Milyen ösztöndíjakra, támogatásokra pályázhattok hallgatóként? 2. rész: Klebelsberg-ösztöndíj
Szeptemberben kezditek az egyetemet, főiskolát, de nem tudjátok, milyen támogatásokra és ösztöndíjakra pályázhattok? Cikksorozatunkban ezeket vesszük sorra. Második rész: Klebelsberg Képzési Ösztöndíj.
Még mindig több mint százezer diploma ragad bent az egyetemeken a nyelvvizsga hiánya miatt
Több mint százezer olyan diák van, akik azért nem kaphatnak diplomát, mert nem teljesítették a nyelvvizsga-követelményeket - írja a Magyar Hírlap az Oktatási Hivatal adataira hivatkozva.
Megvan, ki lesz a Corvinus elnöke
Amerikai mintára létrejön az egyetem elnöke tisztség a Budapesti Corvinus Egyetemen, a tisztséget Anthony Radev, a McKinsey & Company korábbi igazgatója tölti be - jelentette be Hernádi Zsolt, a Maecanas Universitatis Corvini Alapítvány elnöke, a Mol elnök-vezérigazgatója csütörtökön a Corvinuson tartott munkatársi értekezleten.
Kiterjesztenék a Klebelsberg-ösztöndíjat
A tanítóképzésen tanulókra is szeretnék kiterjeszteni a Klebelsberg-ösztöndíjat – mondta Horváth Zita felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár a Magyar Nemzetnek.
Október 1-től lehet igényelni a nyelvtanulási diákhitelt
Átlagosan hét év alatt fizetik vissza a diákhitelt a volt hallgatók – mondta a Magyar Hírlapnak Magyar Péter, a Diákhitel Központ új vezérigazgatója.
Kiválasztották az első tizenhét "európai egyetemet"
Kiválasztották az első tizenhét "európai egyetemet" huszonnégy uniós tagország több mint száz felsőoktatási intézményének bevonásával; a kezdeményezés célja a mobilitás növelése, a minőség javítása és a versenyképesség fokozása - jelentették be szerdán Brüsszelben.
Hogyan nézett ki a Műegyetem száz éve? Fotóválogatás
Hogyan néztek ki a nagy egyetemek régen? Mi történt az épületekkel az elmúlt évtizedekben? Új cikksorozatunkban utánajárunk, hogyan jöttek létre és változtak meg azok az épületek, amelyekben ma is egyetemi órák zajlanak. A 20. század elejétől, közepétől mutatunk Fortepan-fotókat a magyarországi egyetemekről: ez a BME története.
Milyen ösztöndíjakra, támogatásokra pályázhattok hallgatóként? 1. rész: szociális támogatás
Szeptemberben kezditek az egyetemet, főiskolát, de nem tudjátok, milyen támogatásokra és ösztöndíjakra pályázhattok? Cikksorozatunkban ezeket vesszük sorra. Első rész: rendszeres szociális támogatás.
Ilyen ösztöndíjakat, támogatásokat kaphattok elsőévesként az őszi szemeszterben
Szeptemberben kezditek az egyetemet? Milyen támogatásokra, ösztöndíjakra pályázhattok már az első év első félévében államilag támogatott formában tanulóként?
Egy átlagos albérlet díja 80 ezer forint volt tavaly - Budapesten ennek másfélszerese
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) 2018 végén lakbérfelmérést végzett. Az adatokból kiderül, a budapesti bérleti díjak pedig megközelítették az országos átlag másfélszeresét.
Idén sem lesz ítélet a CEU ügyében? Ősszel kezdődnek a tárgyalások
Csak idén ősszel kezdi el tárgyalni az EU bírósága a CEU ügyét.
Önköltséges szakon tanultok tovább? Itt találjátok a legfontosabb infókat a diákhitelről
Számolgatjátok a pontjaitokat, és úgy néz ki, hogy önköltséges képzésre kerültök be az idei felvételin, ezért diákhitelt igényelnétek? Mutatjuk a legfontosabb információkat.
Állami ösztöndíjas képzésen tanultok? Ennyi félévetek van a diplomaszerzésre
Ha állami ösztöndíjas képzésen tanultok, ne feledjétek, hogy oklevélszerzési kötelezettségetek van, méghozzá határidőre. De pontosan hány félévetek van a diplomaszerzésre? Fontos kérdésre válaszolunk.
Megvan a legfrissebb egyetemi világrangsor, csökkent a diákhitel kamata: a hét hírei
Nyilvánosságra hozták a QS 2020-as felsőoktatási világrangsorát, fontos kérdéseket tettek fel szülők és pedagógusok a köznevelési törvény tervezett módosításáról, és csökkent a szabad felhasználású diákhitel kamata. Ezek voltak a hét oktatási hírei.
U-Multirank: ezen a listán a CEU, a BME és az ELTE kapta a legjobb minősítést
A nemzetközi együttműködések és kutatási hatékonyság alapján a magyar egyetemek közül a CEU, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, valamint az Eötvös Loránd Tudományegyetem kapta a legtöbb kiváló minősítést a U-Multirank 2019-es felmérésének készítőitől.
Szakszervezet: sürgősen emelni kell a pályakezdő oktatók és kutatók bérét
A felsőoktatásban a hosszú ideje akut problémát jelentő bérkérdés még mindig megoldatlan – olvasható a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének pénteki közleményében.
A munkatapasztalatért is lehet majd egyetemi krediteket kapni?
Egyszerűsödhet az egyetemeken a más intézményekben szerzett tapasztalatok, például külföldön teljesített szemeszterek, vendéghallgatóként töltött félévek elismerése, ha elfogadják a Magyar Rektori Konferencia (MRK) javaslatcsomagját.
Tizenhárom nő perelte be a tokiói orvosi egyetemet a manipulált felvételik miatt
Tizenhárom japán nő keresetet indított a tokiói Dzsuntendo Egyetem ellen, amiért manipulálták a felvételi vizsgaeredményeket oly módon, hogy azok a férfi jelentkezőknek kedvezzenek - adta hírül a japán média.
Itt a 2020-as lista: ezek az egyetemek tarolnak a QS 2020-as rangsorában
Három ázsiai egyetem is szerepel a Quacquarelli Symonds (QS) 2020-as összesített világrangsorának első húsz helyezettje között, de a lista élén továbbra is túlnyomóan amerikai felsőoktatási intézmények állnak. A világ legjobb egyetemének még mindig a Massachusetts Intitute of Technologyt tartják a rangsor összeállítói.
Egy egész egyetemi évfolyam tandíját kifizeti Hongkong leggazdagabb embere
Teljes egyetemi tandíjuk kifizetésével támogatja egy kínai egyetem elsőseit Hongkong leggazdagabb embere, Li Ke-sing (Li Ka-Shing).