Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Bronzérmes lett a világ legnagyobb presztízsű MBA esetmegoldó versenyén, a montréali John Molson MBA International Case Competitionön a Budapesti Corvinus Egyetem csapata.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem, valamint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem érte el a legjobb eredményt a magyar felsőoktatási intézmények közül a brit Quacquarelli Symonds (QS) friss rangsorában.
A Budapesti Corvinus Egyetem és a Károli Gáspár Református Egyetem - ez a két felsőoktatási intézmény áll a HVG gazdasági képzéseket indító intézményeit rangsoroló listái élén.
Van olyan vezető magyar egyetem, ahová a sikeresen felvételizők 10-15 százaléka nem iratkozik be – a döntés mögött időnként családi vagy anyagi okok állnak, a „potenciális elsőévesek” legnagyobb része azonban nem azért hagyja veszni a felvételi eredményt, mert elment a kedve a felsőoktatástól. Hanem azért, mert időközben felvették valamelyik külföldi egyetemre, és inkább ott tanulna tovább.
Idén is felkerült a Financial Times felsőoktatási rangsorára a Budapesti Corvinus Egyetem vezetés és szervezés mesterszakja, amely 2009 óta minden évben felkerül a listára.
Hogyan alakul a félévzárás a fővárosi egyetemeken? Összeszedtük a nagyobb intézmények dátumait, és ahol erről találtunk információt, azt is megnéztük, milyen formában bonyolítják le a vizsgákat.
Egy friss kutatásból kiderül, milyen kép alakult ki a magyar egyetemekről a külföldi sajtóban, illetve az is, egyes intézmények mitől váltak népszerűvé.
Újabb magyar sikerekről számolunk be: a Times Higher Education (THE) pszichológiai képzéseket rangsoroló listáján, az informatikai rangsorban, a gazdasági és üzleti rangsorban, illetve a bölcsészettudományi képzések listáján is szépen szerepeltek a magyar egyetemek.
Öt magyar egyetem is felkerült a Times Higher Education (THE) társadalomtudományi képzéseket rangsoroló listájára. A legjobb eredményt a Budapesti Corvinus Egyetem és a Debreceni Egyetem érte el.
A Budapesti Corvinus Egyetem polgárai petíció formájában állnak ki a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) mellett, és velük együtt követelik az egyetemi autonómia és szabadságjogok védelmét. A petíciót csütörtök reggelig 160-an írták alá.
Bár korábban már körbekérdeztük az egyetemeket azzal kapcsolatban, hogy milyen formában tervezik indítani a tanévet, a napokban olvasható járványügyi statisztikákat figyelembe véve újra felmerült bennünk a kérdés: vajon mindenhol lesz személyes oktatás? Most ismét felkerestük a felsőoktatási intézményeket. Eddig a lentiekben olvasható válaszokat kaptuk, de amint újabb válasz érkezik, cikkünket frissítjük.
Egyes felsőoktatási intézményekben szokásos, tantermi formában, míg máshol online előadásokkal indul a tanév szeptembertől. De olyan egyetem is van, ahol hibrid oktatásra készülnek, vagyis személyes és online kurzusok is lesznek. Megnéztük, hogy a jelenlegi állás szerint mire kell számítaniuk a hallgatóknak az őszi szemeszterben.
Az ELTE és a Budapesti Corvinus Egyetem is újabb körlevelet küldött a hallgatóknak a koronavírussal kapcsolatban. Az ELTE-n minden hallgatót, arra kérnek - aki a Rómától északra fekvő területeken járt -, hogy maradjon otthon két hétig, míg a corvinusosokat arra figyelmeztetik, hogy ha lehet, csak halaszthatatlan esetekben utazzanak Észak-Olaszországba.
Szorít a határidő, ugyanis alig pár napotok maradt leadni a jelentkezéseteket a kiszemelt egyetemekre. Ugyan mindenhol nagyon oda kell figyelni a követelményekre, a Budapesti Corvinus Egyetemen 2020-ban különös szabályok vonatkoznak már mindenkire.
Február 15-ig jelentkezhettek a 2020-as felvételin valamilyen felsőoktatási képzésre. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra ebben az évben. Nyolcadik rész: Budapesti Corvinus Egyetem.