Eseménydús hetet zártunk az oktatásban is, azonban az iskolabezárások mellett más említése méltó is történt az iskolákban, egyetemeken. Összefoglaltuk a hét legfontosabb híreit.
Nyilvánosságra hozta a Quacquarelli Symonds (QS) 2021-es tudományterületi listáját. Idén is több magyar egyetem került a legjobbak közé például a biológiai, az orvostudományi és a közgazdasági listán.
Önmagában a fenntartóváltás biztosan nem eredményez majd jelentős javulást az egyetemek rangsorhelyezésében - mondja a magyar felsőoktatás külföldi megítéléséről Fábri György egyetemi docens, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar Társadalmi Kommunikációs Kutatócsoportjának vezetője, akit a modellváltó egyetemek és a nemzetközi rangsorszereplések kapcsolatáról is kérdeztünk.
A Szegedi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, és a Pécsi Tudományegyetem vezeti a magyar intézmények listáját a Quacquarelli Symonds (QS) 2021-es felsőoktatási világrangsorában. A tavalyi hathoz képest most két új szereplővel összesen nyolc hazai egyetem került be a legjobbak közé.
Sűrű hetet tudhatunk magunk mögött az oktatás területén: beszámoltunk róla, hogy a PSZ és a PDSZ közös sztrájkbizottságot alakított, illetve arról is, hogy az OKJ-t felváltja a Szakmajegyzék. Szó volt arról, hogy kiknek kell TB-járulékot fizetniük, milyenek voltak a lemorzsolódási statisztikák az előző félévben, melyik magyar egyetemek kerültek be a világ legjobbjai közé, illetve arról is írtunk, hogy felfüggesztették az egyik nyelvvizsgaközpont működését. Folyamatosan beszámoltunk a koronavírus oktatást érintő hatásairól is. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
Nyilvánosságra hozta a Quacquarelli Symonds (QS) 2020-as szakterületi rangsorának eredményeit. Tíz magyar egyetem is felkerült a listára: az ELTE, a BME és a CEU több tudományterületen is remekelt.
Nyilvánosságra hozta a világ legjobb egyetemvárosainak rangsorát a Quacquarelli Symonds (QS), a listán Budapest a 43. helyet szerezte meg. A többek között hallgatói vélemények, árak és a helyi felsőoktatási intézmények elismertsége alapján összeállított rangsor élén London, Tokió és Melbourne áll.
Nyilvánosságra hozták a QS 2020-as felsőoktatási világrangsorát, fontos kérdéseket tettek fel szülők és pedagógusok a köznevelési törvény tervezett módosításáról, és csökkent a szabad felhasználású diákhitel kamata. Ezek voltak a hét oktatási hírei.
Három ázsiai egyetem is szerepel a Quacquarelli Symonds (QS) 2020-as összesített világrangsorának első húsz helyezettje között, de a lista élén továbbra is túlnyomóan amerikai felsőoktatási intézmények állnak. A világ legjobb egyetemének még mindig a Massachusetts Intitute of Technologyt tartják a rangsor összeállítói.
Hat magyar egyetem került fel a Quacquarelli Symonds (QS) 2020-as összesített világrangsorára: a magyar felsőoktatási intézmények közül a legjobb eredményt a Szegedi Tudományegyetem érte el, amelyet az 501-510. helyre soroltak a lista készítői. A rangsor élén alig-alig van mozgás az elmúlt évekhez képest: a világ legjobb egyetemének továbbra is Massachusetts Intitute of Technologyt, vagyis az MIT-t tartják a QS szakemberei.
Március 14-re kétórás szolidaritási sztrájkot hirdet a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete, nyilvánosságra hozták a legújabb QS-rangsort, a nemzetközi listán több magyar egyetem is szerepel, és a héten az is kiderül, hogy újraszabhatják a tanárszakosok alkalmassági vizsgáját. A hét oktatási hírei.
Tíz magyar egyetem került fel a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb képzésterületi rangsoraira: a bölcsészettudományok területén a CEU-t például a 143. helyre sorolták, az élet- és orvostudományok listáján a Semmelweis Egyetem a 308. helyen végzett, a természettudományi képzések QS-rangsorában pedig az Eötvös Loránd Tudományegyetem szerezte meg a legjobb helyezést, a 340. helyen áll. Összegyűjtöttük az összes magyar helyezést.
A gyógyszerészeti képzést tekintve a világ 200 legjobb egyeteme között szerepel a Semmelweis Egyetem a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb rangsorában.
A világ száz legjobb programja közé sorolta a CEU több képzését a Quacquarelli Symonds (QS) a ma nyilvánosságra hozott, képzési területekre lebontott rangsorában.
Még mindig 1300 pedagógus hiányzik az iskolákból, emelkedhet a tanulmányi ösztöndíjak összege, nagyon sok magyar huszonéves készül külföldre - ezek voltak a hét legfontosabb oktatási hírei.
Megjelent a Quacquarelli Symonds (QS) 2019-es egyetemi rangsora, amelyen 11 magyar egyetem szerepel, közülük 6 az első százban. Megnéztük, hogy melyek ezek az egyetemek.
A Közép-európai Egyetem (CEU) üzleti analitika mesterképzése a legjobb Közép-Európában – derül ki a Quacquarelli Symonds (QS) üzleti mesterképzéseket felmérő rangsorából.
Újabb felsőoktatási rangsor hoztak nyilvánosságra: a QS utánajárt, milyen diplomákkal a legkönnyebb elhelyezkedni. A világrangsorra egy magyar egyetem is felkerült.
Oroszország fő feladata az, hogy a közoktatás minőségének tekintetében hat év alatt a világ tíz vezető országának egyikévé váljon - jelentette Dmitrij Medvegyev miniszterelnök az orosz régiók vezetőivel a tanévnyitás alkalmából rendezett szerdai konferenciahívás alkalmából.