Nem terjed gyorsabban a vírus az iskolák újranyitásával Finnországban
A finn egészségügyi hatóság szerint nincs bizonyíték arra, hogy gyorsabban terjedne a vírus mióta újranyitottak az iskolák.
A finn egészségügyi hatóság szerint nincs bizonyíték arra, hogy gyorsabban terjedne a vírus mióta újranyitottak az iskolák.
Melegszendvics, citromos tea, csoki és kávé. Sokszor életmentő dolgok, amiket vásárolunk az iskolai büfében. Vajon hogyan érintette az iskolák bezárása a büféket, hogyan vélekednek a jelenlegi helyzetről az üzemeltetők?
Távoktatás, karantén, operatív törzs vagy social distancing? Melyiket használtátok a legtöbbet az elmúlt két hónapban úgy, hogy előtte soha nem ejtettétek ki a szátokon? Most szavazhattok!
A koronavírus-járvány idején keletkezett feljegyzéseket, naplókat vár a Magyar Nemzeti Levéltár Országos Levéltára.
Nem értenek egyet a köznevelési államtitkár javaslatával, miszerint az idei érettségin csak az írásbeli vizsgákat tartanák meg. A Szülői Hang Közössége is a lehetséges megoldásokat sorolja az idei érettségivel kapcsolatban.
A NASA és a Nemzetközi Űrállomás tudósai is segíteni szeretnének a világjárvány ideje alatt, hogy könnyebb legyen a tanulás a karantén idején. A világűrrel kapcsolatos, otthon megvalósítható ötleteket osztottak meg az interneten.
A költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük, a koronavírus járvány miatt azonban idén egy kicsit másképp.
Eddig főként diákok ragadtak billentyűzetet, hogy leírják nekünk tapasztalataikat a digitális oktatással kapcsolatban, de vannak szülők is, akik szívesen megosztják velünk a mindennapok nehézségeit. Most az alsó tagozatos gyerekek szüleit kérdeztük arról, hogyan tanulnak otthon?
Szlovákiban úgy döntöttek, hogy ebben a tanévben nem kaphatnak egyest a diákok, így megbukni sem lehet.
Balatoni József, Jocó bácsi is megírta véleményét a távoktatásról. Nemcsak a rossz tapasztalatokat írja le, hanem a vidám pillanatokat is megemlíti.
A hétvégi, otthonmaradós kikapcsolódáshoz ajánlunk nektek egy szuper programot.
Sok kérdésben kell az Ember Erőforrások Minisztériumának (EMMI) döntenie a koronavírus járvány miatt bezárt iskolákkal kapcsolatban. Mi lesz a kompetenciaméréssel, megtartják a témaheteket, mi történik a nyelvi mérésekkel, és a sportméréseket hogyan fejezik be a tanulók? Itt vannak a válaszok.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) közlése szerint nincs koronavírus-fertőzéssel azonosított személy a rektor kontaktjai között.
Az Egyesült Királyságban péntek délután bezártak az iskolák, hétfőtől már csak ügyeletet tartanak azoknak a gyerekeknek, akiknek szülei fontos feladatot látnak el. Vajon veszélyben vannak az ügyeletet ellátó tanárok?
"Azt hittem, hogy ha itthon maradhatok és digitális formában kapom meg a tanulnivalót, akkor több időm lesz az érettségire felkészülni... Hát nem így lett" - írta egy olvasónk a mostani oktatásról. Persze olyan is van, aki élvezi a helyzetet. Újabb beszámolók.
Levente, a Toldy Ferenc Gimnázium diákja, vlogot indított miután édesanyja koronavírus tesztje pozitív lett, és karanténba került a család. Itt vannak a legújabb fejlemények.
Hétfőtől az egyetemeken is elkezdődött a távoktatás. A felsőoktatásban sem egyszerű a helyzet, hiszen számos problémára megoldást kell találni. Itt vannak az egyetemek válaszai:
Múlt héten kezdődött meg a digitális oktatás az iskolákban. Azóta több visszajelzés érkezett: vannak, akik pozitívan élik meg, de vannak, akiknél lehetetlen helyzetet teremtett az átállás.
Újabb olvasói levél érkezett hozzánk, melyben az új digitális oktatás negatív oldaláról ír egy diák.
Rovó László közleményt adott ki, melyben leírja, hogy valóban megfertőződött. A Magyar Orvosi Kamara eljárást indít ellene.