Nem jön ki az ígért 32,2 százalékos béremelés, ráadásul sokan ki is maradtak belőle
A pedagógusok visszajelzései szerint a legtöbbeknek csak a minimummal emelték a bruttó béreik.
A pedagógusok visszajelzései szerint a legtöbbeknek csak a minimummal emelték a bruttó béreik.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) is arra kér mindenkit, hogy menjen ki a youtuberek tüntetésére pénteken a Hősök terére.
Diszkrimináció a szakszervezetek szerint, ha a státusztörvény miatt felmondó, majd a pályára később mégis visszatérni akaró pedagógust nem vesznek fel a tankerületek.
Kiderült, ténylegesen mennyit keresnek a pedagógusok a béremelés után. Összegyűjtöttük a legfontosabb dátumokat a középiskolai felvételivel kapcsolatban. Utánajártunk, hogy milyen szabályozás vonatkozik a házi feladatok kiadására a magyar iskolákban. Mutatjuk, hogy melyek voltak a hét legfontosabb és legizgalmasabb történései.
A tanárok béremeléséről szóló tájékoztatóját egy rendeletmódosítás miatt csak január 30-án fogják megkapni az érintettek. A PDSZ szerint így egész hónapban úgy dolgoznak, hogy nem tudják, mennyi fizetést fognak kapni a munkájukért.
Január 17-én ismét sztrájktárgyalás volt a Belügyminisztériumban. Mutatjuk a fejleményeket.
Az év első sztrájktárgyalásán többek között azt is tisztázták, mihez képest emelkednek 32 százalékkal a pedagógusbérek.
Stagnáltak vagy romlottak a 2022-es kompetenciamérések eredményei, délutántól hajnalig vitatkoztak a parlamentben a státusztörvény tervezetéről. Ezek voltak 2023 júniusának legfontosabb történései.
Nem volt elég a miniszterek lemondása az Erasmus-ügy megoldásához, március elején előállt a kormány a státusztörvény tervezetével. Ezek voltak 2023 márciusának legjelentősebb történései.
Maruzsa Zoltán, a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára jövő hét csütörtökre egyeztetésre hívta a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) képviselőit.
A PDSZ szerint a tankerületeknek sok esetben nincs igazuk a végkielégítések meghatározásában.
Ma reggel a Ferenciek terén tiltakoztak az oktatás helyzete miatt.
A kérdéses témakörökről a szervezet két neves ügyvédjével fognak beszélgetni.
A valós számok nem egyeznek a kormány által hivatalosan közölt adatokkal.
Nagy Erzsébet szerint azért, mert nincs keretük arra, hogy magasabb béreket adjanak.
Csak találgotások vannak arról, hogy hány pedagógus hiányzik a rendszerből, ugyanis a kormány szerint nincs tanárhiány, míg a Pedagógusok Szakszervezete húszezres nagyságrendről beszél. Mostantól a találgatás is nehezebb lesz, mert októbertől nem mérik, hogy hány állás van betöltetlenül.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete közérdekű adatigényléssel fordult a tankerületekhez arról, hogy hányan mondtak fel a július 1. és augusztus 1. közötti időszakban.
Két napjuk maradt a tanároknak eldönteni, hogy elfogadják-e a státusztörvény kritériumait és vele együtt az új szerződésüket, vagy inkább visszautasítják azt. Ezekben a feszült napokban egyre több téves információ kapott szárnyra a felmondásokkal kapcsolatban.
"Hosszú" és "semmitmondó" irománynak nevezi a PDSZ a pedagógusok státusztörvény alapján írt új szerződését, amiben az ígért és feltüntetett, egymillió forintot is meghaladó bérösszegek csak a kormánypropagandát erősítik, valójában szó sincs ilyenekről.
Van olyan iskola, ahol végzősöket a kilencedikesekkel együtt tanítják, hogy meglegyen a minimum 14 fős minimumlétszám. Pedig a köznevelési törvény ezen pontja az óvodai csoportokra vonatkozik, nem az iskolákra, a tankerületek mégis alkalmazzák.