Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Javában zajlik a békéltető munka a BME GTK és az egyetem vezetése között, a BME-t eddig élesen kritizáló hallgatói önkormányzat tegnapi Facebook-posztjában például már jóval puhábban fogalmazott, mint korábban.
Február 15-ig jelentkezhettek a 2017-es felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra ebben az évben. 1. rész: Eötvös Loránd Tudományegyetem.
Harminchat igen, hat tartózkodás mellett, ellenszavazat nélkül bólintott rá a Műegyetem gazdasági karának integrálására az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) szenátusa - írja az ELTE Online.
"Értetlenül állunk azon tény előtt, hogy a fenntartó kezdeményezi a GTK-nak a BME szervezetéből való kiválását és az ELTE szervezetébe történő beolvadását" - írja közleményében a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem vezetése, a rektor, a rektorhelyettesek és a dékánok azt kérik az Emberi Erőforrások Minisztériumától, hogy változtassa meg döntését.
Az oktatási államtitkárság fenntartóként kezdeményezi, hogy a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi kara 2017 augusztus 1-jétől az ELTE részeként működjön tovább.
Az ELTE rektora és kancellárja jelentős részben nem hajtotta végre az Állami Számvevőszék által meghatározott intézkedési tervben szereplő feladatokat - közölte a számvevőszék. Lezárult az az első két egyetem utóellenőrzése, ami megállapította azt is, hogy a Pécsi Tudományegyetemen 25 feladatból 19-et végrehajtottak.
Mi volt a lágymányosi campus helyén száz évvel ezelőtt? Hogyan nézett ki a jogi kar épülete a második világháború előtt? Hogy kerültek "ELTE-s hallgatók" a budai trónterembe? Ezeket biztos nem tudtátok az ELTE-ről.
Ha visszautaznának az időben 120, 60 vagy 40 évet. Érdekes fotókat találtunk a Fortepan.hu-n az Eötvös Loránd Tudományegyetem Múzeum körúti épületeiről. Milyen volt a környék az 1800-as évek végén vagy 1956-ban?