Németh Szilárd lebolsevikozta a keddi tüntetőket

A Fidesz alelnöke szerint "bolsevik diktátum", hogy a tüntetők bocsánatkérést várnak 12 pontjuk végrehajtása mellett a kormányzattól.

  • Eduline

 

MTI / Koszticsák Szilárd

A rezsibiztosként is ismert Németh Szilárd a 168 Óra hasábjain illette kritikával a keddi pedagógustüntetés vezetőit, köztük leginkább Pukli István igazgatót, valamint a követeléseiket minősítgette a politikus.

Már az egész ló kilóg! Semmi köze sincs se az iskolához, se a közneveléshez, se a pedagógiához. Nyílt politikai zsarolás, igazi bolsevik diktátum. Ennek hallatán még Lukács György vagy Szamuely is megnyalná mind a tíz ujját.

- fogalmazott a politikus. Németh szerint egy olyan csata zajlik, amit a kormány fog végül megnyerni.

Némethet állítása szerint nem lehet meggyőzni arról, hogy pártatlan a személyek szervezik a sztrájkot, úgy véli, hogy olyan alak áll mögöttük, akik valamilyen pártot vagy ellenzéki érdeket szolgálnak, ismét felemlegette Soros György nevét is. Úgy véli, hogy Pukli István is direkt politikát vitt a Teleki Blanka Gimnéziumba.

Pukli úgy viselkedik, mint egy jól képzett ügynök

- mondta Németh a lapnak, egyértelmű utalást is tett arra, hogy "Ávós nagypapával vajon kié lenne? Most tényleg azt tetszik gondolni, hogy magától és szakmai meggyőződésből cselekszik ez a kalandos életű elvtárs?"

 

Hozzászólások

Már most 33 fokos sok tanterem, a szabályozás a hideget kezeli, a hőséget nem

Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.

Egyértelműsítette Lannert Judit: nem lesznek iskolabezárások a kistelepüléseken, pedig soha nem született még ilyen kevés gyerek

Nem tervez a kormány kistelepülési iskolabezárásokat – erről beszélt Lannert Judit kedden az Országgyűlésben. A miniszter ugyanakkor arról is beszélt, hogy a demográfiai helyzet miatt hosszú távon át kell gondolni az iskolarendszer fenntarthatóságát. Szerinte vannak olyan járások Magyarországon, ahol évente már száz alatt van a megszülető gyerekek száma.