Bódis József rektor: Minden egyetem "gúzsba kötve táncol" itthon
Bódis József, a Pécsi Tudományegyetem rektora szerint ugyan tényleg több forrást kapnak az egyetemek és főiskolák, de ettől nem lett jobb a magyar felsőoktatás.
Bódis József, a Pécsi Tudományegyetem rektora szerint ugyan tényleg több forrást kapnak az egyetemek és főiskolák, de ettől nem lett jobb a magyar felsőoktatás.
Jelentős béremeléseket javasol a felsőoktatásban a Magyar Rektori Konferencia.
A magasan képzett és hosszú idő óta közszférában dolgozó munkavállalók bérét lassan beéri a kevésbé tanultak fizetése, a szakszervezetek mozgolódnak.
Úgy látják, hogy a kancellári rendszer beváltotta a hozzá fűzött reményeket, érkezik a közoktatásban balul elsült oktatói minősítéshez hasonló rendszer is.
Az idei adag béremeléssel megtoldott fizetést hamarosan megkapják a pedagógusok.
Több mint kétmilliárd forintot tudtak kialkudni a kormánynál, hogy az egyetemi béremelésekhez hasonlóan ők is emelni tudjanak.
Bár a pedagógusok sztrájkbizottsága hosszú ideje tárgyal a kormánnyal az oktató és nevelő munkát segítő nem pedagógus végzettségű iskolai alkalmazottak béremeléséről - erre hajlik a kormány is -, de nem született végleges megállapodás. A kerekasztalt követően a kormány mégis bedobott egy béremelési tervet, amiről nem állapodtak meg a sztrájkolókkal.
Az államtitkár szerint a kormány jelenleg is a GDP 6,14 százalékát költi oktatásra, bár ezt nagyon nem úgy számolják, ahogy szeretné. Nem ez volt az első nyakatekert számmágiája a kormánynak.
Három lépcsőben fog emelkedni a teljes oktatói-kutatói kör bére a felsőoktatásban.
Az oktatói-kutatói közalkalmazotti kör tervezett bérminimumának rögzítéséhez az intézményeknél a szükséges források rendelkezésre állnak - közölte Palkovics László felsőoktatási államtitkár pénteki online fogadóóráján.
Egyre nagyobb a feszültség az iskolákban és egyetemeken. Az ELTE-BTK oktatói a megalázó bérek miatt írtak nyílt levelet, a közoktatásban dolgozó tanárok pedig már a sztrájkot fontolgatják. Hozzájuk csatlakoznának a nevelést-oktatást segítők, akiknek csak látszólagosan emelték a fizetésüket – volt, akinek csak bruttó 775 forinttal.
Három lépcsőben, és a teljes felsőoktatási oktatói-kutatói kör bére nőni fog, első lépésként jövő januártól 15 százalékkal - jelentette be Balog Zoltán emberi erőforrások minisztere csütörtöki budapesti sajtótájékoztatón.
Október 20-án kerül a kormány elé az az előterjesztés, amely szerint két lépcsőben emelnék a felsőoktatásban dolgozók bérét.
Januártól az adjunktusok bére 32 százalékkal, a tanársegédeké 25 százalékkal növekedhet - jelentette be Palkovics László felsőoktatási államtitkár szerdai budapesti sajtótájékoztatóján.
Szeptembertől bevezetik a pedagógus-életpályamodellt, az új tanévben azonban csak a tervezett emelés ötven százalékával kapnak többet a tanárok. Petróczi Gábor igazgató, tanügyigazgatási szakértő számításai alapján megnéztük, hogyan fognak változni a pedagógusbérek.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) azt kéri a kormánytól, hogy egyszerre vezesse be a...
A szakszervezetek fontos követelése teljesül a minden pedagógusra kiterjedő béremeléssel, amelyet nemcsak a tanárok...
Szombaton tárgyalja a a kormány a pedagógus-életpályamodell ügyét: ha a fizetéseket már szeptembertől emelnék...
Jövőre sem számíthatnak 50 százalékos béremelésre a tanárok - nyilatkozta vasárnap Emil Boc romániai miniszterelnök a Pro TV După 20 de ani című műsorában.
„Már tavasszal, a választások előtt sejtettük, hogy nagyon rossz gazdasági helyzetben van az ország, ezért kínosan ügyeltem arra, hogy semmilyen ígéret ne hagyja el a számat a pedagógusbérekkel kapcsolatban” – mondta Hoffmann Rózsa a TV2 Mokka című műsorában.