Elstartolt a 2023-as felvételi: itt nézhetitek meg a meghirdetett szakokat
A szeptemberben induló alap-, osztatlan mester- és mesterképzésekre, valamint felsőoktatási szakképzésekre 2023. február 15-ig lehet jelentkezni.
A szeptemberben induló alap-, osztatlan mester- és mesterképzésekre, valamint felsőoktatási szakképzésekre 2023. február 15-ig lehet jelentkezni.
A korábbi években a leendő egyetemisták már karácsony előtt megnézhették az aktuális felvételi tájékoztatót, ha minden jól megy idén sem lesz másképp. Amíg várjuk az aktuális szabályokat, elhoztuk aztokat, amiket már most tudunk.
Hamarosan indul a 2023-as felvételi eljárás. Mutatjuk, milyen versenyeredményekért kaphattok majd pluszpontokat.
A felsőoktatás mellett ezúttal a karriertervezés is középpontba kerül a 23. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon - írják a szervezők. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.
2023-ban érdekes lesz a felvételi, ugyanis pár szabály megváltozik a korábban megszokottakhoz képest. Szerencsére azonban a korábbi évek alapján már most lehet tudni, nagyjából milyen határidőkre kell készülni.
Egy hónap múlva indul a 2023-as egyetemi felvételi, de még mindig nem lehet tudni, mi lesz a legnépszerűbb szakokon évek óta megállapított előzetes ponthatárokkal. Pedig felvételizőknek nem mindegy, hogy 290, 340 vagy 400 pontot kell összegyűjteniük.
"Hogy lehet, hogy az egyik egyetemen 30 pontot, míg a másikon 40-et ér majd a nyelvvizsga? Milyen szakokon kell emelt szintű érettségi. és hol indítanak olyan képzéseket, ahol elegendő a középszintű vizsga?" - ezekhez hasonló kérdések sok leendő felvételiző fejében megfogalmazódtak az utóbbi hetekben. 2024-től átalakul a pontszámítás az egyetemi felvételin, minden intézmény saját hatáskörben dönthet többek között arról is, hogy mire és hány pluszpontot ad majd a jelentkezőknek. Elhoztuk az összes egyetem szabályait.
Még másfél hétig jelentkezhetnek egyetemre vagy főiskolára azok, akik februárban szeretnék elkezdeni a tanulmányaikat. Mutatjuk a felvételi legfontosabb lépéseit.
Néhány szakon 2023-tól is kötelező marad az emelt érettségi, de bőven vannak olyan intézmények is, ahol elég lesz a középszintű vizsga is.
Sorra teszik közzé az egyetemek a 2024-től érvényes nagy felvételi változásokat, a rendszer azonban már jövőre is változik. Összeszedtük a 2023-as módosításokat.
Bár a nagy változás az egyetemi felvételiben csak 2024-től jön, több szabály már jövőre is megváltozik. Összeszedtük miről dönthetnek majd az egyetemek saját hatáskörben.
Megjelent az újraszabott felvételi szabályokat tartalmazó rendelet, amely a 2024-ben felvételizőket, sőt elképzelhető, hogy már a 2023-ban egyetemre jelentkezőket is érinti. Összeszedtük a legfontosabb változásokat.
Megjelent az egyetemi-főiskolai felvételi szabályairól szóló rendelet módosítása, ebből kiderül többek között az is, hogy az intézmények akár munkatapasztalatért vagy kompetenciateszten elért eredményért is adhatnak pluszpontokat a jelentkezőknek. Már a 2023-as felvételit is érintheti a sok változás.
A külföldön tanulóknak azonban csupán negyede térne biztosan vissza Magyarországra, míg sokan abban az országban maradnának, ahol a diplomájukat szerezték.
Ma véget ért a 2022-es pótfelvételi is, megvannak a ponthatárok - bárki megnézheti, bekerült-e a megjelölt egyetemre.
Pár hét múlva kezdődik az őszi szemeszter az egyetemeken és főiskolákon. Összeszedtünk tíz olyan dolgot, ami igazán kellemessé teszi (majd) az egyetemi éveket.
Az idei pótfelvételi augusztus 5-én éjfélig tart. Állami ösztöndíjas képzéseket 35 egyetem és főiskola kínál, míg önköltséges képzéseket 47 intézmény. Megnéztük, hogy a tíz legnépszerűbb szakot ismét meghirdették-e, és ha igen, elérhető-e államilag támogatott képzés.
Csütörtök este jön az sms arról, bekerültetek-e valamelyik egyetemre vagy főiskolára. De ezen kívül jön-e valamilyen hivatalos papír a felvételi eredményéről?
Már csak egyet kell aludni a felvételi eredményekig: meglesz az álomszak, vagy inkább nem örültök előre? Most elmondhatjátok, mit gondoltok a közelgő eredményekről.
Ma egy gép mondja meg, hogy kit és hova vesznek föl, én azt javaslom, hogy adjunk nagyobb szabadságot egy adott felsőoktatási intézménynek – mondta Trócsányi László, a Károli Gáspár Református Egyetem rektora.