Nagykabát a teremben is vagy négynapos iskolahét: Walesben is gondolkoznak a spóroláson
A négynapos iskolahét bevezetésével, és a betöltetlen állások üresen hagyásával is spórolnának az intézmények energiaköltségein Walesben.
A négynapos iskolahét bevezetésével, és a betöltetlen állások üresen hagyásával is spórolnának az intézmények energiaköltségein Walesben.
A csütörtöki kormányinfón előkerült az állami egyetemeken (is) érvényes spórolási rendelet és a négynapos tanítási hét ötlete is.
Egyesek kiaknázatlan lehetőségeket látnak benne, másoknak viszont kellemetlenséget jelent.
A komoly rezsiköltségek miatt felvetődött a három-négy napos tanítási hét ötlete a szigetországban, azonban a kormány szerint ez nem jó irány.
Egyelőre csak néhány brit iskola tervez három-négy napos tanítási hetet, de jövőre ez általánossá válhat.
Bár a négynapos munkahét bevezetéséről az egész világon vitáznak, a brit parlament inkább nem kér belőle.
Az államban az 500 vagy annál több embert foglalkoztató cégek hivatalosan 32 órára csökkentenék a munkahetet.
A négynapos munkahét bevezetéséről döntöttek Belgiumban. Máshol évek ehhez a rendszerhez kell igazodni - van, ahol a hatékonyságnövelés, máshol a költségcsökkentés miatt rövidítették le a munkahetet. Az eredmények felemásak.
Nem csak a munkahelyeken, az oktatásban is fel-felbukkan a négynapos munkahét kérdése. Vannak olyan intézmények, amelyek már évek óta a a négynapos rendszert követik - utánanéztük, hogyan.
A “szabad péntek” bevezetése nemcsak az alkalmazott, de a munkáltató érdeke is - állítja egy brit tanácsadó cég.
Világszerte kísérleteznek a négynapos munkahéttel, több vállalatnál már évek óta bevált gyakorlat, hogy a péntek szünnap. Vajon a négynapos rendszer az iskolákban is működne? Az Egyesült Államokban már több mint 1600 intézmény kísérletezik a rövidített tanítási héttel - elsősorban nem szakmai megfontolásból, hanem a tanárhiány vagy éppen anyagi problémák miatt. A tapasztalatok vegyesek.
Négynapos hetet vezettek be egy egyesült államokbeli tankerületben, és az elmúlt években több másik állam is szimpatizált a gondolattal. De mi ebben a vonzó, pontosan mit is jelent a négynapos iskolahét?
Négynapos hetet vezettek be egy egyesült államokbeli tankerületben, így próbálják megoldani a tanárhiányt.
A brit iskolaigazgatók szövetsége döntött úgy, hogy nem képesek megfelelő szintű oktatást nyújtani a diákoknak, és megfelelő munkakörülményeket a tanároknak, ezért bevezetnék a négy és fél napos iskolai hetet.
Az Egyesült Államokban több iskola kísérletezik a négynapos tanítási héttel, egyelőre sikerrel.
„A lányom igazgatója belement, hogy kipróbáljuk a flexi-schoolingot”, „Ma egy kémiai kísérletet hajtunk végre a...
A tanítási napok csökkentésével oldaná meg költségvetési gondjait a burnsville-i iskolakörzet.
Van, ahol már hagyománynak számít a négynapos tanítási hét, néhány államban pedig kísérleti jelleggel vezették be az...
Jobban teljesítenek a diákok matematikából és olvasásból, ha öt helyett csupán heti négy napot járnak iskolába –...
Egyre több egyesült államokbeli oktatási körzetben váltanak négynapos iskolahétre, az intézmények több tízezer dollárt spórolhatnak meg a fűtésen, a világításon és az étkeztetésen. A négynapos iskolahét és a háromnapos hétvége sokak szerint a diákok teljesítményére is jó hatással van, a szülők azonban nem örülnek a változtatásnak – nem tudják, ki felügyel majd a gyerekeikre péntekenként.