Bepöccentek a hallgatók, egyre több egyetemen szerveznek vitát és demonstrációt
A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) október 27-re szervez demonstrációt a kormány felsőoktatási tervei ellen az oktatási államtitkárság épülete elé. A budapesti és vidéki egyetemeken a következő hetekben több hallgatói fórumot is tartanak majd - időpontok és helyszínek.
Hét egyetemet és főiskolát akkreditált öt évre a MAB
A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) hét egyetemet, főiskolát és karaikat akkreditálta újabb ötéves periódusra, 2016. december 31-ig; több intézménynek ugyanakkor még vannak teendői a minősítés hatályának megerősítéséhez.
Magyar diákokat csábítanak magukhoz az autógyártók
Már az iskolapadból a cégéhez próbálja csábítani, és anyagilag is támogatja a tanulókat több járműipari cég - számolt be csütörtökön a Népszabadság.
A világ legdrágább egyetemei: hol kerül hatmillió forintba egy félév?
Az egyesült államokbeli egyetemek és főiskolák tandíjai könnyen lenullázhatják a szülők bankszámláját - a legdrágább intézményben több mint 11 millió forintot kell fizetni évente.
A világ legjobb egyetemeinek rangsora: hogyan kerülhet magyar intézmény a top tízbe?
Bár a felsőoktatási rangsorok élén olyan egyetemek állnak, mint a Harvard és a Cambridge, egy új tanulmány szerint kitartó munkával az újabb intézmények is könnyen bekerülhetnek a világ legjobbjai közé.
Diploma és nyelvvizsga nélkül senki nem kaphat állampolgárságot Franciaországban
Franciaország megszigorítja a francia nyelvtudás igazolását az állampolgárságot igénylők számára: "a hétköznapi életben való boldoguláshoz szükséges nyelvismeretet" ezentúl diplomával vagy nyelvvizsgával kell a jelölteknek igazolniuk - derül ki a Hivatalos Közlönyben szerdán megjelent rendeletből.
Képek: szélnek eresztették a felsőoktatási törvény tervezetét az egyetemisták
Ezernél több hallgató tüntetett a felsőoktatási törvény koncepciója ellen szerdán a Debreceni Egyetem főépülete előtt - az egyetemisták léggömbökre erősítették a tervezetet jelképező lapokat.
Több mint ezren tüntettek az új felsőoktatási törvény ellen Debrecenben
Ezernél több hallgató tüntetett a felsőoktatási törvény koncepciója ellen szerdán a Debreceni Egyetem (DE) főépülete előtt.
Fotó: koporsóval és "gyilkos rózsával" tiltakoznak az egyetemisták
Október 27-én tartják országos demonstrációjukat az új felsőoktatási törvény - többek között a hallgatói szerződések és az önköltséges képzések bevezetése - ellen tiltakozó egyetemisták. A hallgatók az oktatási államtitkárság Szalay utcai épülete elé vonulnak, kérdéseiket és véleményüket pedig eljuttatják az önkormányzati és országgyűlési képviselőkhöz. A demonstráció plakátjai már elkészültek.
Hárommilliárd forintból fejlesztették a Kaposvári Egyetemet
Hárommilliárd forint értékű beruházás valósult meg a Kaposvári Egyetemen; a több mint két éve tartó fejlesztés célja egy korszerű szolgáltató egyetem kialakítása volt.
Kemény leckét adott a minisztériumoknak egy kínai egyetemista
Három minisztériumot beperelt egy pekingi diák, mert azok nem szolgáltak információval - mindez a kínai vezetés nagyobb kormányzati átláthatóságot szorgalmazó "kampányának" időszakában.
Visszavonulót fújt Hoffmann Rózsa: mégis felvételizhet az elbocsátott egyetemista
Mégsem tiltják meg az egyetemről, főiskoláról elbocsátott hallgatóknak az újrafelvételizést - írja a szerdai Magyar Hírlap Dux László felsőoktatási helyettes államtitkárra hivatkozva.
Október 27-én tüntetnek az egyetemisták a felsőoktatási koncepció ellen
Október 27-én tartják országos tiltakozó demonstrációjukat a hallgatók a fővárosban - mondta Nagy Dávid, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) elnöke. A hallgatók a készülő felsőoktatási törvényben szereplő "bújtatott tandíj és a röghöz kötés" ellen tiltakoznak.
Hol tanultak a 2011-es Nobel-díjasok?
Az idei Nobel-díjasok a legjobb európai és egyesült államokbeli egyetemeken végeztek, a legtöbben a Harvardon szereztek diplomát és doktori címet. Immunológus, író, asztrofizikus, anyagmérnök, jogvédő és közgazdász - ők kapták 2011-ben az Svéd Királyi Tudományos Akadémia elismerését.
A tíz legnépszerűbb egyetemi szak - miért ezekre jelentkezik a legtöbb diák?
Több tényezőtől függ, hogy egy adott országban melyik képzésre felvételiznek a legtöbben. A The Telegraph összegyűjtötte a legnépszerűbb brit egyetemi szakokat.
MSZP: a közoktatás is kicsúszott Hoffmann Rózsa kezéből
Az MSZP szerint az oktatáspolitika irányát - a több mint egy éve ígért új oktatási törvények hiányában - a nemzetgazdasági minisztérium határozza meg, ezzel magyarázható, hogy jövőre a köz- és a felsőoktatás költségvetése is csökken.
Elmemegfigyelőbe szállítják az ELTE-n lövöldözést tervező diákot
A büntetés-végrehajtás Kozma utcai Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetébe (IMEI) szállítják az ámokfutást tervező, 22 rendbeli emberölés előkészületével és más bűncselekményekkel vádolt Somogyi Ábelt, miután a közelmúltban az elmeszakértői vizsgálatok a vádlott együttműködésének hiányában eredménytelenek maradtak - döntött a Fővárosi Bíróság kedden.
Sztrájkbizottságot alakított a szegedi egyetem hallgatói önkormányzata
Sztrájkbizottságot alakított a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) hallgatói önkormányzata, mert álláspontjuk szerint az új felsőoktatási törvény ellehetetlenítené a jelen és a jövő értelmiségét - közölte Áment Balázs általános alelnök.
Öt híresség, aki félbehagyta az egyetemet
Darwin azért nem szerzett orvosi diplomát, mert az egyetemen megundorodott a műtétektől, Kate Beckinsale ma orosz és francia szakos tanár lenne, ha nem hagyja ott a főiskolát a színészkarrierje miatt. Öt híresség, akik idő előtt félbehagyták a tanulmányaikat.
Így működik majd az új állami óriásegyetem - szigorú lesz a felvételi
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn a 2012. január 1-jén létrejövő Nemzeti Közszolgálati Egyetem finanszírozásáról, szervezetéről, működéséről, valamint a közigazgatási, rendészeti és katonai felsőoktatásról szóló törvényjavaslatot.