Nagy Erzsébet, a PDSZ ügyvivője szerint ősztől különösen fontos lesz az oktatásirányításnak, hogy "megbízható" személyek vezessék az iskolákat.
Hiába kérik az iskolák, a Belügyminisztérium nem vonja vissza a döntését az elutasított iskolaigazgatói pályázatokról - írja a Népszava a szaktárcára hivatkozva.
Az elmúlt napokban számos, a tantestület és a szülők által is támogatott iskolaigazgató újabb megbízás érdekében benyújtott pályázatát utasította el a Belügyminisztérium. Ez történt
A Népszava megkeresésére a Belügyminisztérium azt válaszolta; hiába a megmozdulások, a döntéseket nem lehet megváltoztatni, azokat kizárólag szakmai szempontok alapján hozták meg. 337 esetben döntöttek pályázatok elfogadásáról, új pályázat kiírására pedig 47 esetben van szükség.
Az esettel kapcsolatban Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője a Népszavának azt mondta; szerinte az oktatásirányítás igyekszik “megszabadulni” azoktól az iskolaigazgatóktól, akik “nem megfelelő janicsárok”.
A székesfehérvári Vasvári gimnázium igazgatójának pályázatát például azt követően utasította el a Belügyminisztérium, hogy az intézmény pedagógusai beperelték a tankerületet a kifizetetlen túlórapénzek miatt, Cselik Ágnes vezetése alatt pedig a kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium diákjai és pedagógusai számos alkalommal részt vettek a tanártüntetéseken és sztrájkba, majd polgári engedetlenségbe kezdtek.
Nagy Erzsébet szerint ha az igazgatói pályázat nem volt eredményes vagy nincs pályázó, a jogszabályok lehetővé teszik, hogy pályázati eljárás nélkül, legfeljebb egy évre igazgatói megbízást adjanak akár olyan személyeknek is, akiknek egyébként az adott iskolához semmi közük, de a minisztérium alkalmasnak tartja őket a feladat ellátására.
Mivel ősszel indul a pedagógusok teljesítményértékelése, Nagy Erzsébet szerint a következő tanévben különösen fontos lesz a tankerületi központoknak és a minisztériumnak, hogy “megbízható” igazgatók vezessék az iskolákat, hiszen ebben nagy szerepük lesz az igazgatóknak.