Idén is tarolnak a gazdasági szakok, mutatjuk a legnépszerűbb képzési területeket
A gazdaságtudományi képzési terület vonzotta a legtöbb jelentkezőt, a második helyen álló bölcsészképzésekre csak közel feleennyien jelentkeztek.
A gazdaságtudományi képzési terület vonzotta a legtöbb jelentkezőt, a második helyen álló bölcsészképzésekre csak közel feleennyien jelentkeztek.
Hogyan alakult az előző években az egyetemre, főiskolára felvételizők száma?
Idén is az Eötvös Loránd Tudományegyetemre szeretne bejutni a legtöbb felvételiző. Összesen 99 ezren jelentkeztek az egyetemekre, főiskolákra február közepéig - a minisztérium sikerként tálalja a friss statisztikákat, pedig a tavalyi létszámhoz képest ez visszaesés.
Idén 99 192-en felvételiztek egyetemre vagy főiskolára, ez 2 700-al kevesebb, mint a tavalyi jelentkezőszám. A legnépszerűbb szakok között is van átrendeződés.
2 700-zal kevesebben jelentkeztek idén egyetemre és főiskolára, mint tavaly. 2020 után megint százezer alatt van a felvételizők száma.
Hamarosan indul az idei felvételi ügyintézési időszaka, mutatjuk, milyen feladataitok lesznek.
A népszerű szakokra felvételizőknek 2022-ben is sok pontot kell összegyűjteniük. Mutatjuk az előzetes ponthatárokat.
Idén is csak akkor juthattok be alapképzésre és osztatlan képzésre, ha van legalább egy emelt szintű érettségitek vagy diplomátok. De mi történik akkor, ha nem éritek el az emelt szintű érettségin a 45 százalékot?
Bár 2021-ben az OKJ-s képzések rendszere átalakult, a felvételin továbbra is pontokat érnek a korábban megszerzett szakképesítések. Mutatjuk, milyen bizonyítványokat vesznek figyelembe a pontszámításkor.
Ha még nem szereztek nyelvvizsgát, de a következő hónapokban készültök rá, fontos lehet tudnotok, hogy az ügyintézési időszakban vajon fel kell-e töltenetek a dokumentum másolatát.
Az Oktatási Hivatal a héten megkezdte a jelentkezések feldolgozását, mutatjuk, mi a következő feladat, ami a felvételizőkre vár.
Két feltételnek is teljesülnie kell egyszerre azért, hogy pluszpontot érjen az emelt szintű érettségitek - mutatjuk, mire gondolunk.
Egyes szakokon az egyetemek szervezhetnek egészségügyi vizsgálatot, pályaalkalmassági vizsgálatot, nem magyar állampolgárok számára pedig magyar nyelvi alkalmassági vizsgát – összefoglaló néven alkalmassági vizsgát. Ha ezeket kihagyjátok, nem kerülhettek be az adott képzésre.
A jelentkezések leadása után ez a következő fontos felvételi dátum, de egy hiba miatt csúszott - ma még "befejezhetitek" a jelentkezést.
Február 15-ig lehetett idén is jelentkezni a szeptemberben induló egyetemi képzésekre. A felvételinek azonban itt még nincs vége, mondhatnánk úgy is, hogy a java még hátravan. Összegyűjtöttük az idei menetrendet.
Február 20-ig hitelesíthetik jelentkezésüket az egyetemre, főiskolára felvételizők. Mutatjuk, hogyan lehet hitelesíteni.
Még van pár óra a felvételi jelentkezés véglegesítéséig, ezért ha eddig nem tettétek, most mindenképp érdemes átböngésznetek a kiválasztott képzések szakleírását.
Hamarosan itt a jelentkezési határidő. Ha elakadtatok a jelentkezésben, itt kérhettek segítséget.
Minden évben nagyon sűrű a február közepe, hiszen több fontos dátum is van: az érettségi, az egyetemi felvételi jelentkezési határideje és a középiskolai felvételi jelentkezési határideje is a héten jár le. Mutatjuk, mire figyeljetek, hogy ne maradjon le egy fontos dokumentum sem.
Már nincs sok hátra az idei felvételi jelentkezési időszakból. Ha már most szívesen kalkulálnátok a pontjaitokkal, próbáljátok ki az Eduline pontszámító kalkulátorát - mutatjuk, hogyan működik.