Ennyi pont alatt nem kerülhettek be mesterképzésre
Hogyan működik a felvételi a mesterképzéseken? Milyen minimumponthatárral tudtok ezekre bekerülni?
Hogyan működik a felvételi a mesterképzéseken? Milyen minimumponthatárral tudtok ezekre bekerülni?
Ismét egy fontos olvasói kérdésre válaszolunk a mesterképzéssel kapcsolatban.
Összeszedtük, milyen pontszámítási és rangsorolási szabályokra számíthattok, ha mesterképzésre jelentkeztetek.
Már van egy alap és egy mesteres diplomátok, de újabb mesterszakra felvételiztetek? Akkor is tanulhattok szeptembertől állami ösztöndíjjal, ha már ilyen képzésben is szereztetek diplomát? Fontos kérdésre válaszolunk.
Nem minden alapképzésről vezet egyenes út a mesterre. Mutatjuk, hogy kiknek van szükség kreditelismerésre.
Nem csak a rendes felvételin, a mesterszakos felvételi külön rendszerében is van meghatározott minimumponthatár, ami nélkül egy szakra sem kerülhettek be - de mennyi ez a pont?
Mennyi többletpontot kaphattok esélyegyenlőség jogcímen a 2020-as mesterszakos felvételin? Újabb fontos kérdésre válaszolunk.
Milyen ponthatárokat húztak az általatok megjelölt mesterszakokon a korábbi években? Hány pont kellett az állami ösztöndíjas helyhez? Itt megnézhetitek.
Továbbtanulnátok mesterképzésen? Itt megnézhetitek a pontszámítási szabályokat, illetve azt, hogy milyen szempontok alapján rangsorolnak majd benneteket.
Nyilvánosságra hozták a 2020-as felvételi jelentkezési adatait. A legnépszerűbb mesterszakok között idén is szerepel a vezetés és szervezés, a nemzetközi tanulmányok és a pszichológia. A top tízes listát itt találjátok.
Hamarosan kezdődnek a mesterszakokra jelentkezők felvételi vizsgái, így az egyetemistákat is egyre inkább foglalkoztatja a kérdés: mennyiben fogja befolyásolni a járvány a felvételit?
Már van egy diplomátok, de továbbtanulnátok? Ha mesterképzésre felvételiztek, ezt fontos ismernetek. Mutatjuk a pontszámítási szabályokat és azt, hogy milyen szempontok alapján rangsorolják a jelentkezőket.
Nemcsak az alap-, osztatlan és felsőoktatási szakképzésre felvételizőknek kell február 15-éig meghozniuk a döntésüket, és jelentkezniük valamelyik egyetem, főiskola képzésére. A mesterszakos felvételizőknek is eddig a napig kell benyújtaniuk a jelentkezésüket. Azonban nem mindegy, hogy milyen szakról érkeztek egy-egy mesterképzésre.
Közel jártok a diplomaszerzéshez, vagy már meg is van, de úgy döntöttetek, mégis szeretnétek továbbtanulni? Esetleg még van időtök, de szeretnétek előre tájékozódni? Most összeszedtünk mindent, amit érdemes tudni, ha mesterképzésre jelentkeztek.
A felvételi jelentkezések alapján úgy tűnik, sok felvételiző használta ki a keresztféléves felvételi adta lehetőséget, és megpróbálnak még a szigorítás életbe lépése előtt bejutni egyetemre, főiskolára. Ugyanis megduplázódott a felvételizők száma az alapszakokra.
Néhány nap és kiderülnek a keresztféléves felvételi ponthatárai, a legtöbben valamilyen mesterképzésre jelentkeztek (összesen 4511-en), ugyanis a meghirdetett képzések többsége mesterszakos képzés. Mutatjuk a tíz legnépszerűbbet.
Ha mesterképzésre szeretnétek felvételizni, már jóval a jelentkezés előtt érdemes utánajárni, milyen feltételekkel kerülhettek be a kiszemelt szakra. Ez ugyanis azon múlik, a korábbi képzésetek elfogadható-e előzményként, és mennyi kreditet számítanak be.
Mesterképzésre jelentkeztek a 2020-as felsőoktatási felvételin? Mutatjuk a pontszámítási szabályokat.
Azoknak, akik mesterképzésre jelentkeztek a keresztféléves felvételin, sok mindenre kell figyelniük, mielőtt lejár az ügyintézési időszak. Itt vannak a részletek arról, kiknek kell kreditelismertetési nyilatkozatot beadnia.
Milyen képzési szintek a magyar egyetemeken, főiskolákon, és mennyi idő alatt végezhetitek el az egyes képzéseket?