Komoly bajba kerülhetnek a brit egyetemek a koronavírus járvány miatt
A világjárvány miatt komoly tandíjkieséssel számolnak a brit egyetemek, ezért a kormánytól kérnek segítséget.
Annyi a kiadó albérlet, mint iskolakezdés előtt
A fővárosban most már 100 ezer forint alatt is lehet találni albérletet, méghozzá nem is keveset. A járvány miatt az albérletpiacon is nagy változások történtek.
Nyelvvizsgamentesség, érettségi és beiratkozás - ezek voltak a hét legfontosabb hírei
Sűrű hetet zárhatunk oktatásügyben: nyelvvizsga nélkül kaphatnak diplomát az idén végző egyetemiszák, javaslatot nyújtottat be az idei érettségivel kapcsolatban - döntés azonban még nem született. Összeszedtük a legfontosabb oktatási híreket.
Milyen a távoktatás az egyetemeken? Így látják az olvasóink
Egyes egyetemeken gyakorlatilag nem valósult meg a távoktatás, míg máshol teljesen elégedettek a hallgatók. Újabb olvasói levelek közül válogattunk.
Új diákhitelt vezetnek be májustól, a következő tanévtől pedig megemelik az igényelhető összegeket
Május 1-től elérhető a kamatmentes, szabad felhasználású Diákhitel Plusz. Augusztus 15-től pedig több mint duplájára emelik a Diákhitel1 havonta igényelhető összegét.
Változás az állami ösztöndíjas képzéseken: idén nem lesz átsorolás
Ma megjelent egy kormányrendelet, amely több változást is tartalmaz az egyetemek, főiskolák számára is. Összegyűjtöttük a főbb változásokat, amelyeknek sok diák örülhet.
Ez volt a tíz legnépszerűbb mesterszak a 2020-as felvételin
Nyilvánosságra hozták a 2020-as felvételi jelentkezési adatait. A legnépszerűbb mesterszakok között idén is szerepel a vezetés és szervezés, a nemzetközi tanulmányok és a pszichológia. A top tízes listát itt találjátok.
Hogyan érinti a mesterképzésre felvételizőket a rendkívüli helyzet?
Hamarosan kezdődnek a mesterszakokra jelentkezők felvételi vizsgái, így az egyetemistákat is egyre inkább foglalkoztatja a kérdés: mennyiben fogja befolyásolni a járvány a felvételit?
Komoly kérdéseket vet fel a nyelvvizsga nélküli diplomaszerzés - mi lesz az oklevelekkel?
Palkovics László innovációs és technológiai miniszter tegnap bejelentette, 75 ezer hallgatónak engedik el a nyelvvizsgakötelezettséget a diplomához. Szakmailag azonban ez már most sok kérdést felvet. Rozgonyi Zoltánnal, a Nyelvtudásért - Országos Nyelvoktatási és Nyelvvizsgáztatási Szakmai Egyesület elnökével beszélgettünk.
A PDSZ üdvözli a nyelvvizsgamentességet, más kérdésekben is döntést várnak
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) üdvözli Palkovics László miniszter mai bejelentéseit, több kérdésben is hasonló "bátorságot" várnak.
75 ezer és a többi: kikre vonatkozik a nyelvvizsgamentesség?
Palkovics László innovációs és technológiai miniszter ma bejelentette, 75 ezer hallgatónak engedik el a nyelvvizsgakötelezettséget a diplomához. De ez kiket érint pontosan?
75 ezer hallgatónak engedik el a nyelvvizsgakötelezettséget a diplomához
Jön a felnőtképzési diákhitel, az egyetemisták pedig egyszeri 500 ezer forintos hitelt vehetnek majd fel.
„Ami most folyik, az nem digitális oktatás. Oktatásnak sem nevezném”
A távoktatás az egyetemisták számára sem csak játék és mese. A következő beszámolók újabb problémákra világítanak rá, amelyekkel a hallgatóknak nap mint nap meg kell küzdeniük a jelenlegi helyzetben.
Négy hasznos tipp a szakdolgozatíráshoz
A távoktatásra való átállás most nehezíthette a szakdolgozatot írók helyzetét is, leginkább a jó időbeosztáson múlhat a leadásig sok minden. Itt van néhány hasznos tipp, ha még hátravan az utolsó nekifutás.
Újabb egyetemeket alakítanak át, még mindig rengeteg kérdés van az érettségi körül – a hét legfontosabb hírei röviden
Még mindig nincs döntés az idei érettségiről, de az új tankönyvjegyzék már megjelent a héten. Az egyetemisták számára sem egyszerű a távoktatás, ráadásul úgy néz ki, hogy a végzős hallgatóknak a szakdolgozatukat is online kell majd megvédeniük, és újabb hat egyetemre vár átalakulás. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei és cikkei.
Szimulációs gyakorlatokkal készítik fel a végzős egyetemistákat a koronavírusos betegek ellátására
Speciális E-learning képzést indított a Debreceni Egyetem a szakdolgozóinak, orvosainak és rezidenseinek. A tematikus oktatási program keretében a szakemberek megismerkedhetnek azzal, hogyan kell ellátni a koronavírus-fertőzött betegeket.
Elképzelhető, hogy az egész félévet online kell majd lezárni?
Lehetséges, hogy ez az év lesz az első olyan év, amikor minden egyetemista online vizsgázik, és a diplomázók is videóhívásban fognak záróvizsgázni - erre ugyanis eddig úgy tűnik, elég nagy az esély.
Több száz egyetemi alkalmazott állása került veszélybe a koronavírus miatt
A megbízási szerződéssel vagy ideiglenesen előadóként, kutatóként dolgozó egyetemi alkalmazottakat küldenek el több brit intézményből is a koronavírus járvány miatt.
„Csalódott vagyok, az összes oktatónk közül csupán egyetlen tudott felnőni a feladathoz”
Az általános- és középiskolások, a tanárok és a szülők után, most az egyetemisták véleményét is kikértük a távoktatással kapcsolatban. Íme a tapasztalataik.
Milyen lehetőségeket kínálnak a könyvtárak veszélyhelyzet idején?
A koronavírus miatt a könyvtárak is ideiglenesen bezártak, ami rengeteg diáknak okoz nehézséget a tanulásban, beadandók megírásában, vizsgákra való felkészülésben, illetve szakdolgozatírásban. Hogyan orvosolják a kialakult helyzetet a fővárosi és vidéki könyvtárak? Utánajártunk.