szerző:
Székács Linda
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A híres brit és amerikai egyetemek között van néhány ázsiai, ausztrál és európai intézmény is. Mutatjuk a top 15-ös listát.

Az MIT továbbra is letaszíthatatlan a trónról, a tavaly még hatodik Imperial College London azonban idén már a világ második legjobb felsőoktatási intézménye a Quacquarelli Symonds legfrissebb nemzetközi egyetemi rangsora szerint.

Huszonegyedik alkalommal állította össze a felsőoktatási rangsorát a QS, melynek során a világ mintegy 5600 egyetemének adatait megvizsgálva 1500 intézményt rangsoroltak. A listába bekerült tizenegy magyar egyetem is, több ráadásul a tavalyi évhez képest kifejezetten nagyot javított.

A kedd éjszaka nyilvánosságra hozott rangsorban olyan szempontok alapján értékelték az egyetemeket, mint az akadémiai elismertség, munkáltatói megbecsültség, tudományos munkák idézettsége, az oktatók és hallgatók aránya és a külföldi hallgatók száma. Figyelembe vették továbbá a nemzetközi kutatási hálózat indikátorát, a végzett hallgatók foglalkoztatási eredményeinek mérőszámát és a fenntarthatóságot is.

Ezek alapján a világ tizenöt legjobb felsőoktatási intézménye közé került az Oxford, a Harvard, a Cambridge és a Stanford neves amerikai és brit egyetemek mellett a svájci ETH Zurich, továbbá számos ázsiai egyetem, például a szingapúri National University of Singapore és a kínai Peking University.

A lista a következőképp alakult:

  1. Massachussets Institute of Technology (MIT)
  2. Imperial College London
  3. University of Oxdord
  4. Harvard
  5. University of Cambridge
  6. Stanford
  7. ETH Zurich
  8. National University of Singapore
  9. UCL
  10. California Institute of Technology
  11. University of Pennsylvania (UPenn)
  12. Berkeley
  13. The University of Melbourne
  14. Peking University
  15. Nanyang Technological University, Singapore