Az egyetemisták egyötöde a vendéglátásból akar pénzt keresni a nyáron
Nyári munka, spórolás, utazás – ezek most a legfontosabb tervek a hallgatók körében.
Nyári munka, spórolás, utazás – ezek most a legfontosabb tervek a hallgatók körében.
A ponthatárok kihirdetése után eldől, ki hol kezdheti meg tanulmányait szeptemberben – sokak számára azonban ezzel egy újabb kihívás következik: sürgősen lakhatást kell találniuk, méghozzá egy egyre dráguló albérletpiacon.
A HÖOK legújabb felmérésre rámutat, hogy a hallgatók szerint még év közben is gyakoriak az intézményi tájékoztatás hiányosságai és a váratlan módosítások az egyetemeken.
A hallgatói csapat zsinórban negyedjére győzött Európa legnagyobb energiahatékonysági versenyén, és mindegyik alkalommal újabb világrekordot állítottak fel.
A nyári időszakban, amikor sok egyetemista a szakmai gyakorlat vagy más elfoglaltságok miatt nem tud hazaköltözni, az egyik legégetőbb kérdés a megfizethető lakhatás megtalálása. Budapesten az albérletárak már jó ideje az egekben járnak és sok diák számára egyre inkább elérhetetlenné válik egy megfelelő otthon bérlése. Ezért megnéztük, hogy mennyibe kerülnek idén a nyári kollégiumok.
A program célja, hogy az örökbefogadásig a babák megkapják a szeretetet és törődést, amelyre szükségük van.
Elindult a jelentkezés a 2025/2026-os tanévre szóló nemzeti felsőoktatási ösztöndíjra, amely akár 400 ezer forint támogatást is jelenthet a legjobban teljesítő egyetemistáknak.
A különböző szitokszavak mellett a „mocskos buzi” hangzott el annak a sofőrnek a szájából, akinek nem tetszett a hallgatók kiállása a szabadságjogokért.
Április 8-ra békés tüntetést szerveznek a magyar egyetemisták.
Ha eddig nem tettétek, ma mindenképp kérjetek új matricát, ugyanis érvénytelen diákigazolvánnyal akár bírságot is fizethettek.
A mérnöki, a programozói és az orvosi munka is a legnépszerűbbek között van a megkérdezett egyetemisták körében.
Megrémültek a Columbia Egyetem oktatói, miután a vezetőség másodjára is rendőrt hívott a tüntető diákokra, akik az egyetem Izraellel való kapcsolatainak megszakítását követelik.
Az egyetem hallgatói Hollandiában mutathatták be a készülő műholdjukat.
Van, ahol már december 8-án (pénteken) véget ér a szorgalmi időszak, és leghamarabb december 11-én (hétfőn) mehetnek a hallgatók vizsgázni. De van aki még december 23-án is az egyetemi padban fog ülni.
Az idei őszi félévre rekordszámú felvételiző – összesen 126 449 fő - jelentkezett a hazai felsőoktatásba, akik közül végül 94 785-en sikeresen be is kerültek valamilyen képzésre. A tavalyi évhez képest ez a létszám több mint húszezerrel nagyobb. Állami ösztöndíjjal támogatott képzésre 74 484 fő jutott be, míg önköltségesre 20 301 jelentkező.
Több mint ezer hallgató részvételével, az egyetemisták lelki egészségéről készített felmérést az EFOTT és a HÖOK. Kiderült, hogy a fiatalok több mint 41%-a tapasztalt szorongást az utóbbi időben, aminek kiváltó oka gyakran tanulási nehézségekhez, anyagi problémákhoz vagy éppen a magányhoz köthető.
A jármű utasai egyetemista diákok voltak.
A szír diákok gyűjtést, mentőakciókat és véradást szerveznek, a török orvostanhallgatók pedig az egyetemi kórházakban segítik a földrengésben megsérültek ellátását.
Hogyan lehet jól menedzselni nyolcvan egyetemista szabadidejét? Hogyan működik kórházakban a gyerekekkel foglalkozás? Milyen egyéb kihívásokkal, feladatokkal jár mindez? Az Amigos a Gyerekekért Alapítványnál jártunk.
Most már mindenki tudja, hogy bekerült-e a kiválasztott egyetemre. Ha ti is azok között vagytok, akik hamarosan megkezdik életük első egyetemi szemeszterét, jobb, ha felkészültök a következőkre.