Hatvan szak szűnik meg 2016-ra: vasárnap a Kossuth téren tüntetnek
Több tucat szak 2016-os kivezetése és a felsőoktatás átalakítása ellen demonstrálnak vasárnap a Kossuth téren. A törvénymódosítást jövő hét elején fogadja el a parlament.
Több tucat szak 2016-os kivezetése és a felsőoktatás átalakítása ellen demonstrálnak vasárnap a Kossuth téren. A törvénymódosítást jövő hét elején fogadja el a parlament.
Az oktatáspolitika alakítása során a kormány és az érintettek közötti párbeszéd megvalósításáért demonstráltak a Szabad Oktatást facebook csoport szervezésében vasárnap Budapesten, a József nádor téren.
A szakok megszüntetésének ötlete új tüntetéshullámot robbantott ki, a gyakorlóiskolák fenntartóváltása ellen pedig az egyetemek, a tanárok, a szülők és a diákok is tiltakoznak. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat az érettségiről, és megnéztük, hol érettségiztek a poltikusok. A hét hírei és cikkei.
A felsőoktatási törvénytervezet ellen tiltakozó hallgatók nemcsak az utcákon vették fel a harcot, hanem az interneten is sorra megjelentek a kormányt cikiző mémek.
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) felsőoktatási államtitkársága szerint okafogyottá váltak a diáktüntetések, mert teljes mértékben megvalósul az egyetemi autonómia és a szabad szakválasztás, ahogyan eddig is.
A képzési szerkezet átalakításáról szóló tervezet ellen tüntetnek szerda délután a hallgatók a Szalay utcában, az Emberi Erőforrások Minisztériuma előtt.
Olyan, mintha a történelem ismételné önmagát: az új felsőoktatási stratégia miatt hallgatói és oktatói tiltakozáshullám törhet ki, a kormány pedig közel ugyanúgy reagált, mint 2012-ben.
Szerdán újra tüntetnek a hallgatók, ha a kormány addig nem vonja vissza a képzési szerkezet átalakításáról szóló tervezetet. Hétfőn körülbelül ötszázan fórumoztak az ELTE Társadalomtudományi Karán, a társadalmi tanulmányok és a nemzetközi tanulmányok alapszakok megszüntetése ellen tiltakozók ezután a korábbi diáktüntetésekről ismerős spontán módon a BME, majd a Szabadság hídon át a Corvinus elé vonultak, a menet végül az Emmi előtt ért véget.
Transzparensekkel és zászlókkal, a spanyol oktatási miniszter lemondását követelve vonultak az utcára egyetemista és középiskolás diákok ezrei Spanyolország negyven városában csütörtökön.
Több ezer diák vonult fel szerdán London központjában a felsőoktatási tandíj, a hallgatókat terhelő adósságok és az oktatásra fordított állami kiadások szűkítése ellen tiltakozva.
A hatóságok szerint José Luis Abarca, a dél-mexikói Iguala város polgármestere rendelhette el a Guerrero szövetségi államban hetek óta eltűntként nyilvántartott negyvenhárom egyetemista elrablását.
Lefújták a hongkongi tüntetők a vasárnap estére tervezett szavazást a negyedik hete tartó területfoglaló akciójuk folytatásának mikéntjéről, mivel nem tudtak megegyezésre jutni a részletekben, illetve a voksolás hasznosságában is megoszlottak a vélemények - adta hírül a helyi online média.
Részlegesen megnyíltak utak Hongkongnak abban a negyedében, ahol az elmúlt napokban taxisok igyekeztek lebontani a tüntetők által felállított barikádokat. A választási reform kiszélesítését követelő diákok szavazni készülnek arról, hogy maradjanak-e az utcán vagy folytassák a tárgyalásokat a városvezetéssel.
Verekedések, összetűzések voltak a választási reformok kiszélesítését követelő tüntetők - zömében diákok - és ellenzőik között Hongkongban, egy gyújtogatót ártalmatlanítottak - jelentette csütörtökön a helyi online média.
Több ezer, középiskolás és egyetemista diák vonult utcára tanítási időben Spanyolország csaknem negyven városában szerdán, követelve az új oktatási törvény visszavonását és José Ignacio Wert oktatási miniszter lemondását - jelentette a spanyol sajtó.
Több tucat, a "demokrácia kiszélesítését" követelő diákot vett őrizetbe szombaton a hongkongi rendőrség. A hallgatók társaikkal az éjjel megrohamozták a kormányzat központját, és összetűzésbe keveredtek az épületegyüttest védő rohamrendőrökkel.
Könnygázt és vízágyúkat vetett be csütörtökön a rendőrség a tüntető diákok ellen Chile fővárosában.
Majdnem ezer diák tüntetett kedden Ungváron, a nemzeti egyetemen, nagyobb részük a rektor lemondását, a többiek a tisztségében maradását követelték.
Körülbelül nyolcvan-száz középiskolás, egyetemista és tanár gyűlt össze szerda délután a Blaha Lujza téren, hogy felhívják a figyelmet a közoktatási átalakítások káros hatásaira. A demonstrálók a Rákóczi úton és a Múzeum körúton keresztül a Szabadság hídhoz vonultak, ahol hat óra előtt pár perccel véget is ért a megmozdulás.
Tizenöt fiatal tüntető ült le a Blaha Lujza téri csomópontba nem sokkal este hat után, hogy így demonstráljanak a...