Ezek a világ legjobb egyetemei a QS legfrissebb rangsora szerint
A híres brit és amerikai egyetemek között van néhány ázsiai, ausztrál és európai intézmény is. Mutatjuk a top 15-ös listát.
A híres brit és amerikai egyetemek között van néhány ázsiai, ausztrál és európai intézmény is. Mutatjuk a top 15-ös listát.
Idén először jelentetett meg európai régiós egyetemi rangsort a Quacquarelli Symonds (QS). Mutatjuk, hogyan szerepeltek a magyar egyetemek.
Szerdán hozták nyilvánosságra a brit Quacquarelli Symonds, vagyis a QS friss felsőoktatási rangsorait. A szakterületi listákon több magyar egyetem is szerepel, ám a legjobb eredményt a Zeneakadémia érte el, amelyet az előadóművészet területén a világ száz legjobb egyeteme közé soroltak. A Central European University (CEU) még ennél is jobb helyezést szerzett, politikatudományból például a 24. helyet szerezte meg – csak éppen a CEU neve mellett már nem Budapest, hanem Bécs szerepel.
A Miskolci Egyetem a „mérnöki tudományok” kategóriában az 1543 egyetemet rangsoroló lista 451-500. helyén végzett.
Megjelent a Quacquarelli Symonds (QS) 2022-es rangsora, az ELTE-t több tudományterületen is kiemelkedő helyre sorolták.
Friss világrangsort tett közzé a brit Quacquarelli Symonds (QS), amelyben az egyetemek foglalkoztatási eredményei vizsgálták. A listán három magyar intézmény is van.
Budapest is felkerült a világ legjobb egyetemvárosainak legfrissebb, 2022-es rangsorára, amelyet a brit Quacquarelli Symonds (QS) állított össze. A listán az 58. helyet szerezte meg, a régióból csak Bécs és Prága előzte meg. A fő ok valószínűleg az, hogy Budapest még mindig a világ nyolcadik legolcsóbb egyetemvárosa.
Nyilvánosságra hozta a Quacquarelli Symonds (QS) 2021-es tudományterületi listáját. Idén is több magyar egyetem került a legjobbak közé például a biológiai, az orvostudományi és a közgazdasági listán.
A Közép-európai Egyetem (CEU) eddigi legjobb eredményét érte el a kutatás és oktatás területén a Quacquarelli Symonds (QS) rangsorán.
Nyilvánosságra hozta a Quacquarelli Symonds (QS) 2020-as szakterületi rangsorának eredményeit. Tíz magyar egyetem is felkerült a listára: az ELTE, a BME és a CEU több tudományterületen is remekelt.
Hat magyar egyetem került fel a Quacquarelli Symonds (QS) 2020-as összesített világrangsorára: a magyar felsőoktatási intézmények közül a legjobb eredményt a Szegedi Tudományegyetem érte el, amelyet az 501-510. helyre soroltak a lista készítői. A rangsor élén alig-alig van mozgás az elmúlt évekhez képest: a világ legjobb egyetemének továbbra is Massachusetts Intitute of Technologyt, vagyis az MIT-t tartják a QS szakemberei.
A QS kiadta a legfrissebb listáját a legjobb egyetemi városokról.
A QS körülnézett a világ egyetemein, melyik diplomájával lehet legkönnyebben elhelyezkedni.
Nem is a brit és amerikai egyetemeken szerzett diplomások a legjobbak?
Az egyetemek vilgárangsoráról híres Quacquarelli Symonds (QS) Magyarországra hozza a legjobb külföldi egyetemek mesterképzéseinek börzéjét.
A tavalyi négy helyett az idén már hat magyar egyetemet soroltak a világ legjobb felsőoktatási intézményei közé a Quacquarelli Symonds (QS) szakemberei, a 2016/2017-es nemzetközi rangsort kedd hajnalban hozták nyilvánosságra. A szegedi egyetem, az ELTE és a Corvinus megőrizte 2015/2016-os helyezését.
Humán területen is van magyar egyetem a QS legújabb listáján.
A QS legfrissebb listájában tudományterületenként rangsorolta a világ legjobb egyetemeit, ami azért hasznos, mert mindenki a választott szaknak megfelelően tájékozódhat a top intézményekről. Magyarok is vannak a listákon.
Ha esetleg azon gondolkodtok még az utolsó pillanatban, hogy külföldi egyetemre mennétek, nem árt, ha ismeritek a legelérhetőbb egyetemi városok listáját.
A QS különböző szempontok alapján összeállította a hallgatók számára legolcsóbb városok listáját. Magyar nem jutott fel a top városok közé.