Rátámadt tanárára egy 15 éves általános iskolás

Rátámadt a tanárára egy diák Böhönyén; a 15 éves általános iskolás a karjánál fogva megrángatta a pedagógust és azzal...

  • Eduline

Rátámadt a tanárára egy diák Böhönyén; a 15 éves általános iskolás a karjánál fogva megrángatta a pedagógust és azzal fenyegette, hogy megveri - közölte a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószolgálata.

A közlemény szerint a diák csütörtökön azért támadt rá a tanárnőre, mert a délutáni szabadtéri napközis foglalkozáson a gyerekekre felügyelő tanár rendre intette. A kamasz az iskola udvarán lévő ágyáskövekkel előbb az épület falát dobálta, majd a nála fiatalabb tanulókat vette célba.

A marcali rendőrkapitányság az ügyben közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntettének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást.

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.