Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A HÖOK legújabb felmérésre rámutat, hogy a hallgatók szerint még év közben is gyakoriak az intézményi tájékoztatás hiányosságai és a váratlan módosítások az egyetemeken.
A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) közleményében fejezte ki véleményét az egyes egyetemek által kiszabott intézményi pontokkal kapcsolatban.
A kormánynak és az Európai Uniónak minél hamarabb meg kell egyeznie – reagált a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) arra, hogy az Európai Bizottság döntése alapján huszonegy modellváltó egyetemet kizárnak az Erasmus-programból.
Hallgatóként lelkiismereti kérdés kiállni a pedagógusok mellett - írja szombati közleményében a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK).
A kollégiumok bezárása elképzelhetetlen és elfogadhatatlan megoldás - véli a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK), amely azt is kéri, hogy az állami egyetemeken a 18 fokos "fűtési limit" a kollégiumokra ne vonatkozzon.
Emelni kell a tanulmányi ösztöndíjak és a szociális támogatások alapjául szolgáló hallgatói normatíván – véli a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK). Minden hatodik egyetemista ugyanis eddig is anyagi problémákkal küzdött, őket az elszálló albérletárak, az élelmiszer- és energiaárak robbanása még nehezebb helyzetbe sodorhat. A 130-140 ezer forintos albérleti díj mellett keveset ér a 15-20 ezer forintos ösztöndíj.
A napokban döntenek az alapítványi fenntartású egyetemeken az új átsorolási szabályokról. A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) arra számít, hogy a legtöbb szakon puhítanak az előírásokon.
A szociális ösztöndíjak pályáztatásának és odaítélésének egységesebb eljárásrendjére vonatkozó ajánlást fogadott el tavaszi közgyűlésén a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) Egerben - közölte a szervezet sajtófőnöke az MTI-vel.
Kedden szavazta meg az Országgyűlés a koronavírus-járvány miatt elrendelt veszélyhelyzet meghosszabbítását, a rendeletnek pedig része maradt a 2021-es nyelvvizsga-amnesztia is. Ez utóbbi sok félreértést szült másfél nap alatt, sok egyetemista úgy értelmezte a jogszabályt, hogy a 2022-es végzősök is megkapják a diplomájukat a nyelvvizsga bemutatása nélkül. Pedig ilyen döntés nem született.
Idén nem maradtak el az átsorolások a félév végén, sokan át is kerültek államiról önköltséges képzésre - ha a kormány elfogadja az operatív törzs javaslatát, mégsem kell fizetniük.
Egyeztetésbe kezdett a HÖOK a kollégiumi férőhelyek kapcsán - erre azért van szükség, mert az egyetemeknek pont a félév kezdetén több mint 5000 kollégiumi férőhelyet kell "átadnia" a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus miatt.
Idén is adjanak nyelvvizsga-amnesztiát a végzős egyetemistáknak és főiskolásoknak – ezt javasolja az innovációs minisztériumnak a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK). A szervezet becslése szerint akár 25 ezer diploma is bennragadhat a nyelvvizsga hiánya miatt, a hallgatók egy része ugyanis nem tudta megszerezni a bőrkötétes bizonyítványt – márciusban a nyelviskolák és a nyelvvizsgaközpontok is bezártak, sokáig csak online órákat és vizsgákat tarthattak.