Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Uralják a gazdaságtudományi karok az idei felsőoktatási felvételi legnépszerűbb egyetemi karának tízes listáját. Mutatjuk, hogyan alakul az idei sorrend.
Több mint 126 ezren jelentkeztek idén a felsőoktatásba, jóval többen, mint az elmúlt években. Továbbra is letaszíthatatlan a trónjáról az Eötvös Loránd Tudományegyetem, ahová összesen 31 781 diák jelentkezett, első helyen 17 829-en, de több ezren jelöltek meg vidéki egyetemeket is. A legnépszerűbb a Debreceni Egyetem, amit a Szegedi Tudományegyetem követ, a lista negyedik helyén pedig a Budapesti Gazdasági Egyetem szerepel, ami az egyik legnépszerűbb intézmény a gazdasági képzésekre jelentkező diákok körében.
Az egyetemi óra célja a fiatal generáció tudatosabb szexualitásra való nevelése, az óra tematikája pedig - bármennyire is meglepő - nem tartalmazza ilyen témájú felvételek megtekintését.
Az angol nyelvű képzéseket biztosító Modul Egyetemet még 2007-ben turizmussal foglalkozó magánegyetemként alapították, de programjaik az évek során folyamatosan bővültek.
A mesterséges intelligencia segítségével kapott először jeles osztályzatot a Cardiffi Egyetem egyik hallgatója, de nem ő lehet az egyetlen, aki ChatGPT segítségével ír beadandókat.
Az első héten még csak más néven mutatkozott be, a másodikon már sminkben, utána pedig női ruhában ment egyetemre. Hosszú évek őrlődésének vetett véget, amikor Alíz végre Alízként kezdett élni, ez viszont a doktori képzését is érintette, ráadásul egy egyházi egyetemen.
Tompos Márton Országgyűlési képviselő érdeklődött a kínai egyetem jövőjéről, ami a Kínától felvett 540 milliárd forintos hitel ellenére eddig még nem valósult meg.
A legnépszerűbb mesterképzésekért a budapesti és a vidéki intézményekben is 400 ezer forint/féléves árat kell fizetni, de ennél jóval drágább tandíjakra is számíthatnak az önköltséges képzések hallgatói.
A legtöbb intézményben még csak most kezdődött el a tavaszi félév, sokan viszont már a tavaszi szünetet várják, ami a közoktatással ellentétben az egyetemeken eltérő időpontokban van, ahogy a vizsgaidőszak dátumai is különbözőek.
Megtiltotta a tálibok vezette afgán oktatási minisztérium, hogy 2023-tól nők felvételizhessenek az egyetemekre - jelentette hétvégén a TOLOnews afgán hírtelevízió.
Az afganisztáni magánegyetemek negyedét bezárhatják a nőket sújtó tanulási tilalom miatt - jelentette be az intézmények szövetségének szóvivője Kabulban.
2022-ben sem maradtunk nemzetközi egyetemi rangsorok nélkül. Bár a legtöbb lista alapján az ELTE érte el a legtöbb eredményt, a vidéki egyetemek is előkelő helyeken szerepelnek - elhoztuk az összes eredményt az elmúlt évből.