Pótfelvételizők, figyelem! Fontos határidő jár le ma éjfélkor
Már nincs sok idő hátra, legkésőbb ma éjfélig kell leadnotok a jelentkezéseteket a 2020-as pótfelvételin, ha szeptembertől egyetemen vagy főiskolán szeretnétek továbbtanulni.
Már nincs sok idő hátra, legkésőbb ma éjfélig kell leadnotok a jelentkezéseteket a 2020-as pótfelvételin, ha szeptembertől egyetemen vagy főiskolán szeretnétek továbbtanulni.
Mi van akkor, ha a július 23-ai ponthatárhúzáskor felvettek benneteket egy adott szakra, de mégsem szeretnétek oda beiratkozni szeptemberben? Jelentkezhettek máshova a pótfelvételin? Fontos kérdésre válaszolunk.
Olyan szakot is megjelöltetek a pótfelvételin, ahol gyakorlati vagy alkalmassági vizsgát tartanak? Akkor fontos tudnotok: ezekről általában nem küldenek külön behívó levelet.
A pótfelvételi űrlap kitöltésére augusztus 9-én éjfélig van lehetőségetek. De meddig kell hitelesítenetek a jelentkezéseteket?
Legkésőbb augusztus 28-áig fogják kihirdetni a 2020-as pótfelvételi ponthatárait. De van néhány szabály, amelyeknek köszönhetően már most tudtok kalkulálni a pontokkal. Mutatjuk őket.
Idén is indíthatnak közigazgatási pert a felsőoktatásba felvételizők az Oktatási Hivatal (OH) ellen, ha nem értenek egyet a besorolási döntéssel. Viszont ennek is van egy határideje, ami a napokban jár le. Mutatjuk.
Mennyire voltak népszerűek a felsőoktatási szakképzések az idei felvételin? Melyik szakokra jelentkeztek a legtöbben, és hány diákot vettek fel a különböző képzésekre? Mutatjuk a számokat.
Miért fontos, hogy rendszeresen nézzétek e-maileiteket még a ponthatárok után is? Itt a válasz.
Rendhagyó szabályok és óvintézkedések mellett fognak zajlani az idei egyetemi gólyatáborok - már ahol megtartják őket. Kötelező lesz a maszk viselése, a kihelyezett fertőtlenítők használata, és a csapatépítő játékok közül kimarad többek között a szoborcsoport alkotás, az egymás testéről evés, illetve minden olyan feladat, ahol a gólyák túl közel kerülhetnének egymáshoz.
Évközben is válthattok szakot egyetemen belül vagy másik intézménybe? Olvasói kérdésre válaszolunk.
Hányan jelentkeztek és hány diákot vettek fel gazdasági képzésekre, bölcsészettudományi szakokra, illetve egyéb tudományterületek képzéseire? Itt vannak a 2020-as felvételi számai.
Tervezitek már az első egyetemi félévet? Ha diákhitelben gondolkoztok a tandíj vagy a lakbér miatt, akkor van néhány fontos dolog, amit tudnotok kell.
Megnéztük, hogy mennyit kereshettek majd, ha a három legnépszerűbb szak közül végzitek el valamelyiket.
Felvettek benneteket egyetemre, de szeptembertől mégsem szeretnétek elkezdeni a tanulmányaitokat? De szüneteltethetitek-e a tanulást az első tanévetek őszi félévében? Fontos kérdésre válaszolunk.
Megvannak a 2020-as felvételi ponthatárai, megjelentek az idei év érettségi statisztikái, jövőre a szakképzésben tanulók is kaphatnak diákhitelt, online előadásokkal indul a következő félév az Óbudai Egyetemen, hét érmet nyertek a magyar diákok az online tartott diákolimpián. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
A héten végre kihirdették a ponthatárokat, de a felvételi eljárás ezzel még nem ért véget. Megnéztük mire kell még figyelni.
A Pécsi Tudományegyetemen (PTE) várhatóan 4850 új hallgató kezdheti meg a tanévet, a felvettek száma néhány százalékkal elmarad a tavalyitól - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény az MTI-t pénteken.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) több képzésére is négyszáz feletti a ponthatár - közölte az intézmény a honlapján csütörtök este, a felvételi ponthatárok kihirdetése után.
A jelentkezők háromnegyedét felvették valamilyen képzésre - ismertette Bódis József, az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkára a ponthatárok kihirdetése után tartott budapesti sajtótájékoztatón.
Összesen 2809-en jutottak be a Budapesti Corvinus Egyetem 2020/2021-es tanévére. Alapképzésen 2116-an, mesterképzésen 632-en, osztatlan képzésen 61-en kezdhetik meg ősszel a tanulmányaikat. Alapképzésen a felvett hallgatók 80, míg mesterképzésen 85 százaléka tanulhat térítésmentesen a Corvinus Ösztöndíjprogram keretében.