Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
December 9-én a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szenátusa hivatalosan is megszavazta Charaf Hassan rektor és Verseghi-Nagy Miklós kancellár előterjesztését, így az egyetem fenntartói joga egy állam által létrehozott gazdasági társasághoz kerül.
2032-re Európa tíz legjobb műszaki képzése között akarja látni a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemet annak frissen megválasztott rektora, Charaf Hassan, aki már a rektori pályázatában is nyíltan vállalta, hogy szükségesnek érzi az egyetem mielőbbi modellváltását. A jelenlegi KEKVA rendszert azonban nem tartja járható útnak, helyette egy teljesen új modellen dolgozik.
A még állami Műegyetem nem alapítványi, hanem céges fenntartásba kerülne. Az újfajta modellváltás részleteit Charaf Hassan, a BME rektora ismertette az egyetemi fórumon.
„Ha az épületek beszélni tudnának, sok mindenről mesélnének” – hangzik a jól ismert mondás, ez pedig az egyetemekkel kapcsolatban hatványozottan igaz. Egyes épületek több mint száz éve állnak a helyükön és több ezer diák fordult meg az előadóikban. A Fortepan fotógyűjteményéből szemezgettünk.
Magyarországhoz képest nagyságrendekkel több támogatást kapnak a szülők a tanév kezdetekor a környező országokban. Mutatjuk, mit kell tudnotok ha egyetemre mentek és diákhitelt szeretnétek felvenni. Összegyűjtöttük a hét legfontosabb híreit.
Még "poénnak" számít-e, ha az elsősöknek a gólyatáborban tűző napon kell feladatokat végezniük órákon keresztül, ha stopperral mérik a zuhanyzási idejüket vagy ha éjszaka nem engedik ki őket wc-re? A témában Rácz Dominikát, a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány jogászát kérdeztük.
Aáry-Tamás Lajos az elmúlt 25 évben kiemelt jelentőséggel vizsgálta az egyetemi hallgatók méltóságát sértő helyzeteket. Azt ígéri, ebben az esetben is így fog eljárni.