Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A hatóság szerint véletlen hiba történt, de gyorsan észrevették. Addigra viszont már késő volt, ugyanis a diákok közül többen is kibontották és tesztelték is magukat velük.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) rektora, Rovó László menesztette Horváth Szatmár pszichiátriai professzort, miután a docens vizsgálatot indított a rektor ügyében. Rovó László volt az, aki tavasszal egy külföldi utazása után nem vonult karanténba, hanem visszament a műtőbe - mint később kiderült, koronavírus-fertőzötten. Az üggyel kapcsolatban most az SZTE is megszólalt.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) is készített egy felmérést, amelyben kikérték az oktatásban dolgozók véleményét a jelenlegi járványkezelésről. Felmérésük szerint tíz oktatásban dolgozó közül több mint hat meglehetősen vagy nagyon fél a megbetegedéstől.
Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora hétfőn azonnali hatállyal felmentette a munkavégzés alól az egyetem pszichiátriai professzorát, Horváth Szatmárt, aki egyben a Magyar Orvosi Kamara Csongrád Megyei etikai bizottságának az elnöke is. Az ügynek előzménye is volt.
Héten kezdődik az idei őszi érettségi, 2020-ban a koronavírus járvány miatt kialakult helyzetben, a korábbi évekhez képest rengetegen vizsgáznak majd. Mutatjuk a számokat.
Három megye kivételével most már Románia szinte egész területén gyorsul a koronavírus-járvány terjedése, a legnagyobb fertőzési rátával rendelkező román fővárosban pedig a hatóságok az iskolák bezárására készülnek.
Nem tartja kizártnak az iskolák újbóli bezárását a koronavírus-járvány kezelésével megbízott szerbiai válságstáb, ám szükségállapotra nem kell ismét számítani - közölték a testület tagjai.
Az őszi érettségi szezon 2020. október 16-án kezdődik a nemzetiségi nyelvi és irodalmi írásbelikkel. Bár a vizsgákat normál menetrend szerint szervezik meg, a koronavírus miatt ez mégsem egy átlagos érettségi időszak lesz. Éppen ezért számos eshetőségre fel kell készülni. Most megmutatjuk, mi a teendő olyankor, ha valaki a vizsgák alatt épp igazoltan koronavírusos.
Az iskolákban korábban bevezetett preventív intézkedések elegendőek a koronavírus elleni védekezéshez - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős államtitkára hétfőn a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
Visszavonásig bezárják Szlovákiában mától a középiskolákat és áttérnek a távoktatásra - jelentette be Branislav Gröhling szlovák oktatásügyi miniszter vasárnap Pozsonyban az országos válságstáb ülésének szünetében.
Október első oktatási hete sem telt unalmasan. Kiderült, hogy sérti az uniós jogokat a Lex-CEU, tovább folytatódtak a történések a Színművészetin, csökkent a koronavírusos esetek száma az iskolában, nyilvánosságra hozták az idei őszi érettségire javasolt biztonsági óvintézkedéseket, és csökkent a nyelvvizsgázók száma. Összegyűjtöttük, mi történt a héten.
Nyugodtan folyik a munka az iskolákban és az óvodákban - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) csütörtökön az MTI-vel. A tárca megítélése szerint "nyitott kapukat dönget" a Pedagógusok Szakszervezete.