Elnézte a tanévkezdést Hoffmann Rózsa államtitkársága
Számítási hiba miatt volt kénytelen visszavonni 2010-es ígéretét az oktatási államtitkárság – tavaly augusztusban még azt jelentették be, hogy a 2010/2011-es lesz az utolsó tanév, amely nem hétfőn kezdődik, és nem pénteken zárul. Idén mégis szeptember elseje, csütörtök lesz az első tanítási nap.
Így változik a szakképzés: hároméves lesz a szakiskola
A kormány a munkaerőpiac valós igényeihez igazítja a szakképzés rendszerét: a képzési idő a szakiskolákban három évre rövidül, és az eddiginél nagyobb hangsúlyt kap a gyakorlati képzés - mondta Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára kedden az MTI-nek.
Egyeztetést követel a PDSZ a szakképzés átalakításáról
Tárgyalásra szólította fel a kormányzat képviselőit a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) a szakképzésről szóló új szabályok kialakításával kapcsolatosan.
Tanévkezdés előtt két héttel zárhat be egy általános iskola
A hét végén iskolamentő akcióba kezdett a Zala megyei Hahót, az önkormányzat ugyanis hónapok óta képtelen fizetni a költségek rájuk eső részét a Suli Harmónia Alapítványnak. A falu lakói bizakodnak, sokan havi több ezer forintot ajánlottak fel a működtetésre.Hha nincs pénz, tanévkezdés előtt két héttel szűnhet meg az intézmény.
Titokban adnák át az egyháznak a Rózsakerti Általános Iskolát?
A református egyháznak akarja átadni a Rózsakerti Általános Iskolát a XXII. kerületi önkormányzat , a szülőket azonban erről nem értesítették - írja az Index.
Megszüntetné az önálló szakiskolákat a kormány, csökkenhet a gimnazisták száma
Csaknem 20 százalékos megtakarítást eredményezne a szakképzési intézményi rendszer átalakításának terve - írta a Magyar Nemzet kedden, a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikai államtitkársága által készített szakképzési koncepciónak a lap birtokába került, átdolgozott változatára hivatkozva.
Mikor kezdődik és meddig tart az őszi szünet?
Két hét múlva, szeptember 1-jén kezdődik a 2011/2012-es tanév: összesen 182-183 tanítási nap lesz, az őszi szünetig október 29-ig kell várni.
Tanfelügyelettel vagy tesztekkel kellene kiszűrni a kudarcos iskolákat?
„Sokszor halljuk: a tanulók kudarca alapvetően az iskola kudarca. Addig a mértékig, ameddig az iskola felelőssé tehető a tanulási sikerekért és kudarcokért, ez bizony így van. Amíg azonban a tanulók kudarcai életre szóló következményekkel járnak, az iskolák kudarcának Magyarországon az égvilágon semmi következménye nincs” – olvasható az Oktpolcafé legfrissebb bejegyzésében.
Miért teszi tönkre fel a tankönyvpiacot a kormány?
„A könyvekkel kapcsolatos tervezett változások jelentősen növelik a kormány beavatkozási lehetőségét, és felszámolja a tankönyvpiacot. Az állami központosítás nem feltétlenül használ a minőségnek és a szakmai fejlődésnek vagy az esélyegyenlőségnek, viszont monopóliumok kialakulásához és jelentős adminisztrációhoz vezet” – áll a Népiskola blog legfrissebb bejegyzésében.
Mit ér az érettségi? Mennyi idő alatt lehet állást találni diploma nélkül?
„Nemrég fejeztem be a gimnáziumi tanulmányaimat. Úgy volt, hogy továbbtanulok valamelyik főiskolán vagy egyetemen, de sajnos nem jött össze, pedig elég jó lett az érettségim, meglett volna a kellő pontszám, de a családom anyagi helyzete miatt kénytelen voltam állás után nézni a tanulás helyett. Sajnos nagyon hamar szembeültem vele, mennyit ér egy frissen érettségizett fiatal a munkaerőpiacon. Gyakorlatilag semmit” – olvasható a Munkahelyi Terror blog legfrissebb bejegyzésében.
Drasztikus váltás: hatnapos lesz az iskolahét, kötelező lesz a szombati tanítás
Egyre több amerikai és brit iskolai körzetben fontolgatják a hatnapos iskolahét bevezetését – a tervek szerint a diákoknak legalább hat-hét órájuk lenne naponta, és szombaton is nyitva tartanának az oktatási intézmények. A változtatástól a tanulmányi eredmények és a többgyermekes anyák elhelyezkedési esélyeinek javulását várják.
Mi az, amit egyáltalán nem érint a válság?
Egyre jobban dagad a német gyerekek pénztárcája, egy friss felmérés szerint az általános iskolások havonta körülbelül huszonöt euró, vagyis hétezer forint zsebpénzt kapnak szüleiktől, ez 2010-hez képest 5 százalékos emelkedést jelent.
A kötelező óvoda miatt fordult alkotmánybírósághoz két osztrák anya
Alkotmánybírósághoz fordult két osztrák anya az ötéves korú gyerekek kötelező óvodai nevelésének bevezetése miatt - számolt be róla vasárnap az osztrák rádió.
Nevelőintézetet nyitnának Sormáson, tiltakoznak a helyiek
Százhúsz fiatalkorút befogadó nevelőintézet kialakításának lehetőségét vizsgálták a Nemzeti Erőforrás Minisztérium munkatársai csütörtökön a dél-zalai Sormáson; a település tiltakozik a tervezett beruházás ellen - közölte a Kanizsahír internetes újság.
Megsérült a tornaórán, kétmilliós fájdalomdíjat kaphat egy középiskolás
Tízezer dolláros, vagyis kétmillió forintos kártérítést követel középiskolájától egy kaliforniai diák, mert megsérült testnevelésórán.
Ilyen a 2011/2012-es tanév öt legőrültebb tanszere
Napelemes hátizsák, „okostoll” és többfunkciós ébresztőóra – ezek a 2011/2012-es tanév legfurcsább tanszerei.
Az iskola kéményében találtak meg egy 15 éves diákot
Egy 15 éves diák vesztette életét kedd éjszaka az egyik New York-i iskola légaknájában – írja a New York Daily News.
Itt a YouTube legújabb sztárja: középiskolás rap extrákkal
Rendhagyó módon népszerűsítik diákjai a massachusettsi Phillips Andovar Academyt - a végzősök nemcsak egymást, hanem még tanáraikat is rá tudták beszélni egy kis rappelésre. A videót eddig több mint 77 ezren nézték meg a YouTube-on.
Itt az új internetes őrület - egy bizarr, régi fotó alapján
A planking, vagyis a vigyázzban fekvés és az owling, a felhúzott lábbal ülés után itt az újabb internetes őrület, melyhez egy - állítólag - 1920-as fotó adta az ötletet. Lényege a hátrahajtott fejjel fekvés. De nem akárhogy.
Mikor lesznek munkaszüneti napok 2012-ben?
Jövőre öt pihenőnapot kaphatnak a munkavállalók és a diákok a munkaszüneti napok körül, de ezeket le kell dolgozni szombatonként.