Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nem jellemző, de azért máshol is előfordul, hogy a kormányfő olyan politikust nevez ki miniszternek, aki soha nem járt...
Nem jellemző, de azért máshol is előfordul, hogy a kormányfő olyan politikust nevez ki miniszternek, aki soha nem járt egyetemre vagy főiskolára. Míg az Egyesült Államokban minden tárcavezetőnek van diplomája, Nagy-Britanniában már akad olyan politikus, aki csupán érettségit szerzett.
Míg a brit minisztériumok vezetői közül többen olyan neves egyetemeken tanultak, mint a Cambridge és a University of London, Iain Duncan Smith munka- és nyugdíjügyi miniszternek nincs felsőfokú végzettsége. A középiskola után, 18 éves korában a sandhursti királyi katonai akadémiára járt, azért a képzésért azonban nem járt diploma.
A tárcavezető egyébként korábban, ellenzéki vezetőként hamisan állította önéletrajzában, hogy a University of Perugia hallgatója volt, valójában csak egy nyelvtanfolyamot végzett el az intézményben. A hazugsággal egy televíziós műsorban szembesítették a politikust.
A dél-afrikai védelmi miniszternek sincs diplomája, nem is számít a legnépszerűbb politikusnak az országban. Charles Nqakulát 2008-ban nevezték ki a tárca élére, holott mindössze egy érettségije van. Kezdetben pincérként dolgozott egy szállodában, mígnem munkát kapott az oktatási minisztériumban, így indult politikusi karrierje. A dél-afrikai kormány többi tagja felsőfokú végzettséggel rendelkezik, többen másoddiplomát és doktori fokozatot is szereztek.
Hamis diplomával buktak le
Az elmúlt években világszerte több mint száz politikus volt kénytelen lemondani kormány- és parlamenti tisztségéről, mert kiderült, hogy hamis diplomát vásárolt. A kínos helyzetbe került politikusok között volt ellenzéki és kormánypárti képviselő is.
2008-ban az iráni belügyminiszter bukott le, mert kiderült, hogy valójában sosem kapott díszdoktori címet az Oxfordtól - Ali Kordant a parlament végül el is távolította posztjáról.
Az elmúlt évek legnagyobb diplomahamisítási botránya Pakisztánban robbant ki 2010-ben: százöt jelenlegi és korábbi képviselő került bajba, mert állítólag hamis diplomát használtak, a botrány szinte mindegyik parlamenti pártot érintette. Amerikai elnökök diploma nélkül – összefoglalónkat itt olvashatod.