Egy egész iskolát kitoltottak a Tescóból Angliában

Loptak és a dolgozókat fenyegették – az indoklás szerint ezért tiltották ki egy brit iskola összes diákját a Tesco...

  • Eduline

Loptak és a dolgozókat fenyegették – az indoklás szerint ezért tiltották ki egy brit iskola összes diákját a Tesco egyik áruházából Northamptonshire-ben, Nagy-Britanniában. Az iskolaigazgató felháborodott a döntésen, és a tanulóit védte, a tiltást végül eltörölték - írja a BBC információi alapján a hvg.hu.

A Kettering Science Academy nevű iskola mind az a 1400 tanulója nemkívánatos lett a Tesco Windmill Avenue-i áruházában a rengeteg balhé miatt Northamptonshire-ben. Loptak, és a személyzetet is piszkálták, de az üzlet vezetője végül megenyhült, amikor az iskola hajlandó volt együttműködni velük. Az iskola igazgatója azt mondta: beszélt a diákokkal, és hiszi, hogy a tanulóik alapvetően jó gyerekek, keményen dolgoznak. A teljes cikket a hvg.hu-n olvashatjátok el.

Hozzászólások

Lannert Judit miniszteri munkájának első 100 napjáról számolt be: szemléletváltás az oktatásban, kevesebb bürokrácia és több szabadság

Lannert Judit gyermek- és oktatásügyi miniszter száz nappal kinevezése után részletesen összegezte eddigi munkáját egy Facebook-posztban. Kiemelte az oktatásban szükséges alapvető szemléletváltást, a túlzott központosítás lebontását és az intézmények, pedagógusok szakmai szabadságának megerősítését.

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.

Radó Péter a kormány első 100 napjáról: „Mit tehet egy minisztérium, melynek még sem szakemberei, sem intézményei, sem pedig pénzügyi erőforrásai nincsenek?”

Száz nap után még korai lenne mérleget vonni az új kormány oktatáspolitikájáról, de már látszanak azok a dilemmák, amelyek hosszabb távon eldönthetik, valódi rendszerváltás történik-e a közoktatásban – véli Radó Péter oktatáskutató. Szerinte szakmai értelemben radikális fordulat kezdődött, miközben továbbra sem világos, hogy a kormány végül szakít-e a NER centralizált oktatásirányításával.