül nyilvános előadást szerveztek hétfőn.
A Fodd Service Management kurzus teljesen angol nyelven tartják, így a jövőbeli látogatóknak ezt érdemes figyelembe venni - tapasztalatunk szerint nem volt bonyolult szaknyelv, tisztán érthető volt az előadás. Azonban a várakozásokkal szemben az órából csak minimális szerepet vállalt Orbán, két vendégelőadót kért fel - a tematikának megfelelően -, hogy beszéljenek szállodaipari tapasztalataikról. A berlini Kempinski Hotelből érkezett előadókat sem zavarta a terem harmadát kitevő sajtómunkatársak és más érdeklődők jelenléte - a szállodában már Orbán Viktor is szállt meg korábban.
Ráhel a kezdéskor feszültebbnek tűnt, az órát megelőző fotózás során rosszallásának hangot adva azt kérte, hogy hagyják dolgozni, valamint elmondta a hallgatóknak is, hogy ő mindent elkövetett, de ha problémájuk akad, akkor
"Nyugodtan menjetek a rektorhoz és panaszkodjatok erről"
- mondta. Hozzátette, hogy "ez rólam szól", hogy azért vannak jelen az érdeklődők, mert a miniszterelnök lánya tartja a kurzust.
Az előadás nem a hallgatók buzgó jegyzetelésével telt, a hotelek és éttermek dizájnjáról, kialakításáról, illetve brand-építésről volt szó. Bár önmagában érdekes előadás volt, az igazi szakmázás csak akkor került elő, mikor maga Orbán kérdezett közbe, ekkor 5-10 percre komolyabb mederben zajlott az előadás.
Vendéglátásból nem vizsgázott csillagos ötösre a házigazda, ugyanis míg a két vendégelőadó másfél órán át beszélt, nem volt számukra kikészített víz a teremben, eközben Orbán Ráhel is bele-bele kortyolt saját italába a hallgatókkal egyetemben - érthető, hiszen várandós.
Az óra legaktívabb szereplője kétség kívül a miniszterelnök lánya volt, aki személyes történeteivel is igyekezett feldobni az előadást. Mikor felmerült, hogy a magyarok napjainkban is inkább a tradicionális és nehéz ételekkel töltik fel az étlapot, ez a külföldieknek többször problémát okoz. Orbán felelevenítette, mikor néhány koreai ismerőse látogatott Budapestre, rögtön az első napon elrontották a gyomrukat a nehéz pörköltökkel és gulyásokkal, így nem is tudták kiélvezni az itt eltöltött időt - mondta kacarászva.
Az előadás végére kissé elfáradt, egy-két pontatlan kérdésével nem is tudtak mit kezdeni az előadók, de őszintén válaszoltak, emellett érdekes volt, hogy mennyire képben voltak a magyar viszonyokkal. Turizmus szempontjából is inkább az javasolták, hogy Budapest egy olyan brandet alkothatna, ami kicsit nyitottabb a külföldiek felé. Többek között akár egy Operafsztivál repertoárját is érdemes lenne a külföldi igények szerint rendezni, egy Red Bull Air Race is egy egyszeri alkalom, ami inkább a helyieket szólítja meg. Azt javasolták, hogy a Budapesti Tavaszi Fesztivált lenne érdemes propagálni, mely hosszan elnyúló és széles műsorkínálattal sokkal több vendéget hozhatna, mint napjainkban.
Az előadás végén ismét zaklatottabb lett a légkör, a hallgatók bár nyugodtan ülhették végig az órát, mégis páran a fejüket ingatva hagyták el a termet. Orbán az Eduline-nak nyilatkozva elmondta, hogy személyesen ő nem gátolta meg senkinek, hogy látogassák az óráját - ez abból a szempontból igaz is, hogy az első alkalommal nem ő, hanem az egyetem egy munkatársa állta el a terem ajtaját. Legnagyobb kifogása is csak az volt, hogy a fotósok néhány alkalommal ki-be jártak a teremből - tapasztalatunk szerint komoly zavaró tényező nem akadt.