Már elérhető az idei érettségi jelentkezési lapja, kihirdették a keresztféléves felvételi ponthatárait: a hét hírei röviden
Közzétették az idei keresztféléves felvételi ponthatárait. Sztrájkbizottságot alakított a Pedagógusok Szakszervezete. Nyilvánosságra hozták az idei érettségi vizsgák jelentkezési lapját. Beszámoltunk arról, hogy még mindig sok kérdés maradt a szülőkben az iskolaérettségi vizsgálatokkal kapcsolatban. Összegyűjtöttük a tavalyi legnépszerűbb szakokat, írtunk a Diplomás Pályakövetési Rendszer legfrissebb kutatási eredményeiről, és arról is, hogy négy év alatt több mint 30 százalékkal nőtt az informatikai képzéseken tanulók száma. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
Mikor kezdődik a tavaszi félév a legtöbb egyetemen? Itt vannak a dátumok
Mikor kezdődik a tavaszi félév az egyetemeken? A sikeres keresztféléves felvételizők számára különösen fontos dátumok ezek. Megnéztük néhány egyetem tanévrendjét.
Hány diák kerülhet be az ELTE-re a 2020-as felvételin?
Február 15-ig jelentkezhettek a 2020-as felvételin valamilyen felsőoktatási képzésre. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra ebben az évben. Első rész: Eötvös Loránd Tudományegyetem.
Ennyien tanultak a felsőoktatásban az elmúlt években: szuper videón a változások
Hányan tanultak egyetemen, főiskolán az elmúlt évtizedekben? Újabb szuper videót ajánlunk az adatok szemléltetésére.
Keresztféléves felvételi: ennyi pontot kellett elérni a legnépszerűbb mesterszakokon
Megvannak a keresztféléves felvételi ponthatárai. Kiderült, hogy kik kezdhetik meg mesterképzésüket a kiválasztott egyetemen februárban. Mutatjuk, hány pontot kellett elérni a tíz legnépszerűbb szakon.
Ami felmerülhet a vizsgaidőszakban: mennyi kreditet és milyen átlagot kell teljesíteni?
Mennyi idő alatt kell teljesíteni a karonként meghatározott egyetemi átlagot és min múlik még az állami ösztöndíjas hely? Olvasói kérdésre válaszolunk.
Milyen feltételekkel igényelhettek egyszerre több diákhitelt?
Felvehető ugyanarra a képzésre a Diákhitel1 és Diákhitel2? Kik vehetik fel a Nyelvtanulási Diákhitelt? Mi a különbség a hitelek között és meddig kell igényelni őket? Mutatjuk a részleteket.
Tíz egyetemista a vizsgaidőszakban - ti is magatokra ismertek?
Még egy kicsit téma lesz az egyetemisták életében a vizsgaidőszak, de hamarosan véget ér majd a sok megpróbáltatás. Összeszedtünk tíz jellemző "egyetemi szörnyet", akikkel ebben az időszakban könnyen összefuthattok a kampuszon, könyvtárban és az egyetemek környékén.
Felvételi 2020: ezeket kell vállalnotok, ha állami ösztöndíjas képzésre kerültök be
Milyen szabályokat kell betartaniuk azoknak, akik ingyen tanulnak a felsőoktatásban? Itt van minden tudnivaló a kötelezettségekről, a kivételekről és arról, hogy kik mentesülhetnek alóluk.
Pénz, fejlődés, életmód: kiderült, miért tanulnak tovább a diákok
2018-ban az alapszakos hallgatók elsősorban a magas jövedelem, a szakmai, intellektuális fejlődés és a kötetlenebb életmód reményében vettek részt a felsőoktatásban - derül ki a Diplomás Pályakövetési Rendszer nemrég nyilvánosságra hozott kutatásából.
Nyolc étel és ital, amit minden egyetemistának ki kell próbálnia a vizsgaidőszakban
A vizsgaidőszak alatt a legtöbben kevés időt szánnak az egészséges táplálkozásra és mindent megesznek vagy megisznak, ami a kezük ügyébe kerül. Éppen ezért, most összegyűjtöttünk néhány vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag ételt és italt, amit érdemes beszereznetek a tanuláshoz. Ezek elfogyasztásával ugyanis a teljesítményeteket is növelhetitek.
Itt vannak az adatok: minden negyedik alapszakos hallgatónak állandó munkája van
A Diplomás Pályakövetési Rendszer 2018-as, legfrissebb adatai szerint az alapszakos hallgatók több mint fele, az osztatlan képzésben részt vevők 38 százaléka, a mesterszakosok körében pedig tízből hét diák vállal munkát valamilyen módon a tanulmányai mellett - sokan állandó, határozatlan jelleggel.
Négy év alatt több mint 30 százalékkal nőtt az informatikai képzéseken tanulók száma
Továbbra is nagy a hiány, de 2016-hoz képest több mint 30 százalékkal nőtt azoknak a száma, akik informatikai területen tanulnak. Digitális élményközpontok elindítását is ösztönözi a kormány, hogy "az informatika világát minél érdekesebben és szemléletesebben lehessen bemutatni".
Úgy lesz 400 pont az állami ösztöndíjas képzések felvételi pontszáma, hogy mégsem lesz
Egyik állításával üti a másikat a minisztérium. Úgy csökkentették az állami ösztöndíjas képzéseknél a bekerülés ponthatárát 400-ra, hogy "bizonyos intézmények esetében a kialakuló ponthatárok 400 pont felett is lehetnek".
Felvételizők bajban: újabb oldalak, amik segíthetnek a döntésben
Idén felvételiztek és kérdésetek van a választott képzésetekkel kapcsolatban? Jó hírünk van: 2020 januárjától elérhetővé vált a Diplomás Pályakövetési Rendszer Frissdiplomás és Aktív hallgatói kutatása. Mutatjuk a részleteket.
Így tanulhattok szeptembertől ingyenesen a Corvinuson: minden infó a Corvinus Ösztöndíjról
Szeptembertől is megmarad az ingyenes tanulás lehetősége a Budapesti Corvinus Egyetemen, de az állami ösztöndíj helyett a Corvinus Ösztöndíjprogramra jelentkezhettek. Miben tér el ez az ösztöndíj a hagyományos állami támogatástól, és hogyan tudtok rá jelentkezni? Utánajártunk.
Felvételizők, figyelem! Ezt a követelményt érdemes figyelembe venni a jelentkezésnél
Milyen nyelvvizsgát kell szereznetek ahhoz, hogy diplomát kaphassatok alap- vagy mesterképzésen? Mi a helyzet a felsőoktatási szakképzéssel? A szabályok szakonként eltérhetnek, ezért érdemes a pontos követelménynek még a jelentkezés előtt utánajárni, hogy az esetleges nyelvtanulással is kalkulálhassatok.
Újabb tragédia: öngyilkos lett a Debreceni Egyetem egyik hallgatója
Szombaton kiugrott a Debreceni Egyetem Markusovszky III. Kollégiumának nyolcadik emeletéről hallgató..
Friss elemzés: Budapesten 165, a megyeszékhelyeken 100 ezer forint egy albérlet havidíja
Elindult a felvételi, nyáron ismét sok leendő egyetemistának kell majd albérlet vagy kollégium után néznie. Habár a nagy roham még hónapok múlva kezdődik csak, most megmutatjuk, mennyit kell 2020 első felében albérletre félretenni.
Eladósodnak az egyetemisták? Amszterdamban így segítik a diákhiteleseket
A fiatalok egyre növekvő hányadának okoz gondot, hogy a tartozásaik miatt nem találnak állást, vagy nem tudják befejezni felsőoktatási tanulmányaikat. Amszterdamban egy kísérleti projekttel próbálják megoldani a problémát.