Friss felmérés: nehéz együtt dolgozni friss diplomásokkal a munkáltatók szerint
Rosszabb a munkamoráljuk, politikailag aktívabbak és kevesebb gyakorlati készséggel rendelkeznek egy amerikai felmérés szerint.
Rosszabb a munkamoráljuk, politikailag aktívabbak és kevesebb gyakorlati készséggel rendelkeznek egy amerikai felmérés szerint.
A GDP-hez mérten csak három ország költ kevesebbet a közoktatásra, mint Magyarország.
Tévénézési időben Európában csak Szerbia, Bosznia-Hercegovina és Románia előz meg minket.
Magyarország az okosország-alindex alapján az utolsó harmadban található az Európai Unió országai között. 2016-hoz képest pedig már három helyezést is rontott.
Egy dobogón áll Magyarország Dániával, ebben az esetben viszont biztos jó ez?
Érdekes adatokat közölt az amerikai Gallup piac-és közvéleménykutató intézet.
Nem tökéletes az archiválás, komoly problémákat eredményezhetnek a hivatkozásnál az eltűnő dokumentumok.
Meghaladták az albérletárak a negyedmillió forintos lélektani határt, egyre nagyobb ugyanakkor a fizetési hajlandóság.
A legtöbb helyen továbbra is problémát okoz a munkaerőhiány, a munkáltatók mégis kisebb fizetésemeléseket terveznek, mint 2023-ban.
A magyar szülők 70 százaléka nem támogatja a papíralapú oktatás teljes megszűnését, bár sokak szerint mégis ez lesz a jövő.
Különösen a lányok esetében számít, hogy mikor lépnek a kamaszkorba.
Az ügyvédek és a programozók a legelismertebbek, azonban társadalmi fontosságuk szerint az orvosokat és az ápolókat tartják többre.
Eddig több mint 1000 esetben tudták hasznosítani a Say Something Anonymus Reporting System nevű 24 órás anonim krízisközpontot.
A Budapesti Corvinus Egyetem éves elégedettség-mérése szerint 5-ből 4 válaszadó etikán alulinak tartja, ahogyan Ádám Zoltán kirúgása ügyében jártak el.
Arról nem beszélve, hogy a munkahelyváltáson is alacsonyabb arányban gondolkodnak.
Hiába nőtt minimálisan az egy főre jutó átlagfogyasztás mértéke, a friss Eurostat felmérés szerint nálunk rosszabbul csak Bulgáriában élnek.
Az Európai Unió tagállamaiban végzett felmérése alapján Ausztria lett a legboldogabb ország. Magyarország a sor végén kullog.
A Fidesz szavazóinak 58 százaléka pozitívan értékeli, hogy a kormány nagyobb teret enged a felekezeteknek az oktatás terén.
45 középiskola kapott helyet azon a listán, amit a hallgatók teljesítménye alapján állítottak össze.
Az oktatási és kutatási szabadság viszonylag hosszú ideje tartó leépülése tapasztalható az országban. Az Európai Parlament új jogszabály bevezetésén gondolkozik.