Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az állami ösztöndíjas formában tanulóknak is oda kell figyelniük, ugyanis, ha nem felelnek meg az egyetem által megszabott feltételeknek, akkor könnyen átkerülhetnek önköltséges képzési formába.
Leggyakrabban a szakdolgozat írásánál, de akár egy beadandó vagy tanulmány készítésénél is felmerülhet a plágium kérdése. Erre mindig nagyon oda kell figyelni, ugyanis a plagizálás komoly jogi következményekkel járhat, ezért megmutatjuk, hogyan tudjátok leellenőrizni a saját írásaitokat.
Egyre több figyelmet kap az e-sport a felsőoktatásban. Újabb egyetem indított kurzust az iparág megismerésére, de a jövőben akár a tárgy specializációjára is lehet majd jelentkezni.
Nem kell komoly fejszámolásokat végeznetek ahhoz, hogy megtudjátok még meddig tudtok ingyenesen tanulni az egyetemen. Mutatjuk, hogy hol tudjátok megnézni.
Kicsivel több mint egy hónapig érvényesek még az őszi félévre szóló matricák. Minél előbb érdemes újat kérni, hogy elkerüljétek az órákig tartó sorban állást.
Bár egyre elterjedtebb az AI és a ChatGPT-vel való visszaélés az egyetemeken, sok intézmény megtiltotta az ezeknek a felderítésére szolgáló eszközök használatát.
Egy év alatt 3507-ről 2060-ra csökkentette az Eötvös Loránd Tudományegyetem pedagógusképzéseinek keretszámát, de nem az ELTE az egyetlen intézmény, ahol nagyot csökkentek az elérhető férőhelyek, míg más egyetemeken feltűnően sokkal nőttek.
Ma már híres színészek, rendezők, vagy éppen énekesek, egykoron viszont ők is egyetemisták voltak. Mutatunk 5 híres embert, akik a világ legjobb egyetemein végeztek.
A HVG Diploma 2024-es kiadványában az egyetemi élethez és a felvételihez hasznos, segítséget nyújtó cikkek mellett számos felsőoktatási rangsort is találtok, többek között a hazai egyetemek hallgatói kiválósági, oktatói kiválósági, képzésterületi és kari rangsorait, és természeresen az összesített egyetemi rangsort. Ennek az elemzésében segített Fábri György, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar docense, és a Társadalmi Kommunikációs Kutatócsoport vezetője.
Bár a legtöbb hallgatónak még majdnem egy egész hónapja van arra, hogy sikeresen teljesítse minden vizsgáját, van, ahol már csak egy hét van hátra a vizsgaidőszakból. Mutatjuk, hogy meddig vizsgázhattok még és mikor kezdődik a tavaszi félév.
December 5-án közzétette 2024-es fenntarthatósági felsőoktatási rangsorát a Quacquarelli Symonds (QS). AZ ELTE és Szegedi Tudományegyetem holtversenyben a 259. helyet szerezte meg.
Hamarosan véget ér az őszi félév és kezdődik a vizsgaidőszak, amit követően mindenki összeszámolhatja, hogy milyen féléves átlagot sikerült elérni. Ha ösztöndíjra pályáztok, akkor fontos a minél jobb eredmény – mutatjuk, mit kell tudnotok a tanulmányi ösztöndíjról.