Januártól kedvezményt kapnak a nyelvtanulási diákhitelt felvett édesanyák is
A nyelvtanulási diákhitelt felvett anyák számára is kiterjesztik a gyermektámogatási kedvezményt - közölte a Diákhitel Központ. Itt vannak a részletek.
Új szabályok az oktatás területén: ez vár a diákokra 2020-ban
Január elsején vagy az új év során több új szabály is életbe lép a közoktatás és a felsőoktatás, illetve az érettségi és az egyetemi felvételi területén. Íme, a teljes lista.
Ezek a legjobb magyarországi egyetemek és képzések: az összes rangsor egy helyen
A Diploma 2020 kiadványban a HVG az idén is nyilvánosságra hozta a legjobb egyetemek összesített rangsorát és a képzési területek szerinti listákat. Melyik egyetem végzett az élen, és melyik intézmény kínálja a legjobb műszaki, bölcsész- vagy éppen agrárképzéseket? Itt az összes rangsort megtaláljátok.
Hogyan folytatódott a CEU-ügy 2019-ben? Összefoglaló
Az egyetem ígéretéhez híven az idén megkezdődött az oktatás a Közép-európai Egyetem új, bécsi campusán, jövő szeptemberben pedig már ott kezdik a tanévet az elsőévesek. A budapesti képzés sorsa egyre kérdésesebb - a Müncheni Műszaki Egyetemmel való együttműködést a német intézmény szerint a magyar kormány akadályozza.
Egyetemi kisokos elsőéveseknek - minden, amit már a jelentkezés előtt tudni kell
Kiknek jár az állami ösztöndíj, milyen típusú diákhitelt igényelhetnek az államilag támogatott és az önköltséges formában tanulók? Milyen támogatásokat kaphatnak az elsőévesek, mi az a hallgatói szerződés, mire jó az egyetemi diákigazolvány? Egyetemi szótár (nem csak) gólyáknak.
Átalakítások és változások: ez történt 2019-ben a felsőoktatásban
Milyen változásokat hozott a 2019-es év a felsőoktatásban? Összegyűjtöttük a legfontosabbakat.
Nagy változásokon esett át a Corvinus 2019-ben: minden infó egy helyen
Alapítványi fenntartásba került a Budapesti Corvinus Egyetem. A módosítás már a keresztféléves felvételin életbe lépett – vagyis az állami ösztöndíj helyett a Corvinus Ösztöndíjprogramra lehetett jelentkezni. Habár továbbra is megmaradtak a tandíjmentes helyek, aki nem került be ilyenre, már most többet fizethetett. Februártól pedig újabb változás jön: megszűnhetnek az egyetem karai.
Egyetemi ösztöndíjak: miből él a magyar hallgató?
Tanulmányi és szociális ösztöndíjak, egyetemi, önkormányzati és vállalati juttatások – többek között ilyen támogatásokra pályázhatnak az egyetemisták és főiskolások.
Egyetemi élet az órákon túl - ez vár rátok a tanulás mellett
Nyelvtanulás, sportlehetőségek, szakkollégiumok, karrierirodák, pszichológusi segítség, diákszervezetek – ilyen pluszszolgáltatásokat is kínálnak a hallgatóknak az egyetemek és főiskolák.
Elindult a 2020-as felvételi, elmarad az új Nat bevezetése - hét oktatási hírei röviden
Elindult a várva várt 2020-as felvételi, úgy tűnik, elmarad az új Nat és elindult a külföldi nyelvtanulási program hivatalos honlapja. Ezek a hét hírei röviden.
Nem emelkedik jövőre a diákhitel kamata: ilyen típusú kölcsönöket igényelhettek
2020-ban is 1,99 százalékos kamattal igényelhető a szabad felhasználású Diákhitel1, a képzési költségre fordítható Diákhitel2 kamatmentes, míg az ősszel bevezetett Nyelvtanulási Diákhitel kamata szintén 1,99 százalék marad - írja honlapján a Diákhitel Központ.
Friss felsőoktatási rangsor: ezek a legjobb agrárképzések
A Szent István Egyetem Élelmiszertudományi Kara vezeti a legjobb agrárképzések hallgatói kiválóság alapján összeállított rangsorát, az oktatói kiválóság alapján készült lista élén pedig a SZIE Kertészettudományi Kara áll. Újságárusoknál a HVG Diploma 2020 kiadványa.
Egyetemisták, figyelem! Ezekbe a könyvtárakba érdemes beiratkoznotok
Szükségetek van szakirodalmakra a szakdolgozatíráshoz? Vagy éppen a vizsgáitokhoz szeretnétek pénztárcabarát módon beszerezni a kötelező olvasmányokat? Most összegyűjtöttünk néhány könyvtárat, ahova mindenképpen érdemes beiratkoznotok.
Egyetemisták, figyelem! Ezért érdemes kihasználnotok a VPN szolgáltatást
Mi az a VPN? Miért érdemes már az egyetem első évében megismerkednetek vele? És miért lesz hasznos nektek a későbbiekben? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Államilag támogatott képzések: mit nem kell beleszámolni a 12 félévbe?
Ahogy korábban már írtunk róla, összesen 12 állami ösztöndíjas félévvel tervezhettek, de mit kell beleszámolni és mit nem? Fontos kérdésre válaszolunk.
Angol nyelvű alapképzést indít Budapesten az egyik legjobb üzleti iskola
Angol nyelvű alapképzést indít szeptemberben Budapesten a francia ESSCA School of Management, az 1909-ben alapított intézményt a Financial Times az egyik legjobb üzleti iskolának minősítette - közölte az iskola az MTI-vel.
Így tanulhattok ingyenesen az egyetemen: milyen szempontok számítanak?
"Ha volt két aktív és négy passzív félévem az egyetemen, akkor tanulhatok még ingyen egy másik intézményben?" Olvasói kérdésre válaszolunk.
Külföldön tanulnátok tovább? Erre az ösztöndíjra még pályázhattok
Még egy hétig, december 23-án reggel 9 óráig jelentkezhetnek a Stipendium Peregrinum ösztöndíjprogramra azok a középiskolások és egyetemisták, akik a világ legrangosabb egyetemeire szeretnének felvételizni - közölte a Nemzeti Tehetség Központ hétfőn az MTI-vel.
Kínai elitegyetem jön Budapestre - hamarosan nyílik az új kampusz
Egyetértési nyilatkozatot írt alá Palkovics László innovációs és technológiai miniszter Hszü Ning-senggel a Fudan Egyetem elnökével Sanghajban. A nyilatkozat szerint új budapesti kampuszt hoznak létre a kínai elitegyetemnek.
Ma kezdődik a vizsgaidőszak: minden infó és tipp egy helyen
Mikor tartják a vizsgákat az egyes egyetemeken, főiskolákon, és mit kell tudni a szabályokról? Honnan szerezhetitek be a szakirodalmat és hogyan dolgozzátok fel? Milyen tanácsokat érdemes megfogadnotok és milyen appokat használhattok a hatékony tanuláshoz? Tippek és tudnivalók a következő hetekre.