Jár-e többletpont a felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevélért a felvételin?
A felvételi időszakában mindig fontos kérdés, hogy miért kaphattok pluszpontot és azt is fontos tisztázni, hogy mire nem.
A felvételi időszakában mindig fontos kérdés, hogy miért kaphattok pluszpontot és azt is fontos tisztázni, hogy mire nem.
Hány egyetemre alkalmaznák a Corvinus-modellt? Az utóbbi időben számos intézmény átalakítása merült fel, de mi most a helyzet és mekkora ez az említett létszám?
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium szerdán közölte az MTI-vel, hogy új modellben működhet tovább a Színház- és Filmművészeti Egyetem.
A legtöbb egyetem marad a digitális oktatásnál erre a félévre, bár már elméletben lenne rá lehetőség, hogy bejárjanak a diákok.
A járványügyi helyzet miatt a diplomaosztókhoz hasonlóan elmarad a június 6-ára tervezett nyári doktoravató ünnepség is a Debreceni Egyetemen (DE) - közölte az intézmény sajtóirodája az MTI-vel hétfőn.
Hogyan alakul a félévzárás az egyetemeken? Valószínűleg több intézményben várható csúszás, főként a gyakorlati vizsgák miatt.
Megnéztük, hogy kaphattok-e pluszpontot tartós vagy krónikus betegségre. Jár-e többletpont, ha például valaki cukorbeteg vagy ételallergiája van?
Hétfőn elindult az érettségi második hete, a helyettes államtitkár szerint az elmaradó szakmai gyakorlatokat pótolni kell, egyre több óvoda és bölcsőde nyitja meg kapuit, vita az iskolák kinyitása körül, ingyen elvégezhető informatikai tanfolyam. Mutatjuk a hét legfontosabb híreit.
A világjárvány miatt kialakult helyzet befolyásolja az alkalmassági vizsgák megtartását is. Megnéztük, hogy hol és milyen változásokra számíthattok.
Ha felvételi során megállapítják, hogy a jelentkezéseteket hiányosan nyújtottátok be, felszólítást kaptok a hiányok pótlására. Megnéztük, hogy milyen esetekben.
A bevezetése óta eltelt kicsit több mint három nap alatt mintegy négyezren igényelték a maximum félmillió forintos, teljesen szabad felhasználású kamatmentes Diákhitel Pluszt - mondta a Diákhitel Központ vezérigazgatója hétfő reggel az M1 aktuális csatornán.
Megjelent a Times Higher Education (THE) által az ENSZ fenntartható fejlődési céljai alapján összeállított világrangsor. A hazai egyetemek közül a Szegedi Tudományegyetem szerepelt a legjobb helyen.
Rendhagyó körülmények között, szigorú egészségügyi-biztonsági szabályok betartása mellett, de zajlik a munka a felsőoktatásban, így a felvételi folyamat is folytatódik - mondta az MTI-nek Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti és stratégiai államtitkára.
A koronavírus miatti veszélyhelyzet során a felsőoktatási intézményeket, hallgatókat, valamint az általános felsőoktatási felvételi eljárást is érintik az új intézkedések.
Sokkal kevesebben jelentkeztek idén felsőoktatásba, mint az elmúlt években. A következő ábrán jól látszanak a különbségek.
Lehetséges, hogy ez az év lesz az első olyan év, amikor minden egyetemista online vizsgázik, és a diplomázók is videóhívásban fognak záróvizsgázni - erre ugyanis eddig úgy tűnik, elég nagy az esély.
Kiderültek az általános iskolai és óvodai beiratkozási dátumok, bár ma lejárt a felsőoktatási látogatási tilalom, természetesen a jövő héttől is zárva tartanak az egyetemek, főiskolák. Kiderült, mi lesz az országos mérésekkel, közben a felnőttképzés is átáll a digitális oktatásra. A PDSZ ugyanakkor sürgős változtatásokat követel. Ezek voltak a mai nap legfontosabb oktatási hírei.
Az egyetemeken, főiskolákon a jövő héten is távoktatásban folytatódik a hallgatók képzése - közölte az ITM az MTI-vel csütörtökön.
Március 23-tól, vagyis mától visszavonásig érvényes az egyetemi távoktatás. A hallgatók otthonról, saját készülékeiken keresztül vehetnek részt a felsőoktatásban.
Gulyás Gergely bejelentette, vészhelyzetet hirdettek az egész országra.