Lejárt a határidő, bejelentették a szerdai tiltakozást
A Civil Közoktatási Platform nem riad vissza a polgári engedetlenség lehetséges jogkövetkezményeitől, a kormánynak címzett ultimátum lejártával hivatalosan is meghirdették a tiltakozásukat.
A Civil Közoktatási Platform nem riad vissza a polgári engedetlenség lehetséges jogkövetkezményeitől, a kormánynak címzett ultimátum lejártával hivatalosan is meghirdették a tiltakozásukat.
A 15-i tüntetés uralta az oktatással kapcsolatos híreket a héten, de azért akadtak még érdekes és fontos események.
A Fidesz alelnöke szerint "bolsevik diktátum", hogy a tüntetők bocsánatkérést várnak 12 pontjuk végrehajtása mellett a kormányzattól.
A miniszterelnököt arról kérdezték, hogy bocsánatot fog-e kérni a tiltakozók óhaja szerint a közoktatás állapotáért.
Így még sosem nézhettél tanártüntetést a karosszékből.
Terrorista propaganda terjesztésének vádjával elrendelte három egyetemi tanár letartóztatását egy isztambuli bíróság.
A Tanítanék Mozgalom szándékosan vette át a tiltakozás irányítását a szakszervezetektől, akiket köt törvényi kötelezettségük.
Tegnap tízezres demonstráción jelentette be Pukli István, hogy egyórás munkabeszüntetés lesz március 30-án, amennyiben nem történnek érdemi lépések a kormány részéről egy héten belül. De mit is jelent ez pontosan?
Ismét utcára vonultak a tiltakozó pedagógusok, és azok, akik támogatják a céljaikat. Délután három után indult a menet a Hősök teréről a Kossuth térre. Egyes számítások szerint több tízezren voltak jelen. Polgári engedetlenséget és sztrájkot jelentett be Pukli István.
A Független Diákparlament vezérletével összegyűjtötték a diákok mindazt, amiért érdemes elmenni az ünnepi tüntetésre.
Paulus Bence a budapesti László Gyula Gimnázium tanulója mondja el egy videón, mi a gond a diákok szemszögéből a mai oktatási rendszerrel.
A szervezők mai közleménye szerint 15 órakor, Andrássy út Hősök tere felőli végén gyülekeznek a tiltakozók, innen indul a vonulás pár perccel 15 óra után.
Megkérdeztünk titeket, hogy ott lesztek-e a március 15-i, Tanítanék Csoport által szervezett tiltakozáson.
Ti ott lesztek a Hősök terén március 15-én?
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) felmérte a pedagógusok "sztrájkkészségét", a megyei szervezeteknek szombatig kell az eredményeket beküldeniük - olvasható a Magyar Idők csütörtöki számában.
Felkerült a Facebookra a tiltakozó tanárok újabb akciójának eseménye.
A PDSZ szerint nem kötelezhetők arra diákok, hogy máskor pótolják a kiesett napot.
A pedagógusok sztrájkbizottsága szervezett tüntetést 11 órára a Kossuth térre. A megmozduláshoz több, más ágazat szakszervezete is csatlakozott, és az ország számos pontjáról érkeztek demonstrálók a fővárosba. A héten a köznevelési kerekasztal nem hozott áttörést, és a sztrájkbizottság sem tudott dűlőre jutni a kormánnyal az oktatásban tapasztalható rossz állapotok megoldásáról.
Több órás tárgylást követően nem jutott megállapodásra a pedagógusok sztrájkbizottsága pénteken az Emberi Erőforrások Minisztériumával. A PSZ a 25 pontos követelésről továbbra is egyeztetne, de ennek irányáról vita van a minisztériummal. Rétvári Bence államtitkár szerint azért is érdemes ott lenni a kerekasztalon, mert "ott történnek dolgok."
Lázár János szerint a Pedagógusok Szakszervezete balhézni és nem tárgyalni akar, ezért nem ültek le a Köznevelési kerekasztalhoz. A miniszter vádjaira keményen, mondhatni tanárian reagált a PSZ, emlékeztetve Lázárt, hogy alkotmányos joguk a tüntetés, nem mellesleg a kormánnyal pénteken tárgyal a sztrájkbizottság. Van is miről, ugyanis a kerekasztalon megfogalmazódott kormányzati ígéretek nem fedik maradéktalanul a PSZ-szel folytatott tárgyalásokat.