Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Agrár területen szeretnétek továbbtanulni, és kíváncsiak vagytok, milyen fizetésekre számíthattok majd friss diplomásként? Melyik agrárszakkal lehet a legtöbbet keresni? Itt a válasz.
Gazdasági alapszakon szeretnétek továbbtanulni, de kíváncsiak vagytok, milyen fizetésekre számíthattok majd friss diplomásként? Melyik gazdasági szakkal lehet a legtöbbet keresni?Itt a válasz.
Nem igazán. A fiatalabb generáció tagjai elsősorban pénzt akarnak keresni, méghozzá nagyon sokat, és még annál is többet rövid időn belül - derül ki a K&H ifjúsági jóléti indexéből.
Még az sem kizárt, hogy ezek a dolgok nagyon fognak hiányozni a felnőtt életből, sőt... Összegyűjtöttünk pár olyan dolgot, ami biztosan nem lesz már a diplomautáni életetek része. Ha még nincs a kezetekben az oklevél, akkor gondoljatok bele: nektek hiányoznának?
Most diplomáztok, vagy már a kezetekben az oklevél, esetleg csak egy gyakornoki állást vagy diákmunkát kerestek? Most megtudhatjátok, hogy mennyire vagytok képben a leendő diplomátok értékével.
Az Y-generáció számára a minőségi idő, a presztízs, az azonnali siker, a közösségi élmény és a karizmatikus vezető egyaránt fontos munkahelyi motiváció. A Magyarországon több mint kétmillió fiatalt számláló korosztály a bérigényt nem a piaci átlagbérek, hanem a számukra ideális életszínvonal szerint határozza meg.
Minden ágazatban a kommunikációs és a problémamegoldó készséget értékelik legtöbbre a munkaadók, emellett a meghirdetett állások négyötödénél az angol nyelv ismeretét is megkövetelik a szakképesítésen és a szakmai tapasztalaton felül - derült ki az International Business School (IBS) és Profession.hu internetes portál közös felméréséből.
Ha most diplomáztok, vagy már a kezetekben az oklevél, esetleg csak egy gyakornoki állást vagy diákmunkát kerestek: van egy ötletünk, ahol könnyedén eligazodhattok a munka világában. Lássuk mennyire vagytok tudatos és felkészült álláskeresők.
Miért érdemes még egyetemistaként, főiskolásként utánajárni, milyen lehetőségeitek lesznek friss diplomásként? Hol érdemes információkat szerezni? Hogyan alapozhatjátok meg a karriereteket már elsőévesként? Megmutatjuk.
A felnőtté válás azt jelenti, hogy aolyan dolgokat hiányolsz az életedből, amiket korábban ki nem állhattál. Ilyen például a délutáni alvás, a házikoszt és a gonddtalan iskolai évek. Összegyűjtöttünk tíz dolgot, ami arra utal, hogy felnőttetek:
Úgy érzed, hogy elhagynád az első munkahelyed, de nem tudod hogyan? Elbizonytalanodtál, esetleg megijedtél a változás gondolatától? Ne aggódj! Összeszedtünk neked néhány hasznos tanácsot, hogy önbizalommal telve tehesd meg az első lépéseket az új munkád felé .
Átlagosan 4,19 hónapot kell várnia egy frissen végzett diplomásnak arra, hogy munkát találjon. Az érintettek egyharmada azonban ennél jóval hamarabb, kevesebb mint egy hónap alatt megtalálja a helyét a munkaerőpiacon – erre jutott a Frissdiplomások 2014 tanulmány a Diplomás Pályakövető Rendszer adatai alapján.
Érdemes kilátogatni szerdán vagy csütörtökön a HVG Állásbörzére, mert az ország meghatározó cégei, külföldi és oktatási vállalkozások várnak titeket. Nemcsak állást, hanem gyakornoki munkát vagy képzéseket is találhattok, tanácsadásokon és előadásokon is részt vehettek.
Már megbántátok, hogy a pótfelvételin sem jelentkeztetek? Hiába dolgoztok már évek óta, a tanulást sem tudjátok abbahagyni, mert imádtok diáknak lenni?
A bölcsészképzést végzett pályakezdők körülbelül 160-200 ezer forintos bruttó fizetésre számíthatnak - derül ki a diplomás-pályakövetési kutatás adataiból.
Közeledik az egyetem vagy a főiskola vége, így lassan a saját lábatokra kell állnotok? A Buzzfeed szerint több jele van annak, hogy nincs menekvés: felnőttetek.
Álomvilágban él az angol friss diplomások többsége: a hallgatók azt hiszik, hogy a diplomaszerzést követő fél évben már végzettségüknek megfelelő munkát kapnak – legalábbis ezt mutatta ki egy felmérés, melyet 20 egyetem 4 ezer diákjával végeztek.