Mit jelent a Corvinus-modell a gyakorlatban?
Augusztus 1-jétől több egyetem is modellváltáson esett át. De mit is jelent ez a gyakorlatban? Mutatjuk.
Augusztus 1-jétől több egyetem is modellváltáson esett át. De mit is jelent ez a gyakorlatban? Mutatjuk.
Ma sem telt eseménytelenül a nap oktatási szempontból. A Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói továbbra is az intézmény előtt demonstrálnak, újabb koronavírus-gyanús esetek miatt zártak be óvodák és iskolák, illetve kiderült hány suliban vannak iskolaőrök. Összeszedtük, mit érdemes tudni szeptember 2-án.
Az egyetem nemrég lemondott vezetése bejelentette, az álláspontok továbbra sem kerültek közelebb egymáshoz az oktatók és az alapítvány között.
Tegnap már elmondták a követeléseiket a hallgatók, ma újabb bejelentést tettek.
Maruzsa Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelési államtitkára szerdai sajtótájékoztatóján azt is jelezte, további helyszínekre is folyamatban van az iskolaőrök toborzása, képzése.
Többek között a címben leírt sor is elhangzik NoÁr új dalában, amit a Színház- és Filmművészeti Egyetem körüli történésekről írt.
Közzétette az Oktatási Hivatal (OH) azoknak a középiskoláknak a listáját, ahol a 2020-as októberi-novemberi vizsgaidőszakban érettségizhettek. Mutatjuk, hol találjátok őket.
A diákok alig fele tér vissza az iskolapadba a világon a jelenlegi iskolakezdéskor - számolt be erről kedden az ENSZ Oktatási, Tudományos és Kulturális Szervezete (UNESCO).
Az egyetem hallgatói között azonban ennél jóval nagyobb számok keringenek. A járványügyi vizsgálat, az adatgyűjtés és a kontaktkutatás jelenleg is folyik.
Az új, szeptember 1-jén életbe lépett felnőttképzési törvény alapján ugyanis olyan feltételekkel oktathatnak csak a magántanárok, ami adatvédelmi szempontból erősen kérdéses.
A héten elkezdődött a 2020/2021-es tanév az általános- és középiskolákban, de az egyetemisták is hamarosan visszaülnek a padokba - már ahol lesz személyes oktatás. A tanévkezdéssel pedig az iskolával kapcsolatos teendők és határidők is sűrűsödnek. Éppen ezért most összeszedtük, hogy mi vár rátok ebben a hónapban.
A diákok ígéretük szerint addig nem mennek haza, amíg nem teljesítik követeléseiket. A másik oldal azonban eddig nem sok hajlandóságot mutatott a helyzet tisztázására. Indul a második nap a blokádok mögött.
Évek óta hatalmas probléma az iskolai lemorzsolódás. Magyarországon minden van, ahol minden negyedik tanuló a határon billeg. Most új rendeltkiegészítéssel lépne fel a kormány a korai iskolaelhagyás ellen?
Tizenhárom pontban foglalta össze a Színház- és Filmművészeti Egyetem a követeléseit, az egyetem jelenlegi kuratóriuma szerint hibát követtek el a felmondott vezetők.
Becsengettek a 2020/2021-es tanév első napján, a tanévkezdés azonban sok izgalommal és felkészüléssel járt. Az első iskolai nap a hagyományos oktatásban pedig nem volt eseménytelen - több iskolát már most bezártak a fertőzések miatt. Összeszedtük, amit szeptember 1-jén érdemes tudni.
Elindult a tanév - és bármilyen meglepő is lehet, egy friss felmérés alapján a legtöbb magyar diák gyalog jár iskolába. Ti mivel közlekedtek?
A Szegedi Tudományegyetemnek (SZTE) többek között ezzel az intézkedéssel is az a célja, hogy csökkentse a járványügyi kockázatot, és megóvja a kollégiumba költöző hallgatók egészségét.
Az Óbudai Nagy László Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában három pedagógus koronavírusos tesztje is pozitív lett. A XIII. kerületi Berzsenyi Dániel Gimnáziumban pedig többen a gólyatáborban fertőződtek meg.
Az intézmény közleményben tájékoztatott, a tervezett nagyobb események elmaradnak.
A Szerbiából származó lány azt állítja, hogy a Szegedi Tudományegyetem -, amelyre két év után sikerült felvételt nyernie - megcsináltatott vele egy koronavírus-tesztet, ami pozitív lett. Ezt követően egyből hazaküldték a kollégiumból, ahová előtte pár napja költözhetett be.