Itt vannak a fizetési adatok: ennyit lehet keresni főiskolai diplomával
Nyilvánosságra hozták a 2014-es diplomás pályakövetési-rendszer adatait – ma azt néztük meg, milyen fizetésbeli különbségek vannak a főiskolás és egyetemi végzettség között.
Nyilvánosságra hozták a 2014-es diplomás pályakövetési-rendszer adatait – ma azt néztük meg, milyen fizetésbeli különbségek vannak a főiskolás és egyetemi végzettség között.
A frissdiplomások átlagbére magasabb, mint az országos átlagfizetés, ám a nemek szerinti bontásból kiderül, valójában a férfiak bére húzza fel a statisztikákat. A Frissdiplomások tanulmány elképesztő különbségeket tár fel: van olyan szakma, ahol 64 ezer forinttal visznek haza többet a férfiak ugyanazért a munkáért.
Átlagosan 4,19 hónapot kell várnia egy frissen végzett diplomásnak arra, hogy munkát találjon. Az érintettek egyharmada azonban ennél jóval hamarabb, kevesebb mint egy hónap alatt megtalálja a helyét a munkaerőpiacon – erre jutott a Frissdiplomások 2014 tanulmány a Diplomás Pályakövető Rendszer adatai alapján.
Osztatlan egyetemi képzéssel és mesterszakos végzettséggel érhető el a legmagasabba bér. A mesterszakot is végzettek átlagosan 25 ezer forinttal keresnek többet az alapszakot végzetteknél – derül ki a Frissdiplomások 2014 tanulmányból.
A legkönnyebben állást találó pályakezdők után most azt néztük meg, kiknek tart a legtovább az elhelyezkedés. Íme, ez derült ki a diplomás-pályakövetési adatokból.
Mely diplomákkal lehet állást találni a leggyorsabban, és melyekkel dolgozhattok a legnagyobb eséllyel a saját szakterületeteken? Megnéztük, mit mutatnak a diplomás-pályakövetési adatok.
Melyek azok az alapszakok, amelyekről kikerülve a legmagasabb kezdőfizetésre számíthatnak a diplomások? Íme, a top 10.
Bár az egyetem és a főiskola alatt mindenki arra várt, hogy kézbe vehesse a diplomáját, mégis ijesztő a gondolat, hogy vége van a sok bulinak, a szabad időbeosztásnak.
A műszaki végzettségű friss diplomások átlagosan bruttó 266 ezer forintot keresnek, a legkedvezőbb adatokat felmutató intézmény hallgatói pedig 351 ezer forintos fizetésre számíthatnak.
Egy gyorsjelentést tettek közzé a diplomás-pályakövetési rendszer 2014-es adatairól, melyből kiderül, mennyit keresnek a friss diplomások. Először képzési területenként néztük meg, mennyi a bruttó átlagkereset.
A KSH kutatása azt mutatta ki, hogy a munkaerőpiac képes volt a diplomások számának emelkedésére megfelelő mennyiségű diplomás munkakörrel válaszolni. Általános tendenciaként jelentkezik ugyanakkor, hogy 2001-hez képest a "hierarchiában" lejjebb található rétegekben is egyre nagyobb arányban vannak jelen a magasabb iskolai végzettséggel rendelkezők.
Nincs túltermelés bölcsészekből, nem csak a gyorséttermekben helyezkedhetnek el, és az sem igaz, hogy jelentős részük munkanélküli.
A Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) alapképzési szakos hallgatóinak 49 százaléka már főiskolás évei alatt munkát vállal, a dolgozó hallgatók 73 százaléka a tanulmányaihoz kapcsolódó szakterületen szerez állást - derül ki a felsőoktatási intézmény kutatásából.
Mennyit keresnek a friss diplomások? Megnéztük a legfrissebb pályakövetési adatokat, amelyek intézményekre lebontott átlagfizetéseket is tartalmaznak. Fontos: mivel egy képzési területen belül nagyok a szakok közötti különbségek, ezért az adatok értelmezéséhez nézzétek meg az adott egyetem vagy főiskola képzési kínálatát is.
Milyen fizetésre számíthatnak az egyetemisták és főiskolások a végzés után? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Hány hónap alatt találnak állást a friss diplomások? Közzétették a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait.
Nyilvánosságra hozták a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait, új sorozatunkban annak járunk utána, milyen nettó átlagfizetésre számíthatnak az egyetemek, főiskolák végzett hallgatói. Kilencedik rész: Eszterházy Károly Főiskola.
Mennyit keresnek a friss diplomások? Cikksorozatunk mai részében azt nézzük meg, milyen a különböző egyetemeken és főiskolákon diplomát szerzett pályakezdők átlagfizetése.
Nyilvánosságra hozták a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait, új sorozatunkban annak járunk utána, milyen nettó átlagfizetésre számíthatnak az egyetemek, főiskolák végzett hallgatói. Ötödik rész: Pécsi Tudományegyetem.
Nyilvánosságra hozták a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait, új sorozatunkban annak járunk utána, milyen nettó átlagfizetésre számíthatnak az egyetemek, főiskolák végzett hallgatói. Harmadik rész: Eötvös Loránd Tudományegyetem.