Idén nem lesz fennakadás? Az államtitkár szerint a tankönyvek biztosan megérkeznek a tanévkezdésig
Félmillióval több tankönyvet rendeltek idén, mint tavaly, azok mégis 700 millióval kevesebbe kerültek a családoknak és a költségvetésnek - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) parlamenti államtitkára pénteken
Rétvári Bence: 2020-tól minden diák ingyenesen kap majd tankönyvet
Jövő szeptembertől a köznevelésben minden diák ingyen fogja kapni a tankönyveket - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) parlamenti államtitkára csütörtökön Üllőn, a Könyvtárellátó Nonprofit Kft. (Kello) raktárában tartott sajtótájékoztatón abból az alkalomból, hogy megkezdődött a tankönyvek és fejlesztő taneszközök szállítása az iskolákba.
Öt dolog, ami minden pedagógusnak eszébe jut, amikor meglátja a mai dátumot
Igen, ma már lehet azt mondani, hogy egy hónap múlva kezdődik az iskola. Azonban a pedagógusoknak nem csak ez jut ilyenkor az eszébe. Összegyűjtöttünk pár dolgot, ami biztosan minden tanár fejében megfordul a napokban.
Jövőre már az alsós tanítónak készülők is pályázhatnak a Klebelsberg-ösztöndíjra
A gyógypedagógus hallgatók után az alsós tanítónak készülő fiatalokra is kiterjesztik jövőre a Klebelsberg Képzési Ösztöndíjat - írja a csütörtöki Magyar Nemzet.
Mikor kezdődik a 2019/2020-as tanév? Már nincs sok hátra a nyári szünetből
Már csak egy hónap van hátra az idei nyári szünetből. Pontosan mikor kezdődik a 2019/2020-as tanév? Itt a válasz:
Hamarosan az iskolákban lesznek a tankönyvek - holnap indul a kiszállítás
A kiszállítást augusztus 1-jén kezdik, terveik szerint pedig augusztus 31-re minden iskolába eljutnak majd a kiadványok.
Jön a digitális kultúra az iskolákba? Új tantárgyat vezethetnek be 2020-tól
Digitális kultúra néven várhatóan új tantárgy is bekerül angolszász mintára a hazai köznevelés repertoárjába - tudta meg a Magyar Nemzet a megújuló Nemzeti alaptanterv szakmai előkészítésében részt vevő Major Gábortól.
Négy érmet nyertek magyar gimnazisták a párizsi kémiai diákolimpián
Két ezüst- és két bronzérmet nyertek magyar gimnazisták a július 21. és 29. között megrendezett 51. Nemzetközi Kémiai Diákolimpián Párizsban - közölte Magyarfalvi Gábor, a magyar csapat vezetője az MTI-vel.
Nehéz lesz a tanévkezdés? Esőzések után még mindig bokáig áll a víz a kaposvári iskolában
A kaposvári Gárdonyi Géza Általános Iskolában továbbra is problémát jelent a beázás. De nem ez az egyetlen iskola a városban, ami helyreállításra szorul – májusban a Toldi Lakótelepi Iskola is beázott, és a nagyobb esőzések után ott is áll a víz – írja a Népszava.
Külföldi nyelvtanfolyamok: még zsebpénzt is kapnak a kéthetes tanfolyamokon részvevők
Nemcsak a nyelvi kurzusok tandíját, a diákok szállását, valamint utazását finanszírozza a kormány, hanem még zsebpénzt is biztosít a 9. és 11. osztályos tanulóknak a kéthetes külföldi nyelvtanfolyamokon - írja a Magyar Nemzet.
Taroltak a magyar diákok az elmúlt hónapokban a diákolimpiákon: íme az eredmények
Elsöprő sikereket arattak a magyar diákok a diákolimpiákon és nemzetközi versenyeken. Több tantárgyból is sikerült bezsebelniük a bronz, ezüst és aranyérmeket. Összegyűjtöttük az idei eredményeket.
Különleges verseny: nemzetközi csillagászati diákolimpiát rendeznek Keszthelyen
Keszthelyen rendezik meg augusztus 2. és 10. között a 13. Nemzetközi Csillagászati és Asztrofizikai Olimpiát, amelyre a világ minden tájáról, 47 országból több száz középiskolás érkezik összemérni csillagászati és asztrofizikai tudását.
Magyar diákok az informatikai diákolimpián: jól indult az első versenynap
Pénteken tartották a Közép-Európai Informatikai Diákolimpia első versenynapját, ahol 13 ország 14 csapata indult.
Újabb siker: ezüstérmet és különdíjat kapott két magyar diák a kínai innovációs versenyen
Ezüstérmet és különdíjat szerzett a 34. kínai ifjúsági tudományos és technológiai innovációs versenyen a szombathelyi ELTE Bolyai János gyakorlógimnázium két tanulója, Székely Bálint és Dobos Dominik - írta a pénteki Magyar Hírlap a Magyar Innovációs Szövetségre hivatkozva.
A pedagógusok fele már kezdőként otthagyja a pályát
A pályakezdők 30 százaléka egy év után, további 30 százalék öt év után otthagyja a pályát - írja a Népszava.
Pedagógussztrájk: a Kúriához fordul a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete
Arra kérik a szervezetet: állapítsák meg a sztrájk jogszerű feltételeit.
Iskolaérettségi döntések: az Oktatási Hivatal intézi majd az ügyeket
„A szakmailag indokolhatónál kevesebb gyermek kerül be hatévesen az iskolába, ami önmagában nem biztos, hogy baj, de ahány óvoda, annyiféle gyakorlat létezik, és túl sokan vannak olyanok is, akik két évvel később, tehát nyolcévesen kerülnek be az első osztályba, ami már nem feltétlenül ideális. Lehet, hogy ez nem az általános iskolában okoz gondot, hanem esetleg később” – mondta a Magyar Hírlapnak Bódis József oktatási államtitkár.
Nagy változások jönnek a szakképzésben: több területen már megvannak a tervek
A megszűnő Országos Képzési Jegyzék (OKJ) helyébe lépő új szakstruktúra kialakítása még javában tart, de egyes területeken már elkészültek a konkrét átalakítási javaslatok - olvasható a Magyar Nemzet keddi számában.
Évek óta nem emelkedett a tanárok bére: látványos akcióba kezdtek Facebookon
Kampányt indított a Pedagógusok Szakszervezete Országos Ifjúsági Tagozata.
Érettségi statisztikák: csökkent a végzősként érettségizők száma 2019-ben
Múlt héten tette közzé az Oktatási Hivatal az idei érettségi vizsgák statisztikáit. Így alakult a vizsgázók száma az elmúlt években.