Béremelést jelentett be a Pázmány Péter Katolikus Egyetem
Az intézmény új, saját fizetési rendszert vezet be.
Az intézmény új, saját fizetési rendszert vezet be.
Hiába az ország egyik legjobb egyeteme, ami a nemzetközi rangsorokban is jól szerepel; az Eötvös Loránd Tudományegyetemen az alacsony bérek miatt hiány van az oktatókból, nincs utánpótlás és a megmaradt dolgozókat is szinte már csak a lojalitás tartja az intézményben. A bérek semmiképp sem.
Új oktató-kutatói minimumbértábla bevezetése miatt 29-61 százalékkal emelkedik az oktató-kutató kollégák alapbére.
Idén a szakszervezetek szerint 5-7 százalékos béremelés lehet a reális.
Kihirdettük a legszebb magyar egyetem szavazás nyertesét, az Európai Bizottság kifejtette, hogy miért maradnak ki a modellváltó egyetemek továbbra is az Erasmusból és megemelték a tanárképzésen résztvevő diákok ösztöndíját – ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
2025-ben 9 százalékkal emelkedik a minimálbér.
A társadalmi egyeztetésre közzétett dokumentumot december 14-ig lehet véleményezni.
2025. január 1-től mintegy bruttó 23 ezer forinttal, vagyis hét százalékkal emelkedne a garantált bérminimum a kormány tervei szerint.
Ilyen feladatokra számíthattok a központi írásbelin. Mutatjuk, milyen ingyenes érettségi előkészítőkre tudtok még jelentkezni. Így néztek ki régen az egyetemek - összegyűjtöttük a hét legfontosabb történéseit.
De már azt is tudni, hogy 2026-ban és 2027-ben várhatóan mennyi lesz.
Az egyeztetések 2024 májusában megszakadtak, leveleikre pedig több mint hetven napja nem kapnak választ.
A kormány azt ígéri, folytatódik a pedagógusbér-emelés.
Státusztörvény, felmondások, tanárhiány, teljesítményértékelési rendszer. Sem a diákok, sem pedig a pedagógusok számára nem volt unalmas a 2023/24-es tanév, de a szeptemberben kezdődő új tanév is tartogathat meglepetéseket.
A szakszervezetek képviselői az új pedagógus életpályatörvény (státusztörvény) vitatott részeiről tárgyaltak a kormánnyal.
Azonnali, 50 százalékos béremelést követelnek az állami egyetemeken dolgozók.
Az ELTE, a BME és a Zeneakadémia munkatársai április 17-én ismét a Kulturális és Innovációs Minisztériumhoz vonultak. Konkrét eredmény nem született, de a szakszervezeti dolgozók szerint már tisztábban látják a helyzetet az érintettek.
Személyesen akarják átadni a több ezer fő által aláírt listát.
Márciusban átlagosan 20 százalékos fizetésemelést kellett volna kapnia az iskolai védőnőknek is, de a többség mégis kimaradt belőle.
Gyakori, hogy az állami egyetemeken oktatók másod-, esetleg harmadállást is vállalnak, és hétvégén is dolgoznak.
Az egyetem munkavállalóinak nagy része a nemzetgazdasági átlag alatt keres.