Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Közel 60 ezer forintot is kaphat egy technikumba járó 12. osztályos diák, ha odafigyel a jegyeire. Ami nem kevés, főleg egy otthon élő tizenévesnek. Mutatjuk, mitől függ, hogy a szakképzésben ki, mekkora tanulmányi ösztöndíjra jogosult.
Közeleg a középiskolai felvételi határideje de még fogalmatok sincs, hol és mit szeretnétek tanulni? Segítünk dönteni! Új, Pályaválasztási kisokos cikksorozatunkban bemutatjuk nektek, hol és mit tanulhattok, ha a következő tanévtől középiskolások lesztek. Ebben a részben a technikumokról olvashattok.
Javában zajlik a 2025-ös keresztféléves felvételi eljárás, és egészen november 15-ig van időtök leadni a jelentkezéseteket. Hogy megkönnyítsük a döntést, összegyűjtöttük milyen átlagjövedelemre számíthatnak a tavalyi legnépszerűbb keresztféléves szakok elvégzői.
Keresztféléves képzésen gondolkodtok vagy végzősök vagytok és majd csak tavasszal jelentkeznétek egyetemre? Összegyűjtöttünk mindent, amit a 2025-ös felvételi pontszámításról tudnotok kell.
Parizeres szendvics, májkrémes kifli esetleg zacskós leves. Ha esetleg ennél többre vágynátok, hoztunk pár pénztárcabarát kolireceptet, amivel még jól is lakhattok.
Folyamatosan izeg-mozog, nem tud csendben maradni, zavarja az osztálytársait az órán: ilyen és ehhez hasonló problémákkal sok gyerek küzd az iskolában, amelyeknek akár komolyabb okai is lehetnek a háttérben. Ennek feltárásában segíthet a szakértői vizsgálat, mégis az általunk megkérdezett gyógypedagógusok szerint sok szülő gyakran hallani sem akar róla.
Idén már 4 hazai felsőoktatási intézmény is szerepel a legjobb 1000-ben a Times Higher Education (THE) friss rangsorában. A listában több, mint 400 helyet javított az Óbudai Egyetem, amiben lehet, hogy a "tudományipar" papírgyárai is besegítettek.
Nehezen viseli a kudarcot, nem tud sokáig a padban ülni vagy egy dologra kitartóan figyelni – ilyen, és ehhez hasonló indokok miatt merülhet fel a nagycsoportos óvodások szüleiben, hogy jó lenne, ha kérelmeznék a plusz egy év ovit. Ezt azonban 2020 óta külön eljárásban kell igényelniük, ami nem mindig zökkenőmentes.
Még mindig szokják a diákok a mindennapi iskolai életet a telefonjaik nélkül. Vannak, akiknek az első napokban elvonási tüneteik voltak, mások rendszeresen elkésnek az edzéseikről, mert úgy kell levadászniuk a tanáraikat, hogy visszakapják a telefonokat. Öt hete él a telefontilalom a magyar iskolákban. Diákokkal beszélgettünk.
Csak a tanítási szünetekben mehetnek szabadságra? Van beleszólása az igazgatónak a szabadságolásokba? Behívhatnak a szabim alatt dolgozni? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Szívtájékon szúrta egy iskolatársát egy hatodikos kislány Bőnyben, ollóval támadt osztálytársára egy diák Székesfehérváron és az újra elővett bicskei pedofil ügy – csak néhány eset az elmúlt hónapokból, amely ráirányította a figyelmet a hazai gyermekvédelem hiányosságaira. A kormány gyaníthatóan ezek hatására szigorított még nyáron a "gyermekvédelmi törvényen".
Ha végzős diákok vagytok, akkor szeptember 24-től már jelentkezhettek az ingyenes jogosítványra a KRÉTA-n keresztül, amelynek keretében többek között nem kell fizetnetek az elsősegély- illetve a KRESZ-tanfolyamért, és a vizsgáért sem. Összegyűjtöttük ezzel kapcsolatban a legfontosabb tudnivalókat.
Bár a japán volt az első szerelme, ma Kínában él és a Vuhani Egyetem kulturális ipari menedzsment képzésén tanul Kozics Kamilla, akinek a Kínába vezető útja a Károli Gáspár Református Egyetem keleti nyelvek és kultúrák alapszakáról indul.
„Szívesen dolgozom csapatban” – ilyen és ehhez hasonló állításokra kell válaszolnia a nyolcadikos diákoknak az országos pályaorientációs mérésen (OPM), amelyben segítséget kaphatnak arról, milyen irányban érdemes továbbtanulniuk.
Sárga láthatósági nyakbavaló, matricás füzet és egy csapatnyi gödöllői gyerek, akik reggelente nem autóval, hanem gyalog, szervezett felnőttkísérettel érkeznek az iskolába.
A magyar lakosság kétharmada nem érzi magát biztonságban a gyalogátkelőkön egy friss kutatás szerint, ezért a gyerekeiket is egyre később engedik egyedül az iskolába.
Az idei tanévtől a versenysportolókat leszámítva minden diáknak heti öt testnevelés órája van annak ellenére, hogy sok iskolában még mindig nem adottak a feltételek a mindennapos testneveléshez. Az intézmények próbálják a lehetőségeikhez képest megoldani a lehetetlent, de nincsenek könnyű helyzetben.