Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A belga igazságszolgáltatáshoz fordul 16 liege-i muzulmán diáklány, mert szeptember óta iskolájukban tilos a fejkendő viselése - írta az RTBF belga közszolgálati rádió és televízió internetes oldalán hétfőn.
Szeptember 30-ig lehet jelentkezni a kis- és középvállalkozások (kkv) ügyvezetője című képzésre, amelyen a diákok idegen nyelvet, informatikát és vállalati ismereteket tanulnak majd - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára. De ennél is jobban érdemes sietni, hiszen már csak 1000 szabad férőhely maradt.
Az OECD-országoknak többet kell tenniük az oktatási rendszereik javítása terén ahhoz, hogy teljesíthessék az ENSZ 2030-ig megvalósítandó fenntartható fejlesztési céljait - hangsúlyozta csütörtökön kiadott jelentésében a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD).
Egy brit egyetemi kutatócsoport az 1960-as évek olasz maffiacsaládjait elemezte, hogy az iskolában töltött idő később mennyire volt "kifizetődő", mikor a bűn útjára léptek.
A menekültek és az egyre szélesedő jövedelmi egyenlőtlenség által jelentett globális problémák közös kezelésében állapodtak meg vasárnap a világ hét legfejlettebb gazdaságú országát tömörítő G7 csoport oktatási miniszterei.
Nemrég Szabó T. Annával kezdtek verspárbajba, a spontán játék azonban új szintre lépett, mindketten a magyar oktatásról írnak keserédes verseket. Nem ők az egyedüli költők, akikben megmozdított valamit a közhangulat, Tóth Krisztina egy poroszos iskolai látogatásáról vallott.
A Spotify svéd zenei streamingszolgáltatás a következő években több ezernyi alkalmazottal akarja bővíteni vállalkozását, ám az új munkahelyeket csak akkor kaphatja meg Stockholm, ha a svéd kormány kedvezőbbé teszi a fiatalaok jelenlegi lakáshoz jutási körülményeit, valamint módosít az oktatási és adózási törvényeken.
Orbán Viktor év elején az otkatásra jutó pénzek növekedéséről beszélt, Rétvári Bence pedig számszerűsített is: szerinte bőven kültünk már annyit oktatásra, mint amit a tiltakozók követelnek. Az OECD matekja azonban nem egyezik a kormányéval, vagy ha igen, akkor úgy vándoroltak százmilliárdok az oktatásba, hogy a Klik ott tart, ahol. De mennyit költ valójában oktatásra az állam?
Két év alatt a megkétszereződött az ombudsmanhoz érkező panaszok száma: 2014-ben havonta átlagosan 460 beadványt kapott a biztos hivatala, idén viszont már havi ezret.
Mi számít korszerű tudásnak a 21. század elején, és hogyan kell érdekesen, hatékonyan átadni a diákoknak? – erre keresi a választ a Magyar Tudományos Akadémia közleménye szerint.
A Facebookon próbálják meggyőzni a szülőket, hogy a tanárok melletti szolidaritásként vegyék ki egy napra a gyereküket az iskolából. Szerintetek jó ötlet, hogy titeket is bevonnának a tiltakozásba? A cikk végén szavazhattok.