Tanulnál? Pályakezdő vagy? Holnap kezdődik a HVG Állásbörze

Érdemes kilátogatni szerdán vagy csütörtökön a HVG Állásbörzére, mert az ország meghatározó cégei, külföldi és oktatási vállalkozások várnak titeket. Nemcsak állást, hanem gyakornoki munkát vagy képzéseket is találhattok, tanácsadásokon és előadásokon is részt vehettek.

  • Eduline
HVG Állásbörze

Az állásbörzén különböző képzésekről, gyakornoki programokról és állásajánlatokról tudhattok meg többet, sőt akár jelentkezhettek is egy-egy pozícióra. Előadásokat hallgathattok a bértárgyalásról, az állásinterjúkról és a hatékony álláskeresésről is.

A részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, azt itt teheted meg - be kell jelölnöd először, hogy milyen célból akarsz kimenni. Miután regisztráltál, készülj fel: gondold át, milyen munkát vagy képzést szeretnél, nézd meg a térképen, hol találhatod az adott céget. Ha munkát vagy gyakornoki állást szeretnél, mindenképpen vigyél magaddal egy friss magyar és idegen nyelvű önéletrajzot is. És azt se felejtsd el, az első benyomás igazán fontos, ezért légy ápolt és alkalomhoz illően öltözz fel.

Mikor és hol?
Időpont: 2015. szeptember 23-24. szerda-csütörtök

Nyitva tartás: 10:00-18:00

Helyszín: SYMA Rendezvényközpont, A csarnok

Érkezés 9:00-tól

Érdemes a rendezvényre korábban érkezni, mert így van időd és lehetőséged kényelmesen becsekkolni (check in), átnézni az anyagaidat és még egyszer végigfutni a kiállítók listáját. A kaput 10:00-kor nyitják.
Hozzászólások

Pedagógusok, dolgozók a szakképzésről: „Nem diákbarát, nem oktatóbarát, pedagógiailag meg öngól”

Lannert Judit szerint a szakképzés „stabil alapokon áll”, ezt az állítást azonban sorra vitatták a bejegyzése alatt megszólaló pedagógusok és szakemberek, szerintük a rendszer ezer sebből vérzik. A technikumi tanulók túlterheltségét, a duális képzés hiányosságait, a centrumrendszer túlzott központosítását, a bürokratikus terheket és az ösztöndíjrendszer problémáit emelték ki.

Miklós György: „Olyan nagy különbségek vannak egyes iskolák között, hogy még egy 5-ös osztályzat sem mindenhol ugyanazt jelenti”

A Szülői Hang képviselője és Nahalka István oktatáskutató szerint a középiskolai felvételi rendszer, valamint a hat- és nyolcosztályos gimnáziumok körüli vita valójában a magyar közoktatás mélyebb problémáira mutat rá. Úgy vélik, a szelekció addig nem szüntethető meg, amíg jelentős különbségek vannak az iskolák között, és sok család azért próbál jobb hírű intézményt találni gyermekének, mert nem bízik a helyi iskola színvonalában.

Először díjazták azokat az iskolákat, amelyek a legtöbbet tesznek a diákok egészségéért

Tizenegy iskola nyerte el idén először az Egészségtudatos Iskola címet és a vele járó pénzjutalmat. A programot életre hívó szakemberek szerint a fiatalok egészségtudatos szemléletének kialakítása nemcsak a család és az egészségügy, hanem az iskolák felelőssége is, ezért azokat az intézményeket ismerték el, amelyek kiemelt figyelmet fordítanak tanulóik testi, lelki és mentális jóllétére.

„A nyolcosztályos általános iskola olyan, mint az egykulcsos adórendszer: a háttérben a különböző érdekek már rég szétszedték”

Elavult évfolyamrendszer, a középiskolai rendszer kettéhasadása, a gyerek- és felnőttoktatás összemosása – többek között ezek a szakképzési rendszert érintő legnagyobb problémák, állítja Hana György humánökológus, közoktatási vezető. Szerinte fontos lenne, hogy a szakképzési vezetőket is bevonják a minisztériumi konzultációkba, ha a közoktatási rendszer módszeres fejlesztése a cél.

Ideiglenesen katolikus iskola működik a vitnyédi táborban

A vitnyéd-csermajori ingatlan jelenleg oktatási célokat szolgál, ugyanis a Győri Egyházmegye fenntartásában működő kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda használja saját épületének felújítása idején – közölte a vagyonkezelő Széchenyi István Egyetem.