Én ezért fogok sztrájkolni - videósorozatot indított a PDSZ
Január 31-én reggel, két órára sok iskolában leáll az oktatás. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) most arra kéri a tanárokat, videóban mondják el, miért sztrájkolnak.
Január 31-én reggel, két órára sok iskolában leáll az oktatás. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) most arra kéri a tanárokat, videóban mondják el, miért sztrájkolnak.
„Hogy a további tárgyalásokat befolyásoljuk, nem marad más, mint a végső kényszerítő eszköz, a munkabeszüntetés. A figyelmeztető sztrájk csak az első, szimbolikus lépés lesz. Nagyon fontos, hogy országszerte, minden intézményben, együtt, egy időben adjunk hangot elégedetlenségünknek” – írja levelében a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) Országos Választmánya.
Legalább 45 százalékos béremelést követel a kormánytól a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), az Emberi Erőforrások Minisztériuma szerint az elmúlt években ezermilliárd forinttal többet fordítottak pedagógusbérekre, 2023-tól jöhet az „átfogó, nagyobb mértékű bérrendezés”.
Újabb tanárok meséltek arról, milyen az élet pályakezdő fizetéssel vagy több évtizedes tapasztalattal: a helyzet siralmas.
„Bekövetkezett, amitől régóta tartunk: nincs pedagógus, a tankerület pedig végzős diákokkal próbálná befoltozni a lyukakat” – így reagált a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) arra, hogy kiderült: az ország több pontján egyetemistákat toboroznak az állami iskolákba.
Van, ahol egyetemistákkal, máshol pedagógiai asszisztensekkel próbálják helyettesíteni a kötelező oltást visszautasító, emiatt fizetés nélküli szabadságra küldött tanárokat, tanítókat.
A levelet Kásler Miklósnak kell címezni, az emberi erőforrások minisztere mentheti fel az állami iskolák dolgozóit a kötelező oltás alól.
Január 31-re figyelmeztető sztrájkot szervez a két nagy pedagógus-szakszervezet.
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának közleményének visszavonását követelik, szerintük a tárca több ponton is "félretájékoztat".
Január 31-án kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak a tanári szakszervezetek, „ha pedig ez sem elég”, március 16-ára is sztrájkot hirdetnek – erősítette meg a szerda esti bejelentést a YouTube-on közzétett videóban Szabó Zsuzsa, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke.
Hiába csengetett a Pécsi Tankerületi Központ ajtaján Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) országos választmányának tagja. A szakszervezet Pécsett szervezte országos akciósorozatának következő sajtótájékoztatóját, ahol többek között arról beszéltek, nem tudják, hogyan oldják majd meg a tankerületek a január 3-tól fizetés nélküli szabadságra küldött tanárok helyettesítését.
Hétfő délután folytatja országjárását a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), Pécsett beszélnek majd arról, mekkora veszélyt jelent az egyre égetőbb pedagógushiány.
Újabb városban folytatódik a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) akciósorozata, szombat délután Mohácson hívják fel a figyelmet arra, hogy „már nemcsak az a kérdés, hogy ki tanítja az iskolában az egyik vagy másik tartárgyat, hanem hogy egyáltalán ki vigyáz a gyerekekre az óvodákban és iskolákban”.
Akciósorozatot szervez a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), szerintük ugyanis hamar eljön az az idő, amikor már nem lesz, aki tanítson az iskolákban. Országszerte helyi pedagógusokkal szerveznek sajtótájékoztatókat, a „Holnap ki fog tanítani?” molinó több tankerületi központ előtt is felbukkan majd, és lesz, ahol demonstrációt is tartanak.
Miért tárgyalnak még mindig a kormánnyal, és miért nem kezdenek a napokban országos sztrájkba? A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) megválaszolta a leggyakoribb kérdéseket.
Annak ellenére, hogy a tárgyalások még hivatalosan tartanak a pedagógus szakszervezetek és a minisztérium között, a rendelet már megjelent a 10%-os béremelésről.
„Meccs közben nem hirdetünk végeredményt!” – így reagált a két nagy tanári szakszervezet sztrájkbizottsága arra, hogy már meg is jelent a Magyar Közlönyben az a rendeletmódosítás, amely alapján emelkedik a pedagógusok bérpótléka. Miközben a tárgyalások még tartanak a sztrájkbizottság és a minisztérium között.
December 15-ig kell beoltatniuk magukat az állami iskolák dolgozóinak. A Nemzeti Pedagógus Kar felmérése szerint 3 ezren nem is akarják beoltatni magukat, a minisztérium tájékoztatásában 10 százalék szerepel.
Ismét tárgyalt az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) a legnagyobb tanári szakszervetekkel, de nem jutottak dűlőre.
Nem fogadják el a 10 százalékos béremelésről szóló kormányzati javaslatot – ez derült ki a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) felméréséből, amelyben 1400 iskolai dolgozó vett részt.